Урок з української мови 4 клас на тему "Повторення вивченого про іменник як частину мови".

Про матеріал
Урок узагальнення та систематизації знань по іменнику. Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про іменник; удосконалювати навