Урок з природознавства "Збереження природи"

Про матеріал

Урок з природознавства "Збереження природи" для 2 класу, в ході якого діти знайомились із заходами щодо збереження природи, вчились берегти і примножувати природні багатства; вести пошукову роботу. Створили колективний лепбук за напрямками:

1 група- охорона повітря

2 група- охорона водойм

3 група- охорона грунтів

4 група-міжнародна організація «Грінпіс»

Перегляд файлу

Тема: Збереження природи

Мета: ознайомити із заходами щодо збереження природи, вчити берегти і примножувати природні багатства; розвивати пізнавальний інтерес, вміння вести пошукову роботу;виховувати бажання охороняти навколишнє середовище

Обладнання: мультимедійна презентація, картки для леп буку,

Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Психологічний настрій. Вправа «Спіймай мій настрій»

Дітям пропонується попрацювати в парі, виконуючи дії, які називає учитель.

- Усміхніться, „зніміть” усмішку зі свого обличчя долонею та „подаруйте” своєму сусідові. „Прийміть” усмішку, „прикрасьте” нею своє обличчя.

2. Вправа «Погода»
— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Яке число?
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура повітря?
— Чи були сьогодні протягом дня опади?

ІІ. Актуалізація знань
— Як людина використовує воду, повітря, ґрунт, корисні копалини?
— Чому виникла необхідність охороняти природні багатства?
— Від чого забруднюється природа?
— Як люди забруднюють воду? повітря? ґрунти?

IІI. Повідомлення теми уроку

На Землі, у домі вселюдському –

Протиріч і негараздів тьма,

Будьте люди обережні в ньому!

Іншої домівки в нас нема.

-Сьогодні ми з’ясуємо, як треба берегти і примножувати природні багатства, охороняти навколишнє середовище від забруднення і винищення.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Розповідь учителя з елементами бесіди

Природа така безахисна перед бурхливим людським господарюванням. Бережімо її, рятуймо! слайд 1

Рятуймо чисте повітря.-слайд 2

Рятуймо воду у морях, океанах, у малих і великих річках.-слайд 3

 Рятуймо рідкісних птахів — тих, що зникають у полях, лісах, на морях.-слайд 4

Рятуймо злаки. слайд 5

А потім рятуймо квіти. слайд 6

Рятуймо тишу, щоб у тиші мовчати й радіти. Рятуймо землю, а також рятуймо небо.-слайд 7
Охорона природи повинна займати важливе місце в житті кожної людини.

2. Гра «Люблю природу»

  • Діти, якщо ви не смітите на вулиці, сплесніть у долоні!
  • Якщо ви не спалюєте у дворі листя, дим якого забруднює повітря шкідливими речовинами, почухайте свої носики!
  • Якщо ви не розбиваєте скляні пляшки, не кидаєте їх на землю, у травичку, в річку, погладьте себе по голівці!
  • Якщо ви обговорюєте з батьками екологічні проблеми міста, підніміть дві руки!
  • Якщо болить душа, коли бачите понівечене дерево, зрубану ялинку, забруднену річку, покладіть руку на серце!
  • Якщо хочете дружити з природою, жити з нею у злагоді, красі, мирі, візьміть один одного за руки і підніміть їх угору!

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення, систематизація  знань

1.  Правила бережливого ставлення до природи
• Не вбивай звірів і птахів, зберігай життя всім, хто трапляється в природі.
• Не чіпай домівок тварин, їх дитинчат.
• Не чіпай пташині яйця.
• Не губи дерева
• Не розпалюй вогнищ у лісі, не роби нових вогнищ. Бережи ґрунт.
• Надай допомогу тваринам і рослинам, що потрапили в біду.
• Підгодовуй звірів і птахів узимку.
• Не сміти на місці свого відпочинку.
• В міру бери дари природи.
• Не засмічуй річок, джерел

• Не галасуй на прогулянках, не лякай тварин — наших менших братів.

Офтальмологічна пауза

2.  Складання колективного леп буку «збереження природи». Робота в групах.

1 група- охорона повітря

2 група- охорона водойм

3 група- охорона грунтів

4 група-міжнародна організація «Грінпіс»

 

VІ. Рефлексія

Що вам сподобалось на уроці?

Що найбільше вас стурбувало?

Про що ви хотіли б розповісти вдома?

 

 

docx
Додано
12 липня 2018
Переглядів
987
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку