Урок з математики "Знаходження різниці, якщо зменшувальне містить кілька нулів. Додавання кількох доданків. Задачі на обчислення периметра трикутника"

Про матеріал
Урок з математики в 4 класі. На тему: "Знаходження різниці, якщо зменшувальне містить кілька нулів. Додавання кількох доданків. Задачі на обчислення периметра трикутника"
Перегляд файлу

Тема уроку: Знаходження різниці, якщо зменшувальне містить кілька нулів. Додавання кілька доданків. Задачі на обчислення периметра трикутника.

Мета уроку:

  •              вчити розв’язувати приклади на знаходження різниці, якщо зменшувальне містить кілька нулів;
  •              розвивати вміння додавати і віднімати багатоцифрові числа;
  •              вдосконалювати обчислювальні навички;
  •              виховувати інтерес до вивчення математики, почуття колективізму та взаємодопомоги.

 

Клас:  4 клас

 

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок

 

Наочність та обладнання: опорний конспект, дошка, зображення прибульця, планет, ілюстрації річок, комп’ютер.

 

ХІД УРОКУ

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

В народі кажуть: «Гість в дім – радість у нім». Ми дуже раді нашим гостям. Привітайтесь з гостями і посміхніться їм. І з гарним настроєм розпочнемо урок. Працювати будемо під таким девізом:

Міркуємо – швидко.

Відповідаємо – правильно.

Лічимо – точно.

Пишемо – гарно.

 

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

 МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

 

  • Вправа «Очікування»
  •              Діти, що ви очікуєте від нашого уроку?
  •              Що це за шум, діти?

Це до нас наближається ракета із прибульцем, який летить до нас із нашої Галактики.

  •              Діти, а як називається наша Галактика?

Планету на якій живе прибулець захопили космічні пірати. Він летить до нас за допомогою. Якщо ми йому допоможемо виконати всі завдання, які поставили космічні пірати, то тільки тоді прибулець зможе повернутись на свою планету. А як звати прибульця, ми дізнаємось тоді, коли розв’яжемо приклади, які на дошці.

  1.          Усний рахунок

(Приклади на дошці та фото прибульця)

40 * 3 – 20  Ф

2000 + 1000 * 0  I

( 75 + 25) : 2 Л

  1. * 7 + 4 * 8 Л
  • Запишіть число, класна робота.
  1. Хвилинка каліграфії

За кожне завдання на дошці будемо прикріплювати літеру, в кінці уроку прочитаємо слово.

Почнемо без запинки з каліграфічної хвилинки

Щоб цифри правильно писати,

Хвилинку каліграфії треба почати!

Цифри пишемо рівненько

Щоб було гарненько!

  • Слухайте і записуйте всі числа, які почули.
  • Довжина кордону України 6500 км;
  • В Україні 73000 річок;
  • 20000 озер;
  • Найвища вершина Кримських гір г. Роман-Кош – 1545 м;
  • Найвища вершина Карпатських гір г. Говерла – 2061м.
  • Назвіть найбільше число і найменше.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ.

  1. Розв’язування прикладів

(Приклади на планетах)

Виконай письмово

700020 – 30003

30001 – 7

236734 + 3546

1998+28

3007857+84408

40004-38

67082-9556

Виконай з коментуванням

180+230+20+70

25+43+35+37+20

Фізхвилинка

  1. Розв’язування задачі

Довжина Південного Бугу 806 км. Дністер на 556 км довший за Південний Буг. Дніпро на 839 км довший за Дністер. Знайди довжину Дніпра. (Умова задачі знаходиться у променях Сонця)

  1. Робота з геометричним завданням

Прибулець Філл подорожував. Він спочатку відвідав планету Марс, потім побував на Венері, а звідти прибув на нашу Землю. Його шлях можна зобразити у вигляді трикутника і нам потрібно знайти периметр цього трикутника.

(Умову завдання накреслено на дошці)

ІV.ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНИХ ЗНАНЬ

  1.     Розвязування рівняння.

х+ 331= 6870              х - 1056=2782

  1. Обчисли суми, записуючи доданки стопчиком.

57453+8480+876

3405+34005+25788

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

За кожне завдання ми прикріплювали на дошці літеру.

  • Яке слово ми отримали ? (УСПІХ)

Отже, наш прибулець зможе повернутись на свою планету.

Вправа  «Мікрофон»

  • Діти, чи здійнились ваші очікування?
  • Що сподобалось на уроці?
  • Що нового дізнались на уроці?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1.Обчислити

50778 – 21930 – 19855

54127 + (25705 – 9777)

5888 – 3409 + 1758

17788 – ( 9473 – 6207)

2 . Віднови нерівності (< > =)

240 – 80 …300 – 80

240 + 80 … 300 + 80

350 – 70 … 350 – 40

350 + 70 … 350 + 40

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
21 жовтня 2021
Переглядів
230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку