Урок з математики в 2 класі "Складання таблиці ділення на 3. Розв’язування вправ і задач на застосування таблиці ділення на 3 . Обчислення периметра квадрата і прямокутника"

Про матеріал
Учні на уроці складають і вчать таблицю ділення на 3, знаходятьспособи її запам’ятовування. Вправляються в умінні застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язання прикладів і задач. Розвивають набуті математичні навички, логічне мислення, пам’ять, уміння користуватися математичними термінами, працювати в парах
Перегляд файлу

Новоєлизаветівський НВК

 

 

(відкритий урок з математики у  2 класі)

Розробила

Богданова Ольга Миколаївна

вчитель початкових класів

Новоєлизаветівського НВК

“спеціаліст І категорії”

 

 

 

 

 

 

 

Тема.  Складання таблиці ділення на 3. Розв’язування вправ і задач на застосування таблиці ділення на 3 . Обчислення периметра квадрата і прямокутника

Мета.  Скласти  і вивчити таблицю ділення на 3, знайти способи її запам’ятовування.

             Вправляти  в  умінні застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язання  прикладів і задач.

             Продовжувати вчити складати обернені задачі, задачі за даним розв’язанням.

             Розвивати набуті математичні навички, логічне мислення, пам’ять, уміння користуватися математичними термінами, працювати в парах.

Обладнання: фото потяга, малюнки кролика, вагончиків з назвами станцій – зупинок, завдання для усного рахування «Комп’ютер», трійки предметів (морква), картки з таблицею множення числа 3(для роботи в парах), таблиця для підсумкової роботи.

Тип уроку: урок – подорож.

Методичні прийоми: парна робота, мозкова атака, «Метод прес», «Незакінчені  речення», «Мікрофон».

Хід уроку

І. Організація класу.


Всі сідайте тихо ,діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати,

Чітко, влад відповідати.

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Тож, гаразд, часу не гаєм

І в дорогу вирушаєм..


Що ви очікуєте від уроку? Яким буде  урок? А  чи  буде він легким?

Девіз уроку : «Долаючи трудність – знаходимо мудрість»

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •                   Сьогодні вирушаємо у подорож по країні «Математика».
  •                   Дізнаємось, чи добре ви знаєте таблиці множення чисел 2, 3 і таблицю ділення на 2.
  •                   Складемо таблицю ділення на 3.
  •                   Встановимо, чи вмієте і як розв’язувати  вирази і задачі.
  •                   Під час подорожі зробимо зупинки на станціях:

«Домашня»

«Тренувальна»

«Каліграфічна»

«Таблична»

«Оздоровча»

«Обчислювальна»

«Задачна»

«Геометрична»

«Підсумкова»


  -      Загадка допоможе вияснити, на чому ми будемо рухатися по країні.

http://tchaykovsky.com/poitiers/bolsh/poitgare_a07.jpgЗагадка


Людей везуть по всій землі

Оці будиночки малі.

Один за один вдаль біжать.

Шляхи далекі їм лежать. 

(Потяг)


 


  • Отже, вирушаємо.

ІІІ. Актуалізація знань учнів. 

Зупинка «Домашня».

1. Робота з індивідуальними картками (3).

2. Перевірка домашнього завдання.

№ 563

    (Коротка умова на дошці)

  •                   Про що дізналися спочатку? Як?
  •                   Про що дізналися потім? Яку дію виконали?
  •                   Записати розв’язання виразом. Прочитати.

(10 + 8) : 3 = 6(каб.)

  •                   Сформулювати відповідь.

№ 564.

  •                   Прочитати складений вираз.

50 – (10 + 14) = 26

  •                   Охарактеризувати  число – відповідь (двоцифрове, парне, належить до чисел третього десятка, сусіди: 25 і 27, 26 – це 20 + 6, в числі 2 десятки і 6 одиниць).
  •                   Збільшити 26 на 26, зменшити 26 на 2.
  •                   Які числа треба помножити, щоб отримати  число 24?

Зупинка «Тренувальна».

  •                   Множенням яких чисел є числа: 12, 21, 18, 27, 14, 20?

Гра «Комп’ютер».

Старт 12  : 2  ---- + 24

                                          |

                                           ----  -27  ---- • 9  ----  - 11

                                                           |

                                                         ---- : 2

                                                           |

                                                         ---- - 6  ---- • 3  ---- ?  Фініш    

(Кінцева відповідь – 6)

  •                   Добуток яких чисел дорівнює числу 6?

3 • 2

2 • 3

  •                   Скласти два приклада на ділення:

 6 : 2 = 3

 6 : 3 = 2

  •                   Назвати числа при діленні.

2.Гра «перевір себе!»

  • Учні лічать від 1 до 40 по одному. Замість чисел, які діляться, наприклад, на 3, вони говорять: «Не скажу!»

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 Зупинка «Каліграфічна».

  •                   Назвати добутки чисел таблиці множення числа 3.

(Запис добутків каліграфічно: 3  6  9  12  15  18  21  24  27  30).

Зупинка «Таблична».

 Складання таблиці ділення на 3 за поданими на картках таблицями (в парах).

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

  •                   Прочитати частки з таблиці ділення на 3.

(2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)

  •                   Часткою яких чисел є числа: 5, 9, 2, 4 ?
  •                   Назвати частку чисел:

24  і  3                  30  і  3

9  і  3                   12  і  3

18  і  3                 21  і  3

 Зупинка «Оздоровча».

Фізкультхвилинка.


Раз – піднятись, потягнутись,

Два – зігнутись, розігнутись,

Три – в долоньки три плеска,

Головою три кивка,

На чотири – руки ширше,

П’ять – руками помахать,

Шість – за парти тихо сість,

Сім і вісім  - лінь відкинемо.


 

Зупинка «Обчислювальна».

1. Розв’язання № 567 (робота ланцюжком біля дошки)

 

V. Розвиток математичних знань і умінь.

Зупинка «Задачна».

1. Розв’язання задачі № 568:

  •                  читання умови;
  •                  аналіз задачі;
  •                  запис короткої умови;
  •                  вибір розв’язання задачі;
  •                  формулювання і запис відповіді.

2. Розв’язання  задачі 569(усно)

  •                  читання умови;
  •                  аналіз задачі;
  •                  вибір розв’язання задачі;
  •                  формулювання відповіді.

3. Розв’язання задачі 573

  •                  аналіз задачі;
  •                  колективний запис умови;
  •                  вибір розв’язання (усно);
  •                  самостійний запис (розв’язання, відповідь).
  •                  колективна перевірка.

Зупинка «Геометрична»

  1. Накреслити відрізок довжиною 12 см.
  2. Поділити його на три  рівні частини.
  • Чому дорівнює одна частина? Як дізналися?
  • Кожна частина? Чому?
  1. Креслення і запис розв’язання.

12 : 3 = 4(см)

4. Завдання 574

  • Виміряти довжину сторони квадрата
  • Знайти периметр квадрата додаванням
  • Знайти периметр квадрата множенням
  • Знайти периметр іншого прямокутника

VІ.  Підсумок уроку.

Зупинка «Підсумкова»

Заповнити таблицю. (таблиця записана на дошці)

Дільник

12

 

18

 

21

 

Ділене

3

5

 

2

3

3

Частка

 

3

2

3

 

9

VІІ. Домашнє завдання.

1. Вивчити таблицю ділення на 3.

2. Розв’язати задачу № 577:

3. Вирази № 576

VІІІ. Рефлесія

«Квітка засвоєння».

Учні прикріплюють на дошці пелюстки квітки:

-        Зелені – все зрозуміло;

-        Сині – майже все зрозуміло;

-        Жовті – зрозуміло наполовину;

-        Оранжеві – дещо зрозуміло;

-        Червоні – нічого не зрозуміло.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Комп’ютер».

Старт 12  : 2  ---- + 24

                                          |

                                           ----  -27  ---- • 9  ----  - 11

                                                           |

                                                         ---- : 2

                                                           |

                                                         ---- - 6  ---- • 3  ---- ?  Фініш    

 

Гра «Комп’ютер».

Старт 12  : 2  ---- + 24

                                          |

                                           ----  -27  ---- • 9  ----  - 11

                                                           |

                                                         ---- : 2

                                                           |

                                                         ---- - 6  ---- • 3  ---- ?  Фініш    

Гра «Комп’ютер».

Старт 12  : 2  ---- + 24

                                          |

                                           ----  -27  ---- • 9  ----  - 11

                                                           |

                                                         ---- : 2

                                                           |

                                                         ---- - 6  ---- • 3  ---- ?  Фініш    

Гра «Комп’ютер».

Старт 12  : 2  ---- + 24

                                          |

                                           ----  -27  ---- • 9  ----  - 11

                                                           |

                                                         ---- : 2

                                                           |

                                                         ---- - 6  ---- • 3  ---- ?  Фініш    

Гра «Комп’ютер».

Старт 12  : 2  ---- + 24

                                          |

                                           ----  -27  ---- • 9  ----  - 11

                                                           |

                                                         ---- : 2

                                                           |

                                                         ---- - 6  ---- • 3  ---- ?  Фініш    

 

 

 

 

 

 

 


3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 

 

3 •2 = 6

  6 : 3 = 2

3 • 3 = 9

 

3 • 4 = 12

 

3 • 5 = 15

 

3 • 6 = 18

 

3 • 7 = 21

 

3 • 8 = 24

 

3 • 9 = 27

 

3 • 10 = 30  

 


 

docx
Додано
5 лютого 2019
Переглядів
4680
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку