Урок з природознавства у 1 класі "Дикі та свійські тварини"

Про матеріал

Ознайомлювати учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині; розвивати спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Перегляд файлу

Природознавство 1 клас

Тема. Дикі та свійські тварини

Мета: ознайомлювати учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині; розвивати спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: презентація, розмальовки тварин, дидактичні ігри, картки з тваринами, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.“Я - сонце”

- Діти, давайте привітаємося із сонячними промінцями і перетворимося на маленькі сонечка.

«Я - маленьке сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці і піднімаюся вільно й урочисто.

Я-велика Куля. В мене є багато тепла і світла.

Я- велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я посміхаюся від щастя дарувати тепло.»

- Діти, який у вас став настрій?(відповіді дітей.)

Пропоную з таким настроєм провести цей шкільний день і отримати задоволення від власних успіхів.

- Чи все необхідне до уроку ви приготували?

Голова - щоб слухати.

Вуха - щоб чути.

Очі - щоб усе бачити.

Руки - щоб їх піднімати.

Серце - щоб усе відчувати й сприймати.

2.Вправа «Синоптик»

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Яке число?

- Тепло чи холодно на дворі?

- Який стан неба?

- Яка температура повітря?

- Чи були сьогодні протягом дня опади?

- Пропоную стан погоди відмітити  в «Куточку природи».

II. Повідомлення теми і мети уроку

- Яких тварин ми можемо зустріти на лісовій полянці?

Картинки по запросу дикі тварини картинки для дітейПохожее изображениеПохожее изображениеКартинки по запросу дикі тварини картинки для дітейПохожее изображениеПохожее изображениеКартинки по запросу дикі тварини картинки для дітей

- Як називають тварин, які живуть у лісі? (дикі)

- Як називають тварин, які живуть поруч із людиною? (свійські)

- Давайте відгадаємо загадки та пригадаємо свійських тварин.

 

Загадки

 

Він стояв хвостом махав.
- Хто такий? - питаю.
- Гав!
І відтоді, всім скажу,
Я із ГАВОМ тим дружу! 
 

Хто з хвостиком і з вушками, 
В кого лапки з подушками? 
Як ступа, ніхто не чує, 
Тихо крадучись, полює. 
І маленькі сірі мишки 
Утікають геть від... 

I мала, і кучерява, 
I тихенька, і ласкава. 
Песик її стереже, 
Баба доїть і стриже. 
Має брата баранця, 
Називається ...
 

 

Коли напасеться, 
В коморі знайдеться 
Молока коновка. 
А хто дасть? 
 

Картинки по запросу свійські тварини картинки для дітей

Похожее изображение

Картинки по запросу свійські тварини картинки для дітей

Картинки по запросу свійські тварини картинки для дітей

 

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося про життя диких і свійських тварин, уточнимо і перевіримо наші знання про свійських і диких тварин.

 III. Вивчення нового матеріалу

1. Перегляд презентації про тварин

1) Розподіліть тварин за групами.

 

Картинки по запросу картинка гусеницаПохожее изображениеКартинки по запросу картинка жирафа для детейПохожее изображениеКартинки по запросу картинка риба для детейПохожее изображение

 2) Хто будує житло?

Картинки по запросу картинка ласточка вьет гнездоКартинки по запросу картинка лошадь в стойлеПохожее изображениеКартинки по запросу картинка дуплоКартинки по запросу картинка скворечник

 3) Хто їх годує?

    Картинки по запросу картинка лисицяКартинки по запросу картинка пчелаКартинки по запросу картинка уткаКартинки по запросу картинка свиньяКартинки по запросу картинка божья коровка

 4) Хто піклується про потомство?

Картинки по запросу картинка свинья с поросятамиКартинки по запросу картинка медведь с медвежатами Картинки по запросу картинка курка с ціплятами Картинки по запросу картинка ежик с ежатами

►► Фізкультхвилинка

- Ви втомились?

Саме час - дружно відпочити

І знайому фізхвилинку

В гості запросити.

Кіт збирався до роботи (потягуються)

Та завадили турботи: (розводять руки в сторони) 

Треба висушить хвоста, (показують "хвіст")

Накрутити вуса,

Почесати живота. (гладять живіт)   

І помити писок.

Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)

Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).

5) Порівняйте і зробіть висновок.

Дидактична гра «Кола Ейлера»

Мета: гра спеціально спрямована на розвиток логічного мислення, уваги, сприйняття логічних зв’язків між предметами, поняттями та явищами, які інтенсивно формуються в учнів початкових класів.

                      C:\Users\Юля\Desktop\игры апрель\Для уроків\КРУГИ ЕЙЛЕРА\4.jpg

  

Дикі

Свійські

Домівка

Будують самі

Будує людина

Харчування

Добувають самі

Дає людина

Потомство

Піклуються самі

Допомагає людина

Висновок

Не залежать від людини

Залежать від людини

6) Розгляньте малюнки. Назвіть дорослих тварин та їх дитинчат.

