Урок з теми "Відношення " з використанням технології проблемного навчання.
Мета :
узагальнити знання учнів про зміст дії ділення чисел;
сформувати уяву про поняття відношення двох чисел, його змісту, властивості,
через створення проблемних ситуацій залучати учнів до пошукової діяльності.
Тема: Відношення.
Мета :
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
(залучення учнів до творчого пошуку)
Задача №1
Для новорічних подарунків закупили 120 фруктів, із них 50 бананів , а решта апельсини.
У скільки разів усіх фруктів більше, ніж бананів?
Яку частину всіх фруктів складають банани?
Завдання №2
Підберіть математичний синонім до слова «частка»
II.Нова тема.
Використовуючи результати проблемно-пошукової діяльність учнів складаємо опорний конспект
ОК №19 Відношення і їх властивості |
|
1. Означення = а : b — відношення а до b. 2. Що показує: а) якщо а < b, то а : b показує, яку частину становить а від b; б) якщо а > b, то а : b показує, у скільки разів а більше за b. 3. Властивості відношення: а) = б) = 4. і — обернені відношення |
Приклад 1. 20 : 50 — відношення 20 до 50; 2. 3:4 показує, що 3 становить від 4 частину. 5:3 показує, що 5 більше від 3 у = раза. 3. 30 : 102 = = = 5 : 17; 1,5 : 2,5 = = == 3 : 5. 4. 10:5 обернене до 5:10, бо 10 : 5 = =2:1.
|
IV. Розв’язування вправ.
(за технологією групової навчальної діяльності учнів)
План
№574(ПАРНІ)№576;№589
Звіт груп про результати діяльності. Оцінювання.
V. Домашнє завдання. (інструктаж) п.19 пов.п.15
№575 середній рівень;№577достатній рівень;№590 високий рівень
VI.Рефлексія.
Я дізнався ... Я навчився ... Я зрозумів, що можу ...
Мені сподобалося ... Для мене стало новим ... Мене здивувало ...