Мета уроку: вчити дітей правильно читати в особах; аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики; розвивати читацькі навички, зв'язне мовлення, логічне мислення, пам'ять; виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів.
Урок позакласного читання 2 клас
Тема: Українська народна казка «Колосок»
Мета: вчити дітей правильно читати в особах; аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики; розвивати читацькі навички, зв’язне мовлення, логічне мислення, пам’ять; виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів.
Обладнання: ілюстрації до казки, малюнки та маски тварин для інсценізації казки.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. Організація класу до роботи
1. Девіз уроку:
Думати - швидко,
Відповідати - чітко,
Працювати - дружно,
Запам'ятовувати - міцно.
2. Перевірка готовності до уроку
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Гра «Добери для слів суперників»
ніч (день) знайшов (загубив)
початок (кінець) веселі (сумні)
холод (тепло) наївся (зголоднів)
спочатку (вкінці) лінивий (працьовитий)
голосно (тихо) працювати (відпочивати)
3. Скоромовка
На печі, на печі смачні гарячі калачі.
Хочеш їсти калачі – не лежи на печі.
а) читання «Дощик»
- Дощик накрапає (читають повільно і тихо).
- Дощик сильніший (скоріше і голосніше)
- Злива (голосно і скоромовкою)
б) читання рядочка скоромовки на одному диханні.
2. Читання деформованих слів
т ь р у к (Круть)
ь в р т е (Верть)
і и в к п н (півник)
3. Відгадування загадки
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Опрацювання казки «Колосок»
а) слухання казки у записі
- Хто були Круть і Верть?
- Як звали півника?
- Що знайшов півник?
- Що любили робити мишенята?
б) словникова робота
їс ти сві ті спе кти
тіс то спи тав моло тити
по тім спе кти намо лоти
ті льки спі вали замі сити
пи роги скі льки розпа лити
в) самостійне читання
г) повторне читання вголос (ланцюжком)
д) аналіз змісту
- Чому мишок звали Круть і Верть? Прочитайте, що найбільше вини любили робити?
- Прочитайте, чим займався півник?
- Що знайшов одного разу півник?
- Прочитайте улюблені слова мишок.
2. Фізкультхвилинка
3. Читання казки в особах
4. Інсценізація уривка казки
IV. Закріплення нового матеріалу
1. Творча робота
- Подумайте, що буде з героями після закінчення твору.
- Де треба змінити сюжет казки, щоб мишенята змогли їсти пироги?
2. Характеристика героїв казки
Мишки Півник
слухняні роботящий
веселі розумний
ледачі лінивий
нероби працьовитий
працьовиті невдячний
хитрі стриманий
3. Робота над прислів’ями
Без трудів а хто гави ловить
Хто дбає, не їстимеш пирогів
Хто діло робить, той і має
V. Підсумок уроку
1. Узагальнююча бесіда
- Кому з героїв ви можете дати поради? Які саме?
- Чого вчить ця казка? Які інші назви має казка?
- Чи не поводитесь ви інколи, як ці мишенята
2. Домашнє завдання