Урок з теми: "Закріплення і узагальнення знань про “Іменник”, як частину мови"

Про матеріал

Узагальнити і систематизувати знання учнів за темою "Іменник"; розвивати мисленя, орфографічну пильність, увагу, з'язне мовення школярів; виховувати любов до природи.

Перегляд файлу

Гайворонське НВО 2 Загальноосвітня школа-гімназії

I-III ступенів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Закріплення і узагальнення знань про

Іменник”, як частину мови

 

3 клас

 

 

Вчитель початкових класів

Кавунська Світлана Іванівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Гайворон-2018

Мета: перевірити знання,вміння,навички учнів знаходити іменники серед інших слів,визначати рід, число,активізувати словниковий запас учнів; розпізнавати іменники серед інших частин мови;розвивати зв’язне мовлення учнів;виховувати почуття любові до природи.

Обладнання: таблиці з каліграфіЇ,паперові будиночки,картки для груповоЇ роботи та в парах,стрічки з словами, Сніговичок,сніжинки,торбинка з буквами.

 

Хід уроку

 

I.Організація учнів до уроку.

1.Привітання дітей.

Щоб урок пройшов немарно ,

Треба сісти рівно й гарно,

Тож і ми часу негаймо,

працювати починаймо.

2.Аутотренінг.

Які ми на уроці?

Тож девіз уроку:Не просто слухати ,а …(чути),

Не просто дивитися,а…(бачити),

Не просто відповідати,а…(міркувати)

Дружно і плідно…( працювати.)

3.Вправа»Дешифратор».

Склавши з перших букв слів слово ,дізнаєтесь з якоЇ теми підсумковий урок.

Іній      кучугура        намети            и                 навкруги                            метелиця

--Яке утворилося слово?(іменник)

II Оголошення теми,завдань уроку.

Тема нашого уроку» Узагальнення знань про іменник».

--Назвіть слова і словосполучення,які пов’язані з темою»Іменник.»

 Метод «Мозковий штурм»

Іменник

Назви істот           неістот

Загальні назви   власні назви

Однина               множина

Рід іменників

Змінювання за запитаннями

Вправа» Кубування»

-Що таке іменник?

-Які є іменники?

-За чим змінюються іменники?

-Який рід мають іменники?

Як визначити до якого роду належать іменники?

-Яке число мають іменники?

Каліграфічна хвилинка

Перевіряючи ваші зошити, я звернула увагу на те,що що деякі учні роблять помилки при напи санні та поєднанні літер.Подивіться на таблицю,як вони поєднуються,як розміщуються одна від одноЇ.

-Розгорніть зошити і запишіть дату та вид роботи.

-Зверніть увагу на завдання каліграфічноЇ хвилинки.

Зз  зз  зи  зм  ма  им

-Яке слово можна утворити з цих букв?(зима)

-Які слова постають у вашій уяві,коли чуєте слово» зима»?

Метод «Асоціативний кущ».

Сніг,лід,мороз,іній,лижі, санки,бурулька, ковзани ,сніжинка.

-Який гарний снігопад зимових слів ви влаштували.

-До якоЇ частини мови належать слова?

Проблемна ситуація

-Яку літеру пишемо у слові зима?

-Доведіть.

-Доберіть спільнокореневі слова до слова зима.

(зимовий,зимонька,зимувати)

-Розібрати за будовою слово зимонька.

Зима заморозила речення про себе і воно розірвалося на окремі слова,спробуйте Їх скласти і прочитати.

інСг ан опялх, діл ан ічкахр ,ховіла єгуля.

Коментоване письмо

Сніг на полях,лід на річках віхола гуляє.

-Коли це буває?

-Назвіть слова,що означають назви предметів.

Зима зараз дуже заклопотана і до нас на урок прислала свого помічника,а кого?Дізнаєтесь відгадавши загадку.

Він не лялька й не людина,

На снігу стояти звик.

В нього ніс смачна морквина,

Хто це? Звісно…Сніговик.

Але він не просто завітав на урок,а приніс чарівну торбинку,у якій знаходяться сніжинки.Ці сніжинки не прості,на них завдання,які ви маєте виконати.І отримаєте від сніговичка сюрприз-слово подяка.

-Першу сніжинку ви отримуєте за каліграфічне письмо.а другу за кубування.

Використання практичних завдань на повторення основних умінь і навичок.

1.Наступне завдання від Сніговичка.

Вибірковий диктант.

Послухайте вірш і зловіть «зимові іменники»,запам’ятайте.

Зимовий ранок

Якось в ранці на поріг

Випав білий-білий сніг.

Біла стала вся земля,

Річка,луг,ліси й поля.

Засвистіла завірюха,

Морозець щипа за вуха.

Діти кажуть» все дарма «

Це ж чудово! Це ж зима!

 

-Запишіть Їх. (взаємоперевірка)

-Чим цікаві виписані слова?

(пов’язані зимовою порою)

--Отримуйте сніжинку.

2.Наступне завдання,яке пропонує Сніговичок.

Посели в будиночки.

-В яких будиночках живуть слова.

(Птах,крижина,сонце,птаство,зима,снігур, шишкар,хурделиця,щастя,завірюха, лід, віхола.)

Висновок:-Який висновок зробимо?

(іменники мають рід)

Фізкультхвилинка.

3.Гра «Упізнай мене»

Почувши іменники ,які є назвами істот плещуть дівчатка ,а не істот плещуть у долоні хлопчики.

(місяць,снігур,мороз,Морозко,снігур,дідМороз,заметіль,                           синичка,віхола,діти,кучугура,шишкар)

Висновок:іменники можуть бути істоти і неістоти.

-Молодці, справились з завданням,отримуйте сніжинку від Сніговичка.

4.Тепер Сніговичок пропонує попрацювати парах.

Прочитайте вірш.Випишіть іменники які вжиті в множині в стовпчик.Записані іменники змініть так,щоб вони були в однині і запишіть поряд.

Одяглися люди в шуби,

Натопили жарко груби,

Білки граються в дуплі,

Миші –в норах у землі.

-Який висновок можна зробити?

(іменники вживаються в однині і множині)

За виконане завдання отримуєте сніжинку.

5.І останнє завдання гра»Хто більше знає.»

За дві хв. до поданих загальних назв дібрати іменники-власноЇ назви.

I група-Міста….

II група-Річки….

III група-Письменники….

(перевірка)

-Який висновок зробимо?

(іменники можуть мати як власні так і загальні)

Творча робота

Ми виконали всі завдання Сніговичка.Тож давайте дізнаємося слово подяки від Сніговичка.Прочитаймо букви на сніжинках.

Молодці!

 

Підсумок уроку

Гра»Абетковий суп»

З новорічного подарунка діти  дістають картонні картки,на яких написані літери Г,Б, Р,Ц, М, Ч,З,С,П,О.

Промовити слово,що починається зі звуку, який позначає певну букву, продовжуючи речення:

На уроці я навчився:

Я вмію:

Я запам’ятав:

Отже,всі ви учні гарні

І за працю н уроці вам подякувати хочу.

Домашнє завдання.

docx
Додано
20 березня 2018
Переглядів
1207
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку