Автор: Феськова Л.О.
Предмет: Математика
Клас: 1
Тип уроку: комбінований
Тема уроку: «Нумерація чисел від 11 до 20. Лічба предметів в межах 20.»
Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел другого десятка; закріплювати нумерацію чисел у межах 10,навички кількісної і порядкової лічби, вміння і навички додавати і віднімати в межах 10, розв’язувати задачі, виховувати почуття дружби, доброти.
Обладнання: відеоматеріали,цифри для усного рахунку,картки з прикладами, математичні віяла, індивідуальний матеріал(кружечки,квадратики, паличким’ячик,набори ,«Лего».)
План уроку
І. Організаційний момент(1 хв.)
ІІ. Повідомлення теми уроку(2 хв.)
ІІІ. Актуалізація опорних знань(7 хв.)
IV. Ознайомлення з новим матеріалом(13 хв.)
V. Закріплення вивченого матеріалу(10 хв.)
V. Підсумок уроку. Рефлексія(2 хв.)
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Пролунав дзвінок
Починається урок.
Ви тихенько поверніться
Щиро другу посміхніться.
Математика – наука точна і серйозна, прожити нам без неї навіть дня не можна.
ІІ. Повідомлення теми уроку.
Усний рахунок.
1. Віршовані завдання.
-Ми потрапили на бігову доріжку. Наше завдання швидко по ній пробігти. Я буду читати математичні віршики, а ви розв’язувати їх. В кого цифра з відповіддю, той біжить до дошки і залишає цифру тут.(Прикріплює на магнітній дошці).
Швидко відповідь кажи
Та цифру нам покажи.
В руках довго не держи,
До дошки з нею біжи.
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас
Скільки стало нас? (6+1=7)
Залетіло сім сорок,
Три пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було? (7+3=10 )
В труби вигравали,
Ще два з трубами прибігли.
Скільки разом стало? (6+2=8)
4. Пташка мала пташенят.
П’ять веселих маленят.
Раптом трапилась біда,
Випало одно з гнізда.
Скільки пташенят тоді,
Залишилось у гнізді?. ( 5-1=4)
Він піймав аж три плотвички.
Котенятко одну вкрало.
Скільки рибок в нього стало? (3-1=2)
В школу на свято одну привезли.
Скільки ялинок лишилося там?
Добре подумаєш, скажеш це сам. (10-1=9).
2.Робота в групах.
А зараз будемо грати у теніс. У кожної групи картка(ракетка, на якій приклади на додавання і віднімання у межах 10).
Якщо їх розв’язуєте, то забиваєте м’ячик. Скільки забили?
У кожній групі смужка з «перешкодами». Їх треба «подолати», розв’язавши ланцюжок прикладів.
6 – 3 + 5 - 4 - 1 + 2 = 5
7 – 2 + 5 – 1 - 6 + 3 = 6.
- Всі впоралися із завданням і подолали перешкоди? Молодці!
4.Повторення чисел першого десятка.
Каліграфічна хвилинка.
Зараз під диктовку ви самостійно запишете в зошит числа першого десятка.
А зараз проведемо конкурс «Красунь» і виберемо найкраще написане число. В кого яке число вийшло найкраще?
5.Гра «Мовчанка».
Давайте пограємо у гру мовчанка і за допомогою математичних віял покажіть мені відповіді.
Скільки сонечок на небі?(1)
Скільки очей у сови?(2)
Скільки коліс у машини?(4)
Скільки кольорів у веселки?(7)
Скільки кутів у трикутника?(3)
IV. Ознайомлення з новим матеріалом
1.Робота з індивідуальним матеріалом.
- Викладіть на парту 8 кружечків. Додайте до них ще 1 кружечок.
Скільки стало кружечків? (8 + 1 = 9)
-Викладіть на парту 9 квадратиків. Додайте до них ще 1 квадратик.
-Скільки стало квадратиків?(9+1=10)
-Візьмемо 10 паличок і зв’яжемо їх у пучок.
Одержимо 1 десяток паличок. -10 паличок – це десяток.
2.Робота за підручником (стор159, № 6).
3. Гра «Не помились».
Передаючи м’ячик, діти в рахують від 10 до 20.
Потім «ланцюжком» рахують від 20 до 10.
На столі розкладені деталі конструктора.
Виходять «покупці» і щоб зробити товар замовляють наприклад
1 десяток і 3 деталі, а «продавець» відпускає.
Фізкультхвилинка
V.Закріплення вивченого матеріалу
1. Самостійна робота на картках
1 +3 + 6 4+ 1 +5 8 – 5 - 3
9– 4 + 5 9 – 6 – 0 7 + 2 –1
2. Складання задачі за малюнком
4.Геометричний матеріал.
Накреслити відрізок довжиною 7 см.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Що сподобалось на уроці?
- Для чого треба вивчати математику?
- З яким настроєм ви підете з нашого уроку? Чому?