Урок з природознавства "Охорона птахів"

Про матеріал

Урок з природознавства для 2 класу з використанням стратегії "Лепбук". Використовуючи мультимедійну презентацію та аудіо запис, діти отримали уявлення про охорону птахів, ознайомились з пам'ятниками птахам;розвивався пізнавальний інтерес, вміння вести пошукову роботу ; виховувалось відповідальне ставлення до збереження природи

Перегляд файлу

Тема: Охорона птахів

Мета: дати уявлення про охорону птахів, ознайомити з пам’ятниками птахам;розвивати пізнавальний інтерес, вміння вести пошукову роботу ; виховувати відповідальне ставлення до збереження природи

Обладнання: мультимедійна презентація, інформація для леп буку,  аудіо запис «Ранок у лісі», сигнальні картки


Хід уроку
 

I. Організаційний момент

Психологічний настрій. Гра « Створюємо настрій» 
Я прийшов на урок для чого? …(Учитися). 
Треба бути яким? …(Спокійним). 
Зі мною хто? …(Мої друзі). 
Вони мене що? …(Поважають). 
Мені це як? …(Приємно). 
Я готовий до чого? …(До успішної роботи). 

II. Актуалізація знань
- Скажіть, діти, чи є в природи голос?-  аудіо запис «Ранок у лісі»

-Одним із співучих голосів природи – є голос птахів.

- Чи можемо, ми стверджувати, що все знаємо про птахів?

III. Повідомлення теми  уроку
— Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, чому і як треба охороняти птахів.
IV. В ивчення нового матеріалу
1. Гра „Спіймай слово на гачок”

- почувши зайве слово підніміть руку з сигнальною карткою.

Перелітні — лелеки, журавлі, шпаки,голуби, ластівки

Осілі — голуби, сови, сороки, соловейки, синички

Гості — снігурі, шишкарі, ластівки, зимородки.

2. Інформація про птахів- слайд 1
— Птахи знищують шкідливих комах, личинок, гусениць, гризунів. Цим вони приносять велику користь людині, зберігаючи врожай. Птахи дають нам м’ясо, яйце, пух, пір’я. Птахи є красою природи. Людям подобається, як співають у лісі — дрозди, в полях — жайворонки, в садах і гаях — знаменитий соловей. Спів птахів — це не просто забава, це сигнал іншим птахам про те, що ця ділянка вже зайнята, тут є хазяїн. Птахи — наші друзі. Отже, охоронятимемо їх і закликатимемо в наші сади, гаї і ліси! Птахи можуть гніздитися і там, де їх раніше не було, треба тільки заздалегідь підготувати й уміло розвісити для них пташині будиночки. Птахи потребують нашої допомоги у всі пори року.

3. Правила поведінки навесні в лісі –слайд 2
1) Птахів на гніздах не можна турбувати і тривожити: вони можуть покинути свої гнізда, тоді пташенята загинуть.
2) Не можна чіпати руками яйця, не можна розоряти гнізда.
3) Не можна приносити пташенят додому.
4) Не можна стріляти у птахів з рогаток, кидати у них каміння.

Фізхвилинка
V. Уз агальнення й систематизація знань
1. Анаграми

Бережіть|пташок|вони|наші|друзі

Охорона|птахів|важлива|справа

-Чи всі ми любимо птахів?

-За що їх можна і треба любити?

2. Складання пам'ятки „Будь охоронцем птахів”- слайд 3

-Взимку підгодовуй птахів.

-Не руйнуй пташині гнізда.

-Не турбуй птахів,коли вони висиджують пташенят.

-Нікому не дозволяй брати із гнізда пташенят.

-Навесні роби будиночки для птахів.

3. Памятники птахам

1. Англійський  підводний човен потерпів аварію. До лапки голубки прикріпили капсулу з координатами. Вона доставила лист до Англії і екіпаж був врятований. За цей подвиг голубці не лише поставлений пам’ятник, вона ще й нагороджена медаллю.-слайд 4

2. Пам’ятник горобцеві є в американському місті Бостоні. Виявляється, скромний пернатий трудяга врятував населення цих місць з голоду, коли тут з’явилися невідані досі гусениці. Горобці в короткий термін розправилися з шкідниками і тим самим врятували сади і посіви.-слайд 5

3. Гусям у Римі теж збудовано пам’ятник за те, що колись врятували місто від ворога, зчинивши галас і попередивши цим мешканців.-слайд 6

4. Чайкам в штаті Юта, бо вони врятували поля місцевих мешканців від сарани.- слайд 7

5. Півню в Болгарії, бо вони перші зустрічають і вітають світанок, зникає пітьма, а з нею і вся нечиста сила; а у німецькому місті Мюнстері за те, що півень допоміг зняти облогу міста. –слайд 8

Фізхвилинка (релаксаційна) «Пташка в небі»

4. Створення колективного леп буку «Охорона птахів». Робота в групах.

На початку тематичного тижня діти готували матеріал.

1 група – легенди про птахів

2 група – загадки про птахів

3 група – пам’ятка «Охорона птахів»

4 група – цікавинки про тпахів

V. Рефлексія
1. Мені цікаво було дізнатися про …

2. Після уроку я обов’язково прочитаю …

3. Найбільшим відкриттям для мене було …

 

 

docx
Додано
12 липня 2018
Переглядів
1633
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку