Урок-подорож "Чарівні міста".
Тема: Узагальнення і повторення вивченого про напрями і числа.
Мета: За допомогою системи задач і вправ перевірити глибину звань учнів, показати практичне використання здобутих знань, систем вивчений матеріал; розвивати зацікавленість учнів, логічне мислення; виховувати любов до математики, уважність, колективізм, фантазію; розвивати міжпредметні зв'язки.
Тип: Урок узагальнення і систематизації.
Обладнання: презентація,картки, рисунки, маршрутні листи.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (слайди 1,2)
ІІ. Актуалізація опорних знань.
а) Фронтальна бесіда з метою виявлення рівня теоретичних знань. Математичний бій (слайд 3)
Не кажи "не вмію", а кажи "навчусь" (народна мудрість)
Виграє команда, в якої більше відповідей (піднімають руки з зеленими картками).
б) Математична розминка. (слайд 4)
"Попади в ціль"
Таблиця з червоними і синіми точками (команди збивають точки) в системі координат. Для "попадання в ціль " учню потрібно правильно назвати координати ціпі, тобто координати точок, які вибрані вчителем серед прикріплених до дошки. Якщо учні якщо учні погоджуються із відповіддю однокласника, то піднімають зелену картку якщо ні — червону. Ціль "знищено ", якщо координати названі правильно і підняті однакові картки. Відповідають почергово учні різних команд. Перемагає та команда, у якої більше "знищених " точок.
ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
А зараз ми потрапимо в чудові міста, де панує невтомна праця.
а) Тренувальні вправи. (слайди 5,6)
Місто Мислителів
"Мудрість - дочка досвіду"
(народна мудрість)
Розв’язування завдань на дошці, естафета учнів кожної команди. Всі решта учнів виконують завдання в зошитах.
І команда (дівчата) |
II команда (хлопці) |
1. Обчислити |36|+|-54| |
1. Обчислити |-82|-|-42| |
2. Записати чотири числа менші від числа -6,8. |
2. Записати чотири числа менші від числа 3,5. |
3. Записати чотири числа більші від числа -2,3. |
3. Записати чотири числа більші від числа -7,8. |
4. Розв'язати рівняння. |х+2|=5 |
4. Розв'язати рівняння. |х-4|=7 |
Завдання на двох листочках - естафетні палички.
б) Відпочинок на уроці. (слайди 7-10)
(повідомлення учнів)
в) Місто "Координатограф" (слайди 11,12)
"Тільки після невтомної праці з'явиться талант"
(народна мудрість)
З'єднуючи послідовно точки, зобразити те, що є розгадкою загадки.
І команда. У зеленому жакеті,
Галасую в очереті
Хоч і плавати мастак,
Я не риба і не рак. (жаба)
Таблиця з точками:
(0; -2), (2; 4), (-2; 7), (2; 10), (6; 7), (2; 4), (4; -2), (2; -8),
(8; -4), (14; -8), (-10; -8), (-4; -4), (2; -8), (0; -2).
Око (0; 6), (1; 6).
Око (3; 6), (4; 6).
II команда. В полі, в лісі, навкруги -
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте, хто такий? (заєць)
Таблиця з точками:
(-2; 7), (-1;9), (3; 9), (2; 7), (-2; 7), (-2; 6), (2; 2), (2; -2), (-2; -2), (-2;0), (0; 0), (-2; 2), (-2; 1), (-3; 2), (-2; 5), (-4; 5), (-4; 7), (-2; 7).
г) Самостійна робота на уроці. (слайди 13-15)
"Хвалися не родичами - орлами, а своїми ділами".
(народна мудрість)
Кожному учневі картка із завданнями, підкреслити правильну відповідь.
І |
Завдання |
Відповідь |
1. |
Порівняти: -48 і 4,8 |
а)> б)< в) = |
2. |
Розв'язати рівняння: |х|=-9 |
а) 9; -9 б) 9; 0 в) немає розв'язків |
3. |
Знайти всі цілі розв'язки нерівності: -4,3<х<1,8 |
а) -4, -3, -2, -1, 0, 1 б) 4, 3, 2, 1, 0 в) немає |
4. |
Між якими цілими числами знаходиться число -6,5 |
а) 6 і -5 б) -6 і -7 в) 1 і 2 |
ІІ |
Завдання |
Відповідь |
1. |
Порівняти: -18,9 і 18,9 |
а) > б) < в) = |
2. |
Розв'язати рівняння: |х|=10 |
а) 0;10 б) 10;-10 в) немає розв'язків |
3. |
Знайти всі цілі розв'язки нерівності: -9,1<х<-4,5 |
а) -9,-8,-7,-6,-5 б) 8, 7, 6, 5, 4 в) немає |
4. |
Між якими цілими числами знаходиться число -11,7 |
а) 11 і 7 б) -11 і -12 в) 11 і -12 |
г) Місто "Фантазіяград" (слайд 16)
"Натхнення - це гість, який не любить відвідувати лінивих"
(П. Чайковський)
Кожна команда представляє загадки, казку, придумані до теми "Від ємні і додатні числа. Система координат", які написані заздалегідь до гри.
Малюнки до казок.
IV. Підсумок уроку-гри.
Розкриття конвертів з балами для обох команд.
V. Домашнє завдання.
Повторити §8. Підготуватися до тематичного оцінювання.