Конспект уроку з навчання грамоти на тему "Приголосні звуки" з використанням елементів театралізації та застосуванням міжпредметних зв'язків. Урок проводиться в післябукварний період. Такий урок дає можливість показати дітям свої здібності та засвоїти матеріал у цікавій та доступній формі.
Урок з навчання грамоти з елементами театралізації в 1-а класі за темою
«Приголосні звуки»
(Післябукварний період)
Розробила:
вчитель початкових класів
Костянтинівського
районного навчально –
виховного об’єднання
«Гімназія - Мала академія
наук №1 «Таврія»
Горбань Галина Олександрів
Тема. Приголосні звуки.
Мета. Розширити знання учнів про приголосні звуки, вчити визначати приголосні звуки за звучанням та способом вимовляння; розвивати фонематичний слух, комунікативні навички; виховувати бережливе ставлення до природи, бажання пізнавати навколишній світ, стійкий інтерес до вивчення рідної мови, взаємоповагу.
Обладнання: мультимедійна система, картки із завданнями.
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організація класу (1- 2 хв)
Почнемо урок з привітання.
Усміхаймось сонечку:
Здрастуй, золоте!
Усміхаймось дереву:
- Хай воно росте!
Усміхаймось друзям:
- Дружба в нас міцна.
Усміхаємось до вас,
Зичим вам добра.
ІІ. Актуалізація опорних знань (3-4 хв)
(Схеми на партах. Діти показують відповідну картку зі схемою)
ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності (1-2 хв)
П в р к и м г у о к л і о н с к н ї і
з ф в с у л к а и
ІV. Закріплення вивченого матеріалу(23 – 25 хв)
(З’являється дівчинка в ролі бабусі).
(Входять діти в костюмах весняних місяців. На мультимедійному екрані зображені основні ознаки кожного місяця.)
Березень.
Як мене бурульки бачать,
Неодмінно гірко плачуть.
І крижинки на річках
Потонули в потічках.
Квітень.
Я барвінок біля хати
Зодягну в блакитні шати.
А кульбабочки – подружки
Мають жовті капелюшки.
Травень.
Я у весни останній місяць.
Її я славлю як поет.
І, мов художник – живописець,
Малюю травами портрет.
Ще й покриваю ніжним цвітом
Закучерявлені сади,
Щоб працьовиті бджілки дітям
Збирали сонячні меди.
2. Загадка про грака.
Чорномазий, білодзьобий
Він за плугом важно ходить,
черв’яків, жуків знаходить.
Сторож вірний, друг полів,
Перший вісник теплих днів.
Вчитель. Жив на світі Колобок,
По доріжці стриб та скок.
Він по лісі мандрував,
У пригоди потрапляв.
(З’являється Зайчик)
Вчитель. А ось і перша пригода. Але чому Зайчик сумний?
Колобок. Зайчику, а хіба ти не хочеш мене з’їсти?
Зайчик. Хочу, але спочатку мені треба виконати завдання, яке дала мені тітонька Сова. Поки не зроблю – не зможу їсти. (У Зайчика знаходиться картка з завданням.)
Колобок. А ми з дітками тобі допоможемо, якщо ти пообіцяєш мене не їсти.
Вправа з підручника на сторінці 6. Зайчик виконує на інтерактивній дошці, а діти в зошитах. Діти перевіряють.
V. Фізхвилинка (1- 2 хв)
Шумить вітер, шумить ліс.
Тихо лісом ходить лис.
Заховався зайчик в кущ.
Із куща піднявся хрущ.
Не хитайте ви куща,
Не лякайте-но хруща.
Хай росте угору ліс,
Не чіпа хай зайця лис.
Тільки вітер: «Шу-шу-шу!».
Сядьте тихо, вас прошу.
Зайчик. Дякую тобі, Колобочку. В нагороду за допомогу я не буду тебе їсти.
Дуже дякую, дружок,
Мій маленький Колобок.
Ти по лісу не котися.
До Бабусі повернися.
Вчитель. Не послухавсь Колобок –
По дорозі стриб та скок.
(З’являється Вовк)
Вовк. Ой рум’яненький ти клубочок,
Запашненький Колобочок,
Я тебе давно чекаю,
Будеш ти мені до чаю.
Бо на голодний шлунок щось і слова в голову не лізуть.
Колобок. Вовче-брате, почекай.
Піде мова не про чай.
Як візьмеш мене у ротик,
Заболить в тебе животик.
По доріжці я котився
І в болоті замастився.
На тобі свіженького пиріжечка, а з завданням впоратись ми з дітками тобі допоможемо.
Завдання:
Утворити слова: сицяли, жаїк, сукбор, вкво.
(Вовк показує картки, а діти складають слова. Вовк записує їх на дошці. Зображення тварин з’являється на екрані).
Вовк. Дуже дякую, дружок,
Мій маленький Колобок.
Ти по лісу не котися.
До Бабусі повернися.
Вчитель. Не послухавсь Колобок –
По дорозі стриб та скок.
(Виходить Ведмідь з діжечкою меду.)
Ведмідь. Ой веселий Колобок,
Зарум’янений бочок.
Заберу тебе до хати,
В молоці пополощу,
Медом трішки помащу,
З’їм тебе я на обід,
Щоб не біг куди не слід.
Тільки ось ніяк не можу діжечку відкрити, щоб меду набрати. Може допоможеш!
Колобок. Звісно! Що треба робити?
Ведмідь. Треба виконати вправу 4 у підручнику на сторінці 7.
Робота з підручником. Вправа 4, сторінка 7.
Ведмідь. Дякую.
Що ж, не з’їм тебе, дружок,
Мій маленький Колобок.
І додому відпущу,
Навіть медом пригощу.
По дорозі не котися.
До Бабусі повернися.
Вчитель. Не послухавсь Колобок,
По доріжці стриб та скок.
Фізхвилинка (1-2 хв.) (На мультимедійному екрані демонструється відео польоту різних птахів. Діти імітують їх рухи).
З’являється Лисичка, підмітає доріжку.
Лисичка. Я – лисичка, я – сестричка
Не сиджу без діла.
Я доріжку замітала
Й Колобочка зустрічала.
Колобочку рум’яненький,
Запашненький, солоденький,
Хочу тебе з’їсти.
Подивлюся – де б присісти.
Колобок. Ти не їж мене, Лисичко,
Дуже брудне в мене личко,
Не рум’яний вже бочок,
Я бруднуля – Колобок.
Пожалій мене, сестричко,
Та відмий моє ти личко.
Поскликай звірят до хати,
Будем з ними танцювати.
Лисичка. Я б залюбки, та ось забула, де ж моя хатка.
Колобок. Ми з дітками допоможемо згадати. Для цього треба вказати істинне висловлювання (робота в парах).
(Словникова робота зі словами дупло, палац, нірка, курник).
Лисичка. Дякую тобі Колобок, та всім діткам. Піду готуватися до зустрічі друзів.
VІ. Підсумок уроку(4 – 5 хв)
- Які звуки допомогли нам побувати в казці?
- Герої якої казки відвідали наш урок?
-З чого складаються приголосні звуки?
-Що ще ви знаєте про приголосні звуки?
- Що нового цікавого ви взнали на уроці?
- Що допомогло Колобку залишитись живим і неушкодженим?
- Працювали ви старанно, тому я вдячна вам за роботу. А діткам, що виконували ролі, ми поаплодуємо.