Тема: Чим дикі тварини відрізняються від свійських
Мета: закріплювати знання дітей про дикі та свійські тварини, формувати уявлення про схожість і відмінність диких та свійських тварин; розвивати образне і логічне мислення, стійку увагу, спостережливість, пам'ять, мову, уяву, орієнтування в малому просторі (робота за картками); виховувати пізнавальний інтерес, почуття любові до навколишнього світу, дбайливе відношення до тварин.
Обладнання: проектор, презентація, відеоролики, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент
-Настрій у нас?(Відмінний)
-А посмішки? ( Справа звична)
-Побажаєм один одному добра
Адже урок починати пора!
ІІ. Перевірка домашнього завдання
"Інтелектуальна розминка" (характеристика груп тварин)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Актуалізація
А) Відгадування загадок :
1.Клишоногий і великий
Спить у барлозі він взимку.
Влітку по лісу гуляє,
В рот малину збирає.
Любить рибу, мурашок,
Відгадайте, хто такий? (Ведмідь)
2. Рудий молокозавод
День жує і ніч жує
Адже траву не так легко
Переробити в молоко. ( Корова)
3.Усіх звірів вона хитріше
Шубка руда на ній. (Ліса)
4.У тіні під деревом лежить
І двір і сад наш вартує.
Не те що справжній вор
- Перехожий не зайде в двір.
А нас він любить, визнає,
Чемно лапу подає.(Собака)
5. Хто по ялинках вправно скаче
І влізає на дуби?
Хто в дуплі горіхи ховає
Сушить на зиму гриби? (Білка)
6.Навіть по залізному даху
Ходить тихо, тихіше за мишу.
На полювання вночі вийде
І як вдень все бачить.
Часто спить, а після сну
Умивається вона.(Кішка)
7.Це хто в траві шарудить
І потішно так фирчит,
Увесь в голках, не візьмеш.
Хто ж це, діти? (Їжак)
8. Вона не корівка,
Але все таки доки
Дає щодня Глек молока.
Їй дай тільки волю-
Сім днів не пройдет-
Всюди з дерев кору обдере.(Коза)
Б) "Шифрувальник"
-Яке слово зашифроване?
-Кому буде присвячений наш урок?
ИНИРАВТ
2. Повідомлення теми і цілей уроку
3. Перегляд відео мультфільму про появу свійських тварин
4. Бесіда " Що загального і чим відрізняються дикі та свійські тварини"
-З яких частин складається тіло тварини?(Ліса,собака) (У кожної тварини є тулуб, голова, хвіст, вуха, очі, кінцівки)
-Чим покрите тіло тварини?(Тіло тварини покрите шерстю)
IV. Физхвилинка
Діти по лісу гуляли, (крокують на місці)
За природою спостерігали (долоня до очей)
Вгору на сонце подивилися (тягнуть вверх руки)
І їх проміннячка зігріли. ( обіймають себе)
Раптом на зустріч вовк йде (крадуться)
Хитро дивиться, спинку гне (вигинають спинку)
Ми вовцюгу обхитрили
Навшпиньки побігли (біг навшпиньки)
Відпочили, попустували
І на стільці опустилися.(сіли)
V. Закріплення знань
1.Робота в парах "Покажи тваринам дорогу додому"
-У вас на партах лежать листочки із завданням. Треба провести доріжку від кожної тварини до його будиночка.
2.Бесіда: Якщо тварини живуть у людини в будинку. Як називаються такі тварини? (Свійські)
- Якщо тварини живуть в лісі, в полі, в горах?(Дикі)
3.Гра-конвертики " Да-нетка"
-Значення тварин для людини.
4. Гра " Відгадай, хто це"?
-Я вам описуватиму тварини, називати його основні якості, а ви повинні назвати цю тварину і сказати дика вона або свійська.
-Бурий, незграбний, клишоногий
-Стереже, гризе, гавкає
-Сірий, зубастий, страшний
-Хрюкає, риє
-Хитра, пухнаста, руда
-Мявкає, хлебче, дряпається
-Маленький, довговухий, полохливий
-Ірже, бігає, скаче
-Мукає, ходить, жує
-Маленький, колючий
5. Технологія "Мікрофон"
-Розповіді дітей " Наші улюбленці"
VI. Рефлексія
1".Закінчи речення" Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі собі влаштовують житло, виводять потомство, називаються… Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житла, піклуються про їх потомство, називаються. ..
2. "Я знаю... Я запам'ятав… Я зміг"…