Урок з природознавства "Ранньоквітучі трав'янисті рослини"

Про матеріал

Урок з природознавства для 2 класу з використанням стратегії "Лепбук". У дітей формувалось поняття про ранньоквітучі і пізньоквітучі трав'янисті рослини; вони знайомились з рослинами занесеними до Червоної книги України; розвивали спостережливість, вчилися вести пошукову роботу; виховували бережливе ставлення до природи.

Перегляд файлу

Тема: Ранньоквітучі трав’янисті рослини

Мета: формувати поняття про ранньоквітучі і пізньоквітучі трав’янисті рослини; ознайомити з рослинами занесеними до Червоної книги України; розвивати спостережливість, вміння вести пошукову роботу; виховувати бережливе ставлення  до природи.

Обладнання: мультимедійна презентація, аудіо запис О.Олесь «Весна, весна…», відео «Первоцвіти»,матеріал для леп буку, листочки для гри

Хід уроку

І.Організаційний момент

Психологічний настрій

Квіточка-щіточка,

Жовта леліточка,

Краплиночка сонечка –

Сонечкова донечка.

Сонце у хмаринку ховається,

А сонечкова донечка пухом укривається.

Нехай цей пушок понесе вітер у лужок.

II. Актуалізація  знань

 Аудіозапис вірша « Весна, весна! Радійте, дітки!»

 Весна, весна! Радійте, дітки!

 Ховайте швидше саночки!

 Немов пташки, летіть іа клітки,—

 З кімнати, з хати у садки.

 А там, в садочках,— сонце, співи.

 В траві фіалки зацвіли...

 Джмелі і бджілки загули,

 І скрізь метелики щасливі.

О. Олесь

— Про які перші весняні квіти говориться у вірші? Які ви знаєте інші ран-ньоквітучі весняні квіти?

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які весняні рослини занесені до Червоної книги України.

 IV. Вивчення нового матеріалу 

1.Перегляд відео«Первоцвіти»

1. Що відбувається з рослинами весною?

2. Які квіти називаються ранньоквітучими?

3. Яка квітка пробивається скрізь сніг?

4. Які ще квіти зацвітають весною?

5. Яке дерево пробуджується найперше?

6. Яка квітка прокидається після верби?

7. Який переказ існує про проліски?

 2.Фотозагадка

 — Упізнайте весняну рослину. (Півонія, сон, підсніжник)- слайд 1

 — Милуйтеся весняними рослинами, але не зривайте їх для букетів!- слайд 2

 Фізхвилинка

3.Довідкове бюро

-Чому рослину мати-й-мачуха так дивно назвали? А ось чому: нижня частина її листка біла, вкрита ніжними пухнастими волосинками. На дотик вона здається м’якою й теплою, це мати. Верхня частина листка рослини — жорстка й холодна, це мачуха. От і назвали рослинку: мати-й-мачуха.-слайд 3

 -Чому кропива жалиться? Листки і стебла кропиви вкриті великою кількістю жалких волосків. Вони містять їдку рідину. Коли ми торкаємося листка, волосок проколює шкіру. Верхня частина волоска відламується, і в ранку потрапляє їдка рідина. Вона й завдає неприємних опіків.-слайд 4

 V.Узагальнення й систематизація знань

1.Рослини Червоної книги України-слайд 5

(Підсніжник, сон-трава, пролісок, конвалія, шафран, горицвіт, тис ягідний)

Офтальмологічна пауза

2. Гра «Збери листочки». Що значить охорона природи?

Любити            Не руйнувати         Не вбивати      Не втручатися

Дбайливо ставитися               Берегти            Вивчати            Цінувати

3. Створення колективного леп буку «Травянисті рослини». Робота в групах.

На початку тематичного тижня діти готували матеріал.

1 група – первоцвіти

2 група – рослини Червоної книги України

3 група – рослини в медицині

4 група – рослини-символи України

 VI.  Рефлексія

  — назвіть ранньоквітучі рослини

 — Які квіти розквітають у кінці весни, в травні?

 — Чому не слід рвати квіти?

 — Які квіти занесені до Червоної книги?

 

 

 

docx
Додано
12 липня 2018
Переглядів
905
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку