Конспект уроку
з розвитку мовлення у 4 класі
для учнів з вадами слуху
ТЕМА: «Осінь. Робота над реченням.»
МЕТА УРОКУ: Формування навичок будови речень. Усвідомлення змісту сприйнятого слухо-зорово мовленнєвого матеріалу. Формування вміння групувати слова за функціональним призначенням. Збагачення словникового запасу. Розвиток слухо-зоро-вібраційного сприймання на матеріалі знайомих слів і словосполучень та знайомих синтаксичних конструкцій. Виховання культури спілкування на уроці та охайність при виконанні письмової роботи в зошиті.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ОБЛАДНАННЯ: Ілюстрації 3 місяці осені.
ПЛАН УРОКУ.
ХІД УРОКУ.
1.Фонетична зарядка. Звук «М».
М_______М_______М_______АМ_______АП
М______ОМ_______ОМ______ОМ______ОП
М______УМ_______УМ______УП
СОМ КОСТЮМ ДІМ
МАМА МАСЛО МИЛО
Вступна бесіда слухо-зорово.
-
2.Актуалізація опорних знань.
Загадка. Мало в небі сонце сяє.
З хмари дощик накрапає.
Жовте листячко кружляє.
3. Перевірка домашнього завдання.
- Назвіть прислів'я про місяці осені. (- Покажи на малюнку.)
(Вересень пахне яблуком, а жовтень – капустою.
Плаче жовтень холодними сльозами.
Листопад - ворота зими.)
4.Слухозоровий словниковий диктант. (Учні записують слова , які зчитують слухозорово, у відповідну колонку.)
Хто? Що? | Що робить? Що роблять? | Якиа? Які? | Де? Куди? Коли? |
погода | стає | холодна | за хмарами |
небо | ховається | теплі | у краї |
птахи | летять | восени |
Перевірка написаного диктанту записами на дошці.
5.Складання речень з даними словами за даними схемами.
А) Коли? Що? Що робить? Яка? (Восени погода стає холодна.)
Б) Що? Що робить? Де? (Небо ховається за хмарами.)
В) Хто? Що роблять? У які? Куди? (Птахи летять у теплі краї.)
6.Підсумок уроку.
- Що ми робили на уроці?
- Як ви думаєте, хто працював на уроці краще усіх?
Д.З. Підкреслити члени речення, написати до них запитання у загадці.