Образотворче мистецтво 1 клас
Тема «Милуємося довкіллям». Робота з природним матеріалом. Прикрашання шкільного подвір’я орнаментом.
Мета: ознайомити з поняттями «орнамент та декор» на прикладі глиняного посуду та вишитих рушниках;
учити дітей виготовляти орнаменти з природного матеріалу, зокрема з осіннього листя, плодів; розвивати творчі здібності та фантазію учнів; виховувати любов до прекрасного, акуратність, старанність;
формувати культуру спілкування державною мовою, загальнокультурну грамотність.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: шишки, каштани, гілочки, різнобарвне листя, яблука.
Хід уроку
Ось дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Нумо всі часу не гаймо і роботу починаймо.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 1 класі
Діти – просто молодці.
- Осінь – прекрасна пора втілення творчих фантазій. Гуляючи теплими днями , можна зібрати безліч природного матеріалу, аби зробити осінні вироби власноруч.
Погляньте довкола.
- Яка природа вас оточує?
- Які будинки навкруги?
- Чи хочете ви прикрасити своє довкілля?
- Перегляньте презентацію «Що таке орнамент» .
Давайте відгадаємо загадки, з чим ми будемо працювати.
1.Що за диво? На гіллі їжачки ростуть малі.
В них гостренькі колючки та зелені кожушки.
(Каштани)
2.Він з весни висів на гілці,
Був зелений — пожовтів,
Тільки дув слабкий вітер,
Він уже полетів.
(Лист)
3. Знають білки, знають мишки, Що на ялинці ростуть…
(шишки)
Восени, набравши соку,
Стане враз червонобоким.
(яблуко)
- заборонено куштувати природні матеріали;
- поділитися на рівні групи,
- обрати місце для своєї роботи,
Групи по черзі презентують свої роботи.
- Що найбільше сподобалося під час роботи?
- Композиція якої групи сподобалась вам найбільше?
- Чи прикрасите природними матеріалами свою оселю?