 

«Тато, мамо, я – щаслива сім’я!»

C:\Users\Юля\Pictures\2018-07-03 1\1 003.jpgC:\Users\Юля\Pictures\2018-07-03 1\1 002.jpgC:\Users\Юля\Pictures\2018-07-03 1\1 004.jpg

C:\Users\Юля\Pictures\2018-07-03 1\1 001.jpgC:\Users\Юля\Pictures\2018-07-03 1\1 005.jpg

- Що спільного у мавпи, білки, їжака? (Це дикі тварини, вони живуть в природі самостійно: самі добувають собі їжу, знаходять або будують собі житло, піклуються про своє потомство.)

- Чим відрізняються від диких тварин вівця, курка, індичка? (Ці тварини живуть поряд із людиною. Вона піклується про їх їжу, житло, здоров’я.)

- Як назвати одним словом цих тварин? (Це свійські тварини.)

- Яких ще свійських тварин ви знаєте?

- Чи відомо вам, звідки з’явилися свійські тварини?

2. Розповідь учителя «Як з'явилися свійські тварини»

- Дуже давно, коли ще не було міст, машин і книг, люди мешкали в печерах. Вони боялися величезних страшних хижаків. Нашим пращурам постійно хотілося їсти, дуже рідко вони знаходили собі їжу. Одного разу одна розумна людина почала підгодовувати вовків, які ходили біля її житла. Поступово вовки стали добрішими, а їх дитинчата звикли до людини, почали жити поряд із нею. Вони стали вже не дикими, а свійськими.

Так з’явилися собаки. Вони навчились охороняти людину від ворогів, допомагали їй шукати і добувати собі їжу. Минав час. Кількість друзів людини поміж тварин зростала. Тепер людина вже не може жити без своїх свійських друзів і помічників.

- Чим свійські тварини відрізняються від диких? (Люди годують їх, будують їм житла, піклуються про їх потомство.)

- Чим вони платять людям за їх любов, ласку, увагу?

Діти відповідають, а учитель фіксує відповіді дітей та схемі.

Свійські тварини

 

 

М'ясо, жир, молоко, шкіра, яйця, пух, пір'я, вовна, мед, віск, ліки, охорона житла, транспортний засіб, спілкування.

 

                                                              ЛЮДИНА

До свійських тварин належать не лише різноманітні звірі (корова, вівця, коза, свиня, кінь).

А це ще і птахи (кури, гуси, качки), і риби (короп), і комахи (бджоли, шовкопряд).

Гімнастика для очей

Не працювати є причина –

Очам даємо відпочинок!

Мерщій рівнесенько сідаймо.

Очима кліпать починаймо.

Навіщо кліпать? Така зарядка-

Вже краще бачать оченятка!

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів

1.Робота в парах.

Гра «Чия домівка?»

дупло

нора

гніздо

хатка

барліг

 

      Картинки по запросу картинка медведь  Картинки по запросу картинка лошадь  Картинки по запросу картинка белка  Картинки по запросу картинка мыша   Картинки по запросу картинка ласточка

 

      Картинки по запросу картинка петух   Картинки по запросу картинка корова   Картинки по запросу картинка свинья   Картинки по запросу картинка собака   Похожее изображение

 

конюшня

свинарник

вівчарня

корівник

курник

2. Гра «Незавершене речення»

а) Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі влаштовують собі житло, виводять потомство, називаються...

б) Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житла, піклуються про їх потомство, називаються...

3.Робота в групах.

Дидактична гра «Дика чи свійська тварина?»

Мета: учити дітей розпізнавати диких та свійських тварин,птахів; класифікувати їх, розвивати мовлення, пам'ять, увагу, виховувати любов до природи.

C:\Users\Юля\Desktop\Дидактичні ігри 2\дИКА ЧИ СВІЙСЬКА ТВАРИНА\36397380_1104525339685742_8695501370557464576_n.jpgC:\Users\Юля\Desktop\Дидактичні ігри 2\дИКА ЧИ СВІЙСЬКА ТВАРИНА\36397380_1104525339685742_8695501370557464576_n.jpg

V. Підсумок уроку

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Яких тварин називають свійськими?

- Яких тварин називають дикими?

- Назвіть диких тварин нашого краю.

- Назвіть свійських тварин нашого краю.

- Назвіть ознаки диких тварин.

- Назвіть ознаки свійських тварин.

 VІ. Рефлексія

-Пропоную розфарбувати розмальовку з дикими або свійськими тваринами.

Картинки по запросу раскраска животные Картинки по запросу раскраска животныеПохожее изображениеКартинки по запросу раскраска животные

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ковальчук Альона Андріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 липня 2018
Переглядів
7648
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку