Мета. Створити умови для здобуття учнями знань; для формування ключових, предметних та міжпредметних компетентностей;ознайомити учнів із весняними роботами людей на городах, полях і в садах у рідному краї; розширити знання учнів про культурні рослини, свійських тварин; створити умови для розвитку мислення та уяви; сприяти розвитку вміння висловлювати думку; дати змогу висловлюватися ( сприяти формуванню мовленнєво-творчого модуля);виховувати патріотичне ставлення до землі рідного краю, пошану до людей та їхньої праці, вчити бачити красу навколишнього середовища, працювати у групі.
Тема. Весняні роботи людей на городах, полях і в садах у рідному краї.
Мета. Створити умови для здобуття учнями знань,створити умови для формування ключових, предметних та міжпредметних компетентностей;ознайомити учнів із весняними роботами людей на городах, полях і в садах у рідному краї; розширити знання учнів про культурні рослини, свійських тварин; створити умови для розвитку мислення та уяви; сприяти розвитку вміння висловлювати думку; дати змогу висловлюватися ( сприяти формуванню мовленнєво-творчого модуля);виховувати патріотичне ставлення до землі рідного краю, пошану до людей та їхньої праці, вчити бачити красу навколишнього середовища, працювати у групі.
Обладнання: ілюстрації, таблиця.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Емоційне поле уроку
У мене діточки –
Як ті квіточки,
Всі гарненькі, чепурненькі
Й до роботи беручкі.
Ви ж у мене молодці,
Природи рідної знавці.
Вправа «Дві торбинки»
ІІ. Хвилинка спостережень ( спостереження за сьогоднішнім днем)
Мотиваційне поле уроку
Творча вправа. Логічне завдання.
Пригадати назви весняних місяців й поєднати з умовними образними назвами.
Відповідь: весна світла – березень, весна води – квітень, весна зелені – травень. Підібрати відповідно кольори.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
1.Фронтальне опитування
— Яких тварин називають звірами?
— Які зміни в житті звірів спостерігаються навесні? Навести приклади.
2. Хвилинка ерудита
Хто з тварин любить пустувати. За хорошого настрою вони влаштовують веселу метушню, підстрибують вгору, катаються по землі. |
Зайці |
Хто з лісових звірів розвішує гриби для сушіння на деревах і з якою метою? |
Білка, вона запасається грибами. |
Товстим чи худим залягає ведмідь у барліг? |
Товстим. Жир обігріває і годує ведмедя. |
IV. Поле цілепокладання
Змістове поле
Актуалізація опорних знань учнів та повідомлення теми уроку
V. Технологічне поле
Вивчення нового матеріалу
1.Читання вірша
Зеленійся, рідне поле,
українська ниво.
Підіймися, колосися,
достигай щасливо!
І. Франко
2. Слово вчителя
Словникова робота
Механізатор – це людина, яка працює на с/г техніці.
Добрива – це речовини, які використовують з метою підвищення врожаю.
Озимина́ — сільськогосподарські культури (пшениці, жита, ячменю), які сіють восени.
Нива – це ділянка, на якій ростуть зернові культури.
Поле — це загальна площа, на якій вирощують культурні рослини,місце, де живе безліч різноманітних тварин і дикорослі рослини
3. Рослини, які ростуть на полях
- Такі рослини, як пшениця, жито, рис, овес, ячмінь, називають зерновими.
- Чому їх так називають?
- Яка рослина є найціннішою? Чому?
- Як до нас на стіл «приходить» хліб?
- А чи знаєте ви, чим пахне коровай? Який він на дотик?
4. Рослини, які ростуть на городах
Пам’ятка «Як посадити картоплю»
У теплі травневі дні висаджують розсаду перцю, помідорів, капусти.
5.Рослини, які ростуть у садах
Пам’ятка «Робота у саду»
Висаджують декоративні квіти, щоб вони пломеніли влітку різними кольорами веселки.
Кінезіологія – вправи, що допомагають зосередитися
Фітнес для рук «Кулак, ребро, долоня»
Уявна подорож « Весняний ліс»
Висновок: скільки дарунків принесла весна ….вона схожа на дівчинку-фіалку, сукня синя, черевички сині, очі сині, повітря навколо – синє.
-А що ми її подаруємо?
- Ми посадимо вазони.
- Нехай ростуть вам всім на радість!
Практична робота ( діти садять вазони: хлорофітум, гастерія, кактус,красула)
Повторити правила посадки вазонів
Кімнатні рослини на підвіконні - це маленька, гарна, різнокольорова галявина, яка потребує догляду .
Пам’ятка для другокласників
Щоб рослина не загинула, треба знати як правильно як за нею доглядати.
Правила догляду за кімнатними рослинами
Кімнатні рослини – це наші друзі, бережіть їх!
7. Робота з підручником (с. 110—112).
Створити ментальну картку уроку
Рефлексійне поле
Підсумок уроку
Дидактична вправа «Клаптикова ковдра міркувань»
«Твоя думка важлива»
Інструкція. Учитель демонструє дітям записані незакінчені речення.
«Я дізнав(ла)ся,що…..»
«Мене здивувало, що…..»
«Мені сподобалося, що……»
«Можливо, було б краще, якби…..»
Вправа – енергізатор «Дякую за чудовий урок»
Домашнє завдання