Урок з природознавства "Весняні роботи людей на городах, полях і в садах у рідному краї".

Про матеріал
Розробка уроку та мультимедійної презентації з природознавства, 2 клас на тему "Весняні роботи людей на городах, полях і в садах у рідному краї".
Перегляд файлу

Тема: Весняні роботи людей на городах, полях і в садах у рідному краї.

Мета: встановити зв’язки між сезонними змінами в навколишньому середовищі та діяльністю людей навесні; ознайомити із видами весняних робіт людей на городах, полях, у садах; розвивати пізнавальний інтерес, увагу; виховувати дбайливе ставлення до природи та повагу до людей праці. .

Обладнання: предметні ілюстрації овочів; картки  для підпису ілюстрацій; мультимедійна презентація; кошик.

 

Хід уроку

1. Організація класу.

1. 1.  Створення сприятливого психологічного комфорту. (Ілюстрація ранньої весни)

- Подивіться на малюнок.  Яка пора року на ньому зображена?

- Доведіть своє припущення.

- Який період весни зображений?

2. Організація підсумків спостережень за змінами у природі.

2. 1. Бесіда на основі спостережень за змінами  у неживій природі.

- Які зміни відбуваються у неживій природі?

2. 2.  Бесіда на основі спостережень за змінами  у живій природі.

- Які зміни відбуваються у царстві рослин (у флорі) ?

- Які зміни відбуваються у царстві тварин (у фауні) ?

2. 3.  Ведення народного календаря.

  - Грім у березні - до повернення холодів.

  - Перед негодою квіти кульбаби змикаються.

  - На Великдень небо ясне та сонце грає — до багатого врожаю та теплого літа.

2. 4.  Аналіз погоди робочого дня.

  -  Який сьогодні стан неба? (Хмарно, похмуро, сонячно)

  -  Які опади ви сьогодні спостерігали?

  - Чи є сьогодні вітер? Який він: теплий чи холодний?

  - Чи спостерігали ви інші явища природи?

3. Контроль, корекція, закріплення знань.

3. 1. Фронтальне опитування.

        Добір підписів до ілюстрацій. Самостійна робота.

Зайці

• Народжуються проворні, пухнасті, з розплющеними оченятами.

• Годує чужих малят.

• Треться об гілки і стовбури дерев, аби швидше скинути білу шерсть.

• Самка годує малят після їх народження, а потім залишає.

Білка

• Безпомічні, сліпі, голі.

• Через 2 місяці покидають гніздо.

Дикий кабан

• У малят на спині білі смуги, щоб мама помічала їх у траві.

Лисиця

• Малята перебувають у глибокій норі.

• Якщо біля нори побували люди або собаки, вона переносить малят у безпечне місце.

Лось

• Самка облизує малят після народження і вони відразу стають на ноги.

• Через 3 – 4 дні бігають за мамою.

Бурундук

• Схожий на білку, стрибає по деревах.

• Прокинувшись від сплячки, не шукає їжу, тому що восени зробив запаси.

Їжак

• Народжуються голими, пізніше на шкірі з’являються пухирці.

• Самка спочатку годує молоком, потім приносить черв’яків.

Ведмідь

• Прокинувшись, робить зарядку.

• Самка купає своїх малят.

• Найпершою народжує малят.

 

4. Вивчення нового матеріалу.

4. 1. Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Після зимової сплячки ведмідь виліз з барлогу. І як ви гадаєте, кого він побачив? Під час сплячки ведмідь сильно схуд. Маша дуже цим занепокоєна, тому вирішила допомогти ведмедику. Вона вирішила піти з ним на базар, купити овочів та нагодувати клишоногого.

- Ведмедю стало дуже цікаво, звідки на базарі беруться овочі та фрукти і Маша вирішила йому розповісти.

4. 2. Робота над розкриттям теми уроку.

4. 2. 1. Ознайомлення з видами роботи людей на городах.

1) – Що обов’язково потрібно зробити перед тим, як саджати культурні рослини?

2) – Які зернові культури сіють на полях? (жито, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, овес)

3) – Яку картоплю ви виберете для посадки?

4)  - В травні висаджують в ґрунт розсаду перцю, помідорів, капусти.

5) – Плодові дерева і кущі оприскують отруйними речовинами, які знищують

       комах – шкідників.

6) – Плодові дерева і кущі підрізають.

7) – Щоб посадити дерево, родючий шар ґрунту складають на один бік, нижній – на

       інший. Саджають деревця вдвох. Одна людина тримає саджанець, інша закопує.

       Після висаджування саджанці поливають (2 – 3 відра води)

5. Первинне закріплення матеріалу.

5. 1. Робота з методичним апаратом підручника.

- Прочитайте останній абзац на с. 110. Що я не сказала про дерева? (Нижню частину

  стовбура дерев білять вапном)

- Чому люди це роблять? (Аби врятувати дерево від шкідливих комах навесні. Та захистити від морозів взимку)

- Прочитайте останній абзац на с. 111. Як називається ділянка в парку чи саду, на якій висаджують рослини задля краси?

- Як називаються ці рослини? (Декоративні)

5. 2. Робота в зошитах з друкованою основою.

5. 3. Узагальнююча бесіда.

- Вставити частку «не» до тверджень.

• Орють землю навесні.

• Висаджують розсаду у березні.

• Підрізають плодові дерева.

• Може одна людина посадити дерево.

• Все дерево білять вапном.

• Росте картопля на освітлених ділянках.

6. Підсумок уроку.

- Які весняні роботи проводить людина в полях навесні?

- Що роблять люди навесні в садах?

- Як люди прикрашають парки і сквери навесні?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Грім у березні - до повернення холодів. Перед негодою квіти кульбаби змикаються. На Великдень небо ясне та сонце грає – до багатого врожаю та теплого літа

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

житопшеницяячмінькукурудзаовес

Номер слайду 17

Номер слайду 18

ТРАВЕНЬ

Номер слайду 19

Верхній шар ґрунту. Нижній шар ґрунту

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

МОЛОДЦІ!style.colorfillcolorstroke.colorfill.type

zip
Додано
26 липня 2019
Переглядів
1670
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку