Різні форми і методи роботи на уроці сприяють досягненню поставленої мети та засвоєнню матеріалу учнями.
Формує поняття про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати, вдосконалювати, вміння аналізувати свою поведінку, виховувати прагнення робити добрі справи.
1
«Я у світі»
4 клас
Тема:
«Людські
чесноти»
Вчитель Боброва В.М.
Тема: Людські чесноти
Мета: формувати поняття про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати, вдосконалювати вміння аналізувати свою поведінку, розвивати мовлення учнів, мислення, виховувати прагнення робити добрі справи.
Обладнання: підручник «Я у світі» (автор О.В.Тагліна, Г.Ж.Іванова), , ММ-презентація, проектор, ноутбук.
Хід уроку:
І. Організаційна частина. Привітання. (Слайд)
Закінчилась перерва,
Продзвенів дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуймось на урок.
Гра «Шифрувальники» (Слайд):
У – уважними
Р – роботящими
О – організованими
К – кмітливими
- Щоб урок пройшов цікаво, всі беремося до справи.
- Отож, беремо гарний настрій, посміхаємось один одному, мені, гостям і до справи.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Асоціації до «Я»
Вчитель.Об’єднаємо слова Я-людина
Василь Симоненка «Ти знєш, що ти людина?»
(Діти ланцюжком продовжують)
Вчитель.Немає двох неповторних людей.
Знайомство з дівчинкою (чуйна, русява, кирпатенька, струнка, добра, врівноважена, працьовита, пихата, милосердна, скромна, врівноважена, тендітна)
Вчитель.На які групи можна поділити ці слова?
Вчитель.Особисте «Я», Фізичне «Я», Людське «Я»
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.
Тема нашого уроку – Людські чесноти
Поповнимо наші знання
- Позитивні риси характеру ще мають іншу назву. Прочитайте букви в «магічному квадраті» і складіть з них слово. (Чесноти)
Тема нашого уроку – Людські чесноти
-Поповнимо свої знання про чесноти
-Навчимося розрізняти чесноти
-Правильно будемо оцінювати свої вчинки і чужі
Розкриємо значення слів доброта, милосердя
Прийом «Я очікую від уроку»( сніжинки)
Дві коробочки.
Червона красива, але пуста.(Як пава, але про неї ходить погана слава)
Біла проста, але в ній знаходяться потрібні речі.(Внутрішній світ багатий) Красива душею!
Говорять, щоб пізнати людину треба з нею пуд солі з’їсти(16кг)
ІV. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
Проблемне запитання:
- Як ви можете пояснити значення слова чесноти?
- Звернемось до словничка. (Слайд)
(Чеснота – це позитивна моральна риса в характері людини).
(Недоліки - негативні риси характеру)
Завдання. Серед наведених підкреслити чесноти зеленим, недоліки червоним.(Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість)
Вчитель.-Серед усіх чеснот хочу виділити чесність і справедливість.
Завдання. Кого називають чесним, а кого справедливим?
(Відео з мультфільму)
Висновок Чесним треба бути завжди і всюди.
Фізкультхвилинка
Відгадайте
Щире доброзичливе ставлення до інших, уважність до потреб інших.(любов)
2. Гра «Незавершене речення» (Слайд)
- Юрко ділиться із друзями цукерками, бо він….
- Тетянка не дозволила Яринці розглянути свою книжку, бо вона……..
- Данилко ніколи не вихваляється своїми досягненнями, бо він…….
Перевір себе (на сніжинках ставити плюс)
Завжди Інколи Ніколи
Відповіді
Більше плюсів завжди - правильно виховуєте свій характер, в майбутньому будете хорошою доброю людиною.
Більше плюсів інколи – є якості, що шкодять виховувати найкращі чесноти
Більше плюсів ніколи- потрібно звертатися за допомогою.
До кого? (Варіанти відповідей учнів)
Крамниця цінностей
Щоб хотіли придбати собі:
Робота з підручником
Оповідання В.Сухомлинського « Чому дідусь такий сьогодні добрий?
- Хто такий В.Сухомлинський?
- Чого вчать його твори?
(Читання «дощиком»)
- Про яку чесноту, притаманну Андрійкові, свідчить його вчинок?
(Про доброту)
Читання вірша Любов Забашти « Людина починається з добра»
Поясніть значення слів «Любов починається з добра»
Висновок. Добро починається з кожного з нас
V.Закріплення набутих знань
Робота по групах
1 група
Скласти правила доброти
2 група
Закінчити прислів’я про доброту
Добрі справи………………………прикрашають людину.
Все добре переймай,……………..а зла уникай.
3 група
Асоціації до слова Доброта
(звіт груп)
Вчитель. А які добрі справи зробили ви протягом останнього часу?
Підсумок роботи
Тепер я знаю…
Я зрозуміла…
Я до людей буду ставитися…
Я прагну…
3. Складання вірша про те, яким треба бути в житті. (Слайди)
- А зараз давайте ми разом, діти, складемо вірш про те, яким треба бути в житті, бо ж всі ми з вами прийшли у цей світ для добра.
Щедро ллє проміння сонце
У твоє й моє ………..(віконце).
Щоб в теплі ми виростали
Й світло людям…….(дарували).
Й де б ми в світі не були,
Щоб завжди любов ……..(несли).
Щастя, радість і тепло,
Щоб чудово всім………( було).
В світ прийшли ми: я і ти –
Для любові й …….(доброти).
Будь привітним і прихильним,
Добрим, лагідним і………..(сильним).
Вчися правдою прожити,
Теплим словом вмій………(зігріти).
Вчись завжди допомагати
І людині………(співчувати).
І старайся так прожити,
Щоб,як сонечко,………(світити).
І в душі завжди неси
Теплий промінь……(доброти)!
VI. Підсумок уроку.
- На яке запитання ми сьогодні шукали відповідь?
- Що таке чесноти?
- Які риси характеру відносяться до чеснот?
- Прочитайте висновок уроку в підручнику. Чи погоджуєтесь ви з таким висновком?
VІІ. Домашнє завдання:
Підсумуймо! – Вірш вчителя: (Слайд)
Якщо хочеш, друже,щоб тебе любили,
Чемним і привітним, добрим, чесним будь!
Не роби другому, що тобі не миле!
Правило це мудре, друже, не забудь!
- Перегляд кліпа про добро. (Кліп)
- Чи віднесемо до чеснот милосердя? (Слайд)
- Вручення дітям і гостям ангелочків.
- Дякую, діти, за хорошу роботу на уроці.
чуйна
русява кирпатенька
струнка
добра врівноважена працьовита милосердна скромна врівноважена тендітна---Поповнимо свої знання про чесноти
Навчимося розрізняти чесноти
Правильно будемо оцінювати свої вчинки і чужі
Розкриємо значення слів доброта, милосердя
.Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
.Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
.Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
.Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
.Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
.Зневага,охайність, жорстокість, правдивість, заздрість, чемність, скритність,чесність, хитрість, справедливість
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
Завжди Інколи Ніколи
1 група
Скласти правила доброти
2 група
Закінчити прислів’я про доброту
Добрі справи………………………прикрашають людину.
Все добре переймай,……………..а зла уникай.
3 група
Асоціації до слова Доброта