Урок з математики "Запис і читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв'язування задач на три дії"

Про матеріал
Закріплювати знання усної та письмової нумерації трицифрових чисел; вправляння учнів у розв’язуванні задач на три дії; розвивати вміння порівнювати трицифрові числа; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати пізнавальний інтерес.
Перегляд файлу

Тема: Запис і читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв’язування задач на три дії.

Мета: закріплювати знання усної та письмової нумерації трицифрових чисел; вправляння учнів у розв’язуванні задач на три дії; розвивати вміння порівнювати трицифрові числа; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

                                        1. Прочитати числа

      - (на магнітах на дошці)

125                      105                   120                 301             420           204            362

  • Поставити в порядку зростання
  • Порівняти (поставити знак >, <, =)

2. Знайти помилки

400+500=700                            800-100=600                     500+20=502

500+200=700                            500-200=300                     300+60=360

300+600=900                            700-600=100                     70-30=40

400+200=800                            600-300=200                     40+40=90

3. Гра «Добери число»

- Установіть закономірність та запишіть пропущені числа.

800                               900                     10000              200     10000             300

 

 

 

400                  400    300              ?(600)           200              600          200          ?(500)

 

 

4. Розвязування усно «ланцюжком»

Ст. 63 № 424

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні ми будемо працювати з трицифровими числами: додавати, віднімати, порівнювати, розвязувати задачі на три дії та вдосконалювати обчислювальні навичок.

ІV. Закріплення вивченого.

  1. Математичний диктант.
  • Запишіть числа (із № 426)
  • (один учень за закритою дошкою).
  • Самоперевірка.
  •  Чи всі трицифрові?
  • Скільки двоцифрових?
  • Порівняти (<, >, =).
  1. Самостійно № 427 (записати числа).
  2. № 428
  • Записати у вигляді суми розрядних додатків.
  • Зробіть висновок про роботу з трицифровими числами.
  1. Робота над задачею № 429.
  • Прочитати
  • Пояснити, скласти умову

П – 30 кг

Ж - ?, у 5 р. <

Г - ?, у 4 р. <

  • Чи можна зразу відповісти на запитання задачі? Чому?
  • Читання задачі частинами і ставимо запитання до отриманих простих задач.
  • Записуємо розв'язання з коментуванням.
  1. 300/5=6 (кг) – було жита;
  2. 30+6=36 (кг) – жита і пшениці разом;
  3. 36/4=9 (кг)

Відповідь: 9 кг гречки.

  1. Робота над задачею № 430.

27 - ?

27 / к - ?

27 / к +27 - ?

27-27/к - ?

  1. Робота з геометричним матеріалом № 431.

V. Підсумок уроку.

- Що повторили на уроці?

- Яке завдання було найважче? Чому?

- Цікавинка.

Число задумали. Взяли

Й рівно стільки ж додали.

На два поділили результат

І додаємо до нього п’ять.

Цей результат мені скажіть –

Задумане вгадаю вмить.

(4+4)/4=2+5=7

(5+5)/5=2+5=7.

VI. Домашнє завдання: 432, 431.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Макарчук Ніна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Марченко Ніна
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 січня 2019
Переглядів
1730
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку