Урок з теми "Дії з раціональними числами"

Про матеріал

Мета уроку:

навчальна: закріпити вміння учнів застосовувати правила порівняння, додавання, віднімання; множення і ділення раціональних чисел;

розливальна: розвивати логічне мислення учнів, увагу, математичне мовлення; пам'ять.;

виховна: виховувати самостійність, активність, інтерес до предмета; почуття відповідальності.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань.

Обладнання: підручник , завдання для самостійної роботи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь.

Перегляд файлу

1

 

Тема. Дії з раціональними числами. Математика 6 клас

Мета уроку:

навчальна: закріпити вміння учнів застосовувати правила порівняння, додавання, віднімання; множення і ділення раціональних чисел;

розливальна: розвивати логічне мислення учнів, увагу, математичне мовлення; пам'ять.;

виховна: виховувати самостійність, активність, інтерес до предмета; почуття відповідальності.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань.

Обладнання: підручник , завдання для самостійної роботи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні на уроці ми систематизуємо й узагальнимо знання, уміння та навички з теми: «Раціональні числа. Дії з раціональними числами.»

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Форма проведення: самоконтроль — перевірка виконаного вдома за відповідями, запропонованими вчителем.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Математичний диктант

  1. Назвати компоненти при операції ділення.
  2. Що таке цілі числа?
  3. Що таке протилежні числа?
  4. Що таке раціональні числа?
  5. Переставна властивість множення.
  6. Як відняти два раціональних числа?
  7. Навести три приклада раціональних чисел.
  8. Як додати два числа з різними знаками?
  9.  Розподільна властивість множення.
  10.  Написати три приклади цілих раціональних чисел.

Методичний коментар: учні під час диктанту актуалізують опорні знання, що отримані не тільки під час вивчення теми, але й отриманих знань у 5 класі.

Перевірку можна зробити обмінявшись зошитами в парі, а вчитель диктує правильні відповіді. Завдання 7 і 10 учні перевіряють самостійно в парах. Така форма роботи розвиває в дітей самостійність, логічне мислення, зосередженість.

IV. Оголошення теми, мети та задач уроку.

V. Узагальнення й систематизація вивченого.

Методичний коментар: доречно провести контролюючу самостійну роботу (30 хв), яка допоможе вчителю зробити аналіз рівня знань учнів та прогноз щодо виконання завдань підсумкової контрольної роботи. Під час підготовки до якої вчитель зверне увагу на ті завдання, в яких було допущено найбільше помилок. Під час самостійної роботи учні навчаються самостійностійно організовувати власну діяльність. Розвивається пам’ять, увага, логічне мислення, вміння зосереджуватися.

Оцінювання:

1-3 завдання – 1 б

4- 6 завдання – 2б

7 - завдання – 3б

Самостійна робота

  1. Знайти значення виразу:

  1. 7,8–5,7
  2. –23 * –4

  1. Розв’яжіть рівняння:

  1. х = 12
  2. х = –8
  3. х = 6,7

  1. Порівняйте числа:

  1. 476 і (– 477)
  2. –8,4 і ( –8,7)
  3. – 23 і 0
  4. – 0,0055 і (– 0, 001)
  5. –4 і (–

  1. Обчисліть:

  1. – 11 + 6
  2. – 5,6 + 7,8
  3. 0– (– 12,3)
  4. – 8,7 * (-5)
  5. – 4 *)
  6. – 48 : 4
  7. – 1 : 3

  1. Розв’яжіть рівняння:
  1. 11x = 36 – x
  2. 6,8x + 3,8 = 2,6 – 0,8x
  3. 5(x–12) = 6(x–10) – x
  1. Знайдіть значення виразу:
  • 4 + 3 *(–11 – (–3,6) : )
  1.    За 5 гумок і 6 олівців заплатили 13 грн 40 к. Скільки коштує олівець  і гумка, якщо олівець дорожчий за гумку на 70 к.?

VІ. Рефлексія. Оцінювання учнів.

VІІ. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.

Повторити п. 29-42. Робота за «Збірником задач та контрольних робіт з математики для 6 класу», автор А.Г. Мерзляк та інші. – 2014р.

С. 23-29 І-ІІ рівень – № 167, 172, 179

№ 167. Знайти значення виразу:


  1. |–7,2| – |–3,4|;
  2. |–12| – |–8|;
  3. |– | + ||;
  4. |– 56| : |– 0,7|.

№ 172. Порівняйте числа:


  1. 245 і (–246);
  2. – 7,4 і (–7,8);
  3. – 68 і 0;
  4. 0 і 24,6;
  5. – 0,1 і (– 0,099);
  6. – 1 і (– 1).

№ 179.Знайти суму:


  1. – 7 + (– 8);
  2. – 0,38 + (– 0,74);
  3. – 1,8 +(– 0, 34);

 

  1. – 4 + ();

5) – + (– );

6) – 6 +(–8 ).


 


ІІІ рівень – № 183, 187, 214.

№ 183. Обчисліть:

  1. 37 + (– 50) + 22 + 13+ (– 28);
  2. – 1, 32 + 2,41+3,77+(– 4,68)+0,59;
  3. + + + ( ).

№ 187. Розвяжіть рівняння:


  1. х + 12 = 5;
  2. х + 6,2 = –7,8;
  3. 4,8 – х = 16,3;
  4. – 5,4 – х = – 3,5;
  5. х – 4,7 = – 2, 34;
  6. х + = .

№ 214. За 3 ручки і 5 олівців заплатили 15 грн 60 к. Олівець дешевший від ручки на 1 грн 20 к. Скільки коштує олівець? Ручка?

ІV рівень – № 201, 208, 219.

№ 201. Знайдітьзначення виразу:

  1. 0,4(6с – 12) – 0,4(3с – 7) при с = 4;
  2. 5(у – 7) – 3 (14 – у) при у = – 0,7.

№ 208. Знайдіть корінь рівняння:


  1. 3(х – 2) = х +2;
  2. 5 – 2(х – 1) = 4 – х;
  3. (7х + 1) – (9х + 3) = 5;
  4. 3,4 + 2у = 7(у – 2,3);
  5. 0,2(7 – 2у) = 2,3 – 0,3(у– 6);
  6. (х) = 4х + 2.

№ 219. У першому ящику було в 7 разів більше груш, ніж у другому. Коли з першого ящика взяли 38 груш, а з другого – 14, то в другому залишилося на 78 груш менше, ніж у першому. Скільки груш було к кожному ящику рівнобедреного?

 

docx
Додано
12 лютого 2018
Переглядів
2225
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку