Урок з теми "Які органи утворюють дихальну систему"

Про матеріал
Розробка уроку ЯДС для 3 класу Тема. Які органи утворюють дихальну систему Мета: розширити і систематизувати знання дітей про дихальну систему, призначення та дію; розуміти цінність природи для життя людей, залежність якості життя людей від стану навколишнього середовища; продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті; розвивати увагу, мислення, мовлення. Тип уроку: вивчення нового матеріалу Форма проведення: урок-дослідження
Перегляд файлу

 

Тема. Які органи утворюють дихальну систему

Мета: розширити і систематизувати знання дітей про дихальну систему, призначення та дію; розуміти цінність природи для життя людей, залежність якості життя людей від стану навколишнього середовища; продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті; розвивати увагу, мислення, мовлення.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Форма проведення: урок-дослідження

Обладнання:  мультимедійна презентація, підручник Т.Гільберг «ЯДС», 3 клас, ІІ частина, зошит Т.Гільберг «ЯДС», 3 клас, ІІ частина.

Хід уроку

І. Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Інтерактивна вправа «Посмішка».

Закінчилась вже перерва,
Пролунав шкільний дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуйтесь на урок.

В дружнє коло ми всі стали,

Посмішку подарували.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Ранкове коло. Фенологічні спостереження.

-         А яка зараз пора року?

-         Який місяць?

-         Яке сьогодні число, день тижня?

-         Яким було вранці небо, коли ми йшли до школи?

-         Що стосовно опадів?

-         Кому відома температура повітря?

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.Робота за матеріалами леп бука «Моє тіло».

-         Ми вже знаємо, що існує зовнішня і внутрішня будова людини. В організмі людини є кілька систем органів. Назвіть їх за матеріалами леп бука. Яка система органів відсутня?

2.Вправа «Павутинка» (ознаки живих організмів).

-         Пригадайте. Який газ потрібний для дихання організмів?

-         Для дихання людині потрібен кисень.

-         Яку роботу в організмі виконують легені?

-         За допомогою легень людина дихає.

-         Ви вже знаєте, що дихання – важлива ознака будь-якого організму і людини також. Повітря потрібно людині постійно, тому людина дихає весь час, навіть уві сні.

ІV. Повідомлення теми уроку

-         Сьогодні на уроці ми будемо досліджувати, які органи утворюють дихальну систему.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Перегляд відео «Дихальна система».

https://www.youtube.com/watch?v=eJtdTXPURVQ

  1. Робота з підручником

-         Розгляньте на малюнку будову дихальної системи. Назвіть органи дихання. Прослідкуйте за рухом повітря по органах дихання.

  1. Проведення спостереження.  

Покладіть руки на груди під час вдиху. Глибоко вдихніть. Що ви помітили? А тепер видихніть.

Під час вдиху легені наповнюються повітрям, отже їх об'єм збільшується.

Що відбувається, коли повітря покидає легені? 

  1. Перегляд відео «Як відбувається процес дихання»
  2. Дихальна гімнастика
  3. Робота з підручником: ст.27 2-3 абзаци.
  4. Словникова робота

Леге́ні — це парний орган, який забезпечує дихання людини.

VІ. Закріплення вивченого

  1. Хвилинка-цікавинка.

Найкраще вміють дихати співаки і музиканти, які грають на духових інструментах(флейті, сопілці, трубі) та спортсмени.

Упродовж дня ми вдихаємо близько 17 тисяч разів.

Легені людини містять майже 3000 кілометрів повітроносних шляхів.

Права легеня людини вміщує більше повітря, аніж ліва.

Швидкість повітря під час дихання може досягати 150 км/год

Людина без дихання може прожити до 5-7 хв

Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=P_OZ5X0YMfY

  1. Вправа «Поміркуймо!».

Чому люди, коли позіхають, дихають повільно і глибоко. Поспостерігайте, коли ви більше позіхаєте.

У стані сонливості, втоми подих стає неглибоким, монотонним. У крові накопичуються вуглекислота й інші продукти обміну, які, впливаючи на дихальну систему, викликають позіхання. Позіхання допомагає охолодити мозок, зняти втому та напругу, оновити повітря в легенях.

3.Робота в зошитах: ст. 11 завдання 1-3.

    Самостійне виконання завдання 1. Самоперевірка.

    Виконання завдання 2 в парі.

    Колективне опрацювання завдання 3.

           4.  Гра «Зроби правильний вибір».

- Давайте пограємо в гру. Я буду називати різні органи людського тіла, як тільки ви почуєте один із органів дихання, то плеснете в долоні.

Носоглотка, серце, стравохід, легені, гортань, шлунок, трахея, нирки, бронхи.

5. Інтерактивна вправа.

https://learningapps.org/watch?v=pqkgmnefk20

VІІ. Підсумок уроку

  1. Висновок.

Дихальна система забезпечує організм киснем. Основними органами дихання є легені. Під час вдиху кисень у складі повітря надходить до легень. Під час видиху з легень виходить повітря, насичене вуглекислим газом.

  1. Вправа «Продовж речення»

Дихальна  система забезпечує організм … (киснем).

Основними органами дихання є … (легені).

Під час вдиху у складі повітря до легень надходить … (кисень).

Під час видиху з легень виходить повітря, насичене … (вуглекислим газом).

  1. Домашнє завдання:

 опрацювати статтю підручника на сторінках 26-27, зошит-ст. 11 завдання №3.

  1. Рефлексія.  Вправа «Емоційна ромашка».

 

 

 

docx
Додано
2 червня
Переглядів
160
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку