мета даного уроку продовжувати вчити числа другого десятка та з'ясовувати
принципи місцевого значення цифр; закріплювати вміння
порівнювати числа; повторити назви геометричних фігур;
розвивати мислення, пам'ять, увагу, кмітливість, зв'язне мовлення;
прищеплювати інтерес до казки, любов до природи.
МАТЕМАТИКА
Тема: Зустрічаймо Весняночку. Письмова нумерація чисел від 11 до 20
Мета: Продовжувати вчити числа другого десятка та з'ясовувати принципи місцевого значення цифр; закріплювати вміння порівнювати числа; повторити назви геометричних фігур; розвивати мислення, пам'ять, увагу, кмітливість, зв’язне мовлення; прищеплювати інтерес до казки, любов до природи.
Обладнання: Абаки, перфокарти, картки,малюнок Веснянки,галявина, квіти, казкові герої, геометричний матеріал, віяла.
Вчитель: Бондарьова О.С.
Хід уроку ① Психологічна підготовка класу.
Встаньте, дітки, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько. Посміхніться всі до мене, Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляйтесь не шуміти,
Руки гарно піднімати,
Чітко влад відповідати, На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було у нас мороки.
Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаєм І урок розпочинаєм.
② Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Усна лічба.
- Полічити від 11 до 20.
- Полічити від 20 до 9.
- Назвати «сусідів» числа 14.
- Назвати попереднє число до числа 18. - Назвати наступне число до числа 15.
2. Лічба предметів.
Фігури розміщені на дошці.
- Скільки всього фігур? Яка фігура стоїть першою? Перелічіть фігури по порядку? Яка фігура стоїть останньою? Яка фігура стоїть між квадратом і трикутником? Назвіть «сусідів» ромба. Яка фігура стоїть першою, якщо лічити зліва направо? А якщо лічити справа наліво? Яка фігура не має кутів?
3. Гра «Мовчанка» (Робота з віялами)
- 3 збільшити на 6;
- Наступне число до числа 11;
- Попереднє число до числа 14;
- Перший доданок 3, другий 7, знайти суму.
Повідомлення теми і мети уроку.
- Чи любите ви казки?
Ось і зараз ми з вами помандруємо у казку. Ця казка незвичайна – поетично – математична.
1) Щоб назву героїв прочитати, слід числа всі правильно назвати.
( З протилежного боку цифр – букви для розшифровки ).
11 (В), 12 (Е), 13 (С), 14 (Н), 15, (Я), 16 (Н), 17 (К), 18 (А).
- Так до нас на урок завітала Весняночка.
Весняночка: Я – Весна , завітала до вас сьогодні на урок. І завдання вам цікаві принесла з героями ваших улюблених казок – попрацювати хочу з вами і запрошую на чарівну галявину. Ця галявина незвичайна, а чарівна. Якщо ви уважно розглянули її, то звернули увагу, що на галявині не має жодної квітки. І для того, щоб вона заквітчала, ми маємо з вами виконати цікаві завдання, які нам принесли герої наших казок.
1. Завдання від Попелюшки Робота з абаками.
Викласти числа: 12, 14, 16, 18, 11, 13, 15, 17, 19,20. (За кожне правильно виконане завдання діти кріплять на галявину квітку).
Робота над новим матеріалом.
- 11, 13, 15, 17….
- Число, в якому 1 дес. 2 од., 1 дес. 9 од., 2 дес., 1 дес. 6 одн.
- Попереднє від 17, 13, 11.
- Наступне від 17, 12, 13,15.
- Число, сусіди якого 16 і 18; 12 і 14.
Весняночка: Весна війнула вже крилом,
Пташки співають голосно.
І на узліссі за селом З’явились перші квіточки. Робота з перфокартами.
- Хто правильно запише сусідів чисел, той своєю квіточкою прикрасить лісову галявину.
Весняночка: А ось і Червона шапочка спішить до нас з наступним завданням. Нам дітки, потрібно порівняти числа.
Фізкультхвилинка
Засиділися в царстві казки.
Встали дружно.
Всі підняли руки – раз
Став навшпиньки увесь клас.
Два – присіли, руки вниз.
На сусіда не дивись. Раз! – і вгору,
Два! – і вниз.
Будь уважним, не крутись. Будем дружно присідати, Щоб ногам роботу дати. Раз! – піднялись, Два! – присіли.
Всі веселі? От чудово!
І за парти сіли знову.
Весняночка: По всіх усюдах пісня лине,
Усе пробуджується від сну,
І всі рослини, всі комашки Вітають дівчинку – весну.
- А ось Кіт в чоботях приніс нам задачу.
Задача
Мама купила у магазині 3 яблука і 7 груш.
Скільки всього фруктів купила мама?
Яб. – 3 ?
Г. - 7
3 + 7 = 10 ( ф. )
Відповідь: всього мама купила 10 фруктів.
Вчитель: - А зараз ми дізнаємося, чи сподобалося нашій гості Весняночці, як ви працювали сьогодні на уроці.
Розмістити картки так, щоб суми чисел, записані на них, зростали.
Прочитайте слово.
4+4; 3+3; 2+1; 3+2; 2+2; 4+3; 5+4
Ц О М Л О Д І
Розв'язок:
2+1; 2+2; 3+2; 3+3; 4+3; 4+4; 5+4
М О Л О Д Ц І
Вчитель: Отже, Весняночці було дуже приємно побувати у вас на уроці. І вона вважає що ви сьогодні гарно попрацювали на уроці.
-А зараз глянемо, яка красива і чарівна вийшла у нас галявина вся у квітах.
Кожна квіточка – нам радість, Кожна рослинка – для вашого добра,
Кожна травинка – для вашого здоров'я.
І ніколи не знищуйте, не ламайте, не марнуйте того, що вам так щедро вділила земля.
Вмійте природу любити
Вам у походи ходити І мандрувать, любі діти. Вмійте ж природу любити, Кожній стеблинці радіти. В полі, у лісі над яром –
Квіти, дерева і трави…
Цвіту не рви задаром, Гілки не втни для забави!
Оберігайте повсюди
Шлях і стежиночку в гаї,
Все те окрасою буде.
П.Сиченко
⑤ Слухання дитячих пісень про весну.
- На уроці звучали вірші про весну.
- А тепер давайте трішки відпочинемо і послухаємо пісні про весну ⑥ Підсумок уроку.
- Що робили на уроці?
- Що на уроці сподобалося найбільше?
- Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?