STEM - урок з предмету «Дизайн і технології»
в 1 класі
на тему:
«Тема: Транспорт. Види транспорту. Виготовлення моделей транспорту з деталей конструктора LEGO»
Підготувала
вчитель початкових класів
Марієнко О.Г.
2021
Урок в 1 класі
Дизайн і технології
Тема: Транспорт. Види транспорту. Виготовлення моделей транспорту з деталей конструктора LEGO
Мета:
Обладнання: презентація, конверти із завданнями , конструктор лего
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення позитивного настрою на урок
До уроку всі приготувались
На плідну роботу в команді налаштувались.
Сядьте зручно!
Усміхніться,
І на мене подивіться!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Діти працюють у групах ( 5 груп)
Кожна група має свій номер і колір.
(слайд 2)
Відповіді на запитання :
Подивіться на картинку і скажіть:
- На картинці зображено місто чи село ? (Місто)
- Як називається наше місто? (Київ)
- Воно велике чи маленьке?
- Чи можемо ми пішки дістатися з одного кінця міста в інший?( Ні)
- А що на для цього можна використати ? ( Автобус, тролейбус, трамвай)
- Як ми можемо назвати все це одним словом? (Транспорт)
ІІІ. Повідомлення теми уроку
(слайд 3)
Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку «Транспорт»
Ми сьогодні з вами познайомимося з різними видами транспорту, будемо розподіляти транспортні моделі на групи, дізнаємося, яким повинен бути транспорт майбутнього і кожна група виготовить із деталей конструктора лего свою модель транспортного засобу.
IV Формувальне оцінювання Нагадати учням про знаки рукою , які ми можемо використовувати під час уроку при виконанні різних завдань.
V Вивчення нового матеріалу 1)Відгадування загадок (слайди 4 – 13)
Група №1
Що за чудо – довгий дім
Пасажири є у нім.
Все взуття його з резини,
А харчується бензином. (Автобус)
Пасажирський чи товарний
Металевий він і гарний.
Все ховає у вагонах
І стає лиш на перонах (Поїзд)
Група №2
Є великий, є малий,
Є вантажний, є легковий.
По дорогах поспішає,
У собі людей катає. ( Автомобіль)
Замість рейок дві дротини
Визначають рух машини,
Щоби взуті в гуму ноги
Не збивалися з дороги. ( Тролейбус)
Група №3
На доріжці розігнався,
В небо, наче птах,піднявся.
Через море швидко лине
В інші землі та країни (Літак)
Покрути його педалі –
Й повезе в далекі далі.
Є звичайний, є гірський,
Жовтий, білий, голубий… (Велосипед)
Група №4
Як сідаєш – він гарчить,
По дорогах швидко мчить.
Та шолом слід одягати
І права водійські мати. (Мотоцикл)
По рейках сталевих
будиночок мчить.
– Увага! Я їду! –
дзвінок дзеленчить (Трамвай)
Група №5
Під землею – дивне місто:
Все в огнях, як у намисті.
В нім будинки не стоять,
По залізних рейках мчать. (Метро)
Через море – океан,
В сильний шторм чи ураган
Впевнено вперед прямує,
А на ньому люд мандрує (Корабель)
2) За способом пересування транспорт ділиться на такі групи : (слайд 14)
- наземний ( транспорт, що пересувається по землі)
- повітряний ( транспорт, що пересувається у повітрі)
- водний ( транспорт, що пересувається по воді)
- А до якого виду транспорту ми зарахуємо метро? (підземного)
3)Розподіліть транспорт по групах:
(слайд 15)
У кожної групи в конверті є12 картинок транспорту. Кожна група повинна вибрати транспортні засоби , які належать до певної групи
1група : наземний пасажирський транспорт;
2 група : наземний пасажирський транспорт
3 група : наземний вантажний транспорт
4 група: повітряний транспорт
5 група: водний транспорт
---- Порахуйте, скільки моделей наземного пасажирського транспорту?(6)
- Скільки моделей пасажирського вантажного транспорту? (3)
- Як знайти скільки, всього моделей пасажирського транспорту? Якою дією?
- До 6 додати 3 дорівнює? (9)
- А скільки моделей повітряного транспорту ? А водного?(3)
- Порівняйте числа 9 і 3 Який знак ставимо? (≥ )
- Порівняйте числа 3 і 3 Який знак ставимо? (=)
4)Для чого потрібен транспорт?
(слайд 16)
5) Як називають людей, які користуються транспортом? (Пасажири)
(слайд 17)
6) Яким транспортом керують ці люди?
1група - шофер (автомобіль)
2група – машиніст (поїзд)
3група – пілот (літак)
4 група – водій (автобус, тролейбус, трамвай)
5 група – капітан (корабель)
-
(слайд 18)
VI. Фізкультхвилинка
(слайд 19)
VII. Закріплення нового матеріалу.
1)Знайдіть зайвий транспорт
1 група
(слайд 20)
2група
(слайд 21)
3група
(слайд 22)
4група
(слайд 23)
5група
(слайд 24)
2)Ознайомлення учнів зі спеціальним транспортом , який використовують для допомоги людям
- Які ж машини використовують для допомоги людям в різних рятувальних операціях?
- За якими номерами телефонів можна викликати допомогу?
(слайд 25)
3) Проблемне запитання :
- Чи завжди машини приносять тільки користь?
(слайд 26)
4) Бесіда про екологію
а) Перегляд відеоролика
(слайд 27)
- Як же автомобілі впливають на природу? (Забруднюють природу)
- Порівняйте ці два транспортних засоби і скажіть, який з них менше забруднює повітря . Чому?
(слайд 28)
Для того , щоб зберегти природу нашої планети транспорт майбутнього повинен бути не тільки зручним , швидкісним , а ще і таким , що не забруднює навколишню природу
(слайд 29)
5) Ознайомлення учнів з деякими сучасними моделями транспорту майбутнього
- Зараз я вас познайомлю з деякими моделями транспорту , які вже у наш час розробляють і випробовують у різних країнах світу
(слайд 30)
(слайд 31)
(слайд 32) (слайд 33)
(слайд 34)
VIIIФізкультхвилинка
(слайд 35)
IX Практична робота у групах
Виготовлення і презентація моделей транспорту майбутнього з деталей конструктора лего
Кожна група повинна виготовити модель будь-якого транспорту майбутнього , придумати його назву і сказати , до якого виду транспорту він належить.
(слайд 36)
X Повторення правил дорожнього руху
Для того, щоб зберегти своє життя і здоров’я потрібно не забувати про правила дорожнього руху
(слайд 37) (слайд 38)
IX Підсумок уроку
-