Розробка уроку з основ здоров'я для учнів 1 класу допоможе розширити знання дітей про правила поведінки в школі, сформувати навички безпечної поведінки в класі, спортивному залі, їдальні, на сходах, під час проведення рухливих ігор на перервах. Сприятиме розвитку мовлення, креативності і самостійності мислення, відповідальності за свою поведінку.
Тема. Безпека в школі
Мета: розширити знання про правила поведінки в школі, сформувати навички безпечної поведінки в класі, спортивному залі, їдальні, на сходах, під час проведення рухливих ігор на перервах; розвивати мовлення, креативність і самостійність мислення; виховувати відповідальність за свою поведінку.
Обладнання: картки для групової роботи, тлумачний словник, кольорові кружечки для об ҆ єднання в групи, кружечки для смайликів, презентація до уроку.
Хід уроку
І Організація класу (Слайд 1)
ІІ Мотивація навчальної діяльності
1 Відгадайте загадку:
Як минає тепле літо,
То спішать до неї діти.
Сміх і гам дзвенить довкола –
Відкриває двері… ( школа). (Слайд 2)
2 Бесіда:
ІІІ Оголошення теми та завдань уроку.
ІV Робота над матеріалом уроку.
1 Робота з тлумачним словником.
Дитина зачитує тлумачення слова :
Небезпека – можливість якогось лиха, нещастя, якоїсь катастрофи, шкоди.
2 Робота в групах
Кожна дитина витягує з торбинки кружечок одного з кольорів: жовтого, червоного, зеленого, синього, фіолетового. Так учні об ’ єднуються в групи.
Представник кожної групи отримує завдання-картку. Користуючись таблицею-підказкою (Слайд 3) треба розшифрувати, що написано на картках ( Слайд 4)
І група – їдальня
ІІ група – спортзал
ІІІ група – вестибюль
ІV група – коридор
V група – кабінет
Групи звітують про виконану роботу.
3 Робота з картою-схемою (Слайд 5)
Діти розповідають, що вони роблять у кожному з шкільних приміщень.
Представник кожної групи отримує завдання для своєї групи.
І – Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в їдальні.
ІІ – Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в спортзалі.
ІІІ – Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в вестибюлі.
ІV – Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в коридорі.
V – Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в кабінеті.
4 Звіт І групи
1) Група відповідає на запитання, клас доповнює відповідь.
2) Міні-сценка (виконують діти, які заздалегідь готувалися):
Їдальня. Три хлопчики їдять булочки і п ’ ють чай.
Перший хлопчик:
Прийшов дядька до доктора та каже:
Діти починають сміятися. Другий хлопець поперхається. Діти починають стурбовано стукати його по спині.
3) Обговорення сценки:
- Які правила поведінки в їдальні порушили діти?
- Чим може закінчитися ця історія?
- Дайте слушну пораду хлопцям.
5 Фізкультхвилинка
6 Звіт ІІ групи
1) Група відповідає на запитання, клас доповнює відповідь.
2) Міні-сценка:
- Зараз ми з вами діти пограємо у гру «Струмочок». (Діти шикуються парами. Розпочинається гра. Хлопець-актор ставить дівчинці підніжку. Дівчинка-акторка удавано падає і починає плакати).
- Що сталося, Оленко?
-Мені підставив ніжку Павло. Мені дуже боляче.
Павло схвильовано:
3) Обговорення ситуації:
- Яку травму може отримати дівчинка?
- Які правила безпеки порушив хлопчик?
- Дайте пораду Павлу.
7 Звіт ІІІ групи.
8 Звіт ІV групи.
Пролунав веселий дзвоник.
Відпочити час настав.
На перерву, наче коник,
Хлопчик Петрик поскакав.
Не дивіться, що маленький,
Він у русі кожну мить.
Зносить Петрик на перерві
Всіх, хто на шляху стоїть.
Все встигає він зробити:
Сходи всі перелічити
І дівчаток подражнити
Розштовхати всіх навколо.
Петрик йде! Рятуйся, школо!
Знов лунає шкільний дзвоник,
Кличе всіх нас на урок.
Входять дітлахи похмурі,
Петрик ззаду, як в ’юнок.
Учнів вчителька питає:
- Що тут сталося, малі?
- Петрик дражнить і штовхає, -
Сумно кажуть школярі.
Їм Петрусь відповідає:
- Хто вас, друзі, ображає?
Я ж нікого не чіпав,
Просто весело я грав.
9 Звіт V групи.
Обачність – половина порятунку.
Бережися лиха – поки тихо.
V Узагальнення вивченого
1 Репортаж із лікарні (Відеофрагмент https://www.youtube.com/watch?v=mvK5X6CXIGY)
2 Складання асоціативного куща до поняття «травма» (Слайд 8)
3 Створення плакату « Школа без травм» (Слайд 9)
Учні складають основні правила поведінки в школі, узагальнюючи почуте на уроці.
VI Підсумок уроку.
Діти малюють на смайлику вибрану емоцію та прикріпляють зображення до дошки.
Додатки
Слайд1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9 Слайд 10
1