Урок інтегрованого курсу «Я досліджую світ», 1 клас
Тема: «Які пам`ятки природи є в моєму краї?»
Мета:
Обладнання: комп`ютер, відеопрезентація, карта України, цеглинки LEGO, набори паличок, магніти, картки зі словами для роботи в групах.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Освітні галузі: громадська та історична, мовно-літературна, природнича.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організаційний момент
- Діти, візьмімось за руки, щоб утворилось коло. Що ви зараз відчуваєте?
- Так, це тепло долонь, яке означає підтримку ваших однокласників.
- Будемо працювати згуртовано та дружньо.
2. Актуалізація опорних знань.
«Мозковий штурм»
- Діти, що таке Батьківщина? Що ми називаємо рідним краєм?
Висновок: Рідний край – це найдорожче, що є в людини. Кожен пишається своєю Батьківщиною. Для нас рідний край – Україна.
Перегляд відеоролика https://youtu.be/Pu8tL3ptXRM
Обговорення
Висновок. Природа України славиться своєю красою. Мальовничі пейзажі: річки, скелясті береги, озера, моря, безкраї лани, різноманітна рослинність, ліси, синє небо - все це ми можемо побачити на власні очі. Нам пощастило жити на цій землі.
Технологія «Крісло автора»
Висновок. Багато красивих та неповторних місць є в Україні.
3. Повідомлення теми і мети уроку.
- Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні говорити?
- Отже, сьогодні у нас буде віртуальна подорож мальовничими місцями нашого рідного краю.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Технологія «Сітка Елвермана»(з використанням цеглинок LEGO)
Обговорення проблеми. Діти обирають цеглинки відповідного кольору до твердження, з яким погоджуються, роблять висновок.
Так |
Проблема |
Ні |
|
Щоб любити свій рідний край, його потрібно добре знати |
|
Перегляд слайдів презентації
Слайд 2 – 13:
Слайд 3 – 4
Заповідник «Асканія-Нова» в Херсонській області
Заповідник- територія, яка знаходиться під охороною держави, щоб зберегти диких тварин та рослини.
Слайд 5
Річка Дністер.Займає третє місце в Україні за довжиною. Дністер є однією із наймальовничіших річок, красу і велич якої важко описати словами.
Слайд 6
Мармурова печера у Криму (печера - природна підземна порожнина). Одна з найкрасивіших печер Європи.
Слайд 7
Озеро Синевир. Синевир є найвідомішим і великим озером. Розташоване на Закарпатті. Озеро Синевир ще називають "Морське Око", бо посередині є острівець, схожий на зіницю ока.
Слайд 8
Озеро Світязь. Найглибше озеро в Україні. Розташоване у Волинській області. В складі води міститься срібло, тому після купання рани швидко гояться, а шкіра стає еластичною і м’якою.
Слайд 9
Подільські Товтри. Товтри - скелясті мальовничі пагорби. Цей національний природний парк розташований в Хмельницькій області. Можете тільки уявити: зелені пагорби – один за одним, немов хвилі та зелене море найрізноманітніших дерев
Слайд 10
Кам’янисті береги річки Південний Буг в Миколаївській області. Друга за довжиною річка після Дніпра.
Слайд 11
Природа Київщини. Ми живемо у Києві – це наша маленька батьківщина. Велич Києва безпосередньо пов`язана з Дніпром. Київщина не багата на природні печери. Однак саме тут, у селі Ходосівка, є доволі велика печера - Геонавт. Її довжина – 60метрів.
Слайд 12
Печера Геонавт. Потрапити у печеру не просто: вхід уявляє собою невелику діру. В деяких місцях ходи настільки вузькі, що доводиться пересуватися навприсядки.
Слайд 13
Дніпро - найбільша та одна з найважливіших рік. Щоб закликати людей бережливо ставитись до цієї важливої ріки, щорічно, в першу суботу липня, в Україні відзначають Міжнародний день Дніпра.
(одночасно на карті України вчитель відмічає пам`ятки природи магнітами)
Рухлива гра «Так чи ні»
Правила поведінки на природі
Робота в групах
Групи отримують картки зі словами: Асканія-Нова, Дністер, Південний Буг, Дніпро, Мармурова, Геонавт, Синевир, Світязь, Подільські Товтри.
Завдання груп: серед назв оберіть
І група - назви річок;
ІІ група - назви озер;
ІІІ група - назву заповідника;
ІV група - назви печер;
V група - назву національного природничого парку.
По завершенню роботи на дошці заповнюється таблиця
Заповідник |
Озеро |
Печера |
Ріка |
Національний парк |
Асканія-Нова |
Синевир Світязь |
Мармурова Геонавт |
Дністер Південний Буг Дніпро |
Подільські Товтри |
Гра «Знімаємо рекламний ролик»
Гра «Збери слово»
ІV. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ.
Слайд 14
Вправа «Я погоджуюся, що …» (з використанням цеглинок LEGO)
«Мені зрозуміло все» |
|
«Мені було цікаво» |
|
«Інформація була новою для мене» |
|
«Мені подобається тут і я очікую наступних уроків» |
|