Урок 7
Тема.Добрі справи скріплюють дружбу. Галина Ткачук «Гойдалка під кленом»
Мета: ознайомити дітей з творчістю Галини Ткачук; продовжувати вчити правильному, швидкому, вдумливому читанню; розвивати увагу, творче мислення; виховувати почуття дружби та взаємодопомоги, учити виправляти свої помилки.
Обладнання: портрет Галини Ткачук, картки для складання прислів’я, мультимедійний супровід.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організація до уроку
1. Самоналаштування
(Асоціативна вправа)
-Сідайте рівненько, покладіть руки на парту, заплющіть очі і послухайте три мелодії.
(Звучить звукозапис)
-Скажіть, яка з цих мелодій асоціюється з темою «Веселе літо»? Чому?
ІІ. Мовленнєві вправи
1.Гра «Язичкова зарядка»
- Продовжіть вірш, наслідуючи звуки.
Пригадайте, діти, вмить,
Як пшениченька шумить. (Ш-ш-ш)
Як бджола в саду бринить. (Дз-дз-дз)
Як зозуленька кує.( Ку-ку-ку)
Як водичка капає. (Кап-кап-кап)
Вітерець як завива. (У-у-у)
Соловейко як співа. (Тьох-тьох-тьох)
2.Гра «Блискавка»
(Прочитати правильно всі слова в рядках)
Дуб, дуб, дуб, зуб, чуб куб, дуб.
Каска, каска, каска, маска, каска.
Дубочки, кленочки, зубочки, дубочки.
Мишка, мишка, лиска, миска, мишка.
3.Гра «Шифрувальник»
(Переставити букви, розшифрувати слова. Визначити зайве слово)
Картка для 1 ряду
Отат (тато)
Тарб (брат)
Грит (тигр)
Ясбауб (бабуся)
Картка для 2 ряду
Амма (мама)
Аньенк (ненька)
Сятума (матуся)
Сьдуід (дідусь)
Картка для 3 ряду
Ірд (рід)
Анроид (родина)
Нядір ( рідня)
Ребеза (береза)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1.Гра «Розсипанка»
(Вибрати із поданих слів ті, які викликають гарний настрій. Слова і фото до них на екрані)
Ромашки,сльози, скакалка, сонечко, гойдалка, бійка, м’яч, веселка, сварка, дощ, дельфіни, квіти.
Учитель. Сьогодні ми з вами поринемо в світ дитячих розваг разом з українською дитячою письменницею Галиною Ткачук та її твором «Гойдалка під кленом»
(Фото Галини Ткачук)
ІV. Сприйняття та осмислення нового матеріалу
Учитель. У творі «гойдалка під кленом» йтиме мова про квіти - дельфінії.
(Фото дельфіній)
1.Вправа «Опиши квітку дельфінію»
(Підказка-план на слайді)
2.Читання твору «Гойдалка під кленом» вчителем
3.Аналіз прочитаного твору
А) Вправа «Послідовний ряд»
(На слайді речення з прочитаного твору. Відновити послідовність, пронумерувавши речення)
_ Посадила дельфінії.
_ Ніна гойдалася.
_ Дівчинка дізналась назву квітів.
_ Купила з татом квіти.
_ Ніна випадково потоптала квіти.
_ Сумувала.
Б) Технологія «Мінрофон»
- Чому Ніна засмутилася?
- Як тато допоміг доні?
- Як би вчинили ви? Поясніть.
- Чому навчає твір?
4. Словникова робота
Дель- фі- ніі
Гой- да- ла- ся
Пар-кан-чик
Роз- са- да
5.Читання твору учнями пошепки
Фізкультхвилинка
6.Вибіркове читання
7.Гра «Хвости»
(Вчитель починає читати, зупиняється, діти продовжують)
8.Гра «Розвідники»
(Знайти у творі певні речі)
-Скільки разів у творі зустрічається слово
Літаю (6)
Дельфінії (4)
Квіти (8)
Дід (4)
9.Гра «Впізнайка»
( Учитель читає речення, діти впізнають чи є воно у творі «Гойдалка під кленом».)
VІ. Підсумок уроку
1.Вправа «Знайди слово»
(На слайді заховані серед букв слова)
Посромашкапрод
Апрпквітиасмп
Негдельфінійпронг
Гомпматусядщшго
Щшолдідусьотрип
2.Гра «Попади в ціль»
(На слайді вислови. Знайти, який висловлює головну думку твору)
3.Щоденник вражень
Запишіть у щоденнику вражень своє ставлення до Ніни.
Намалюйте, якою ви уявляєте цю дівчинку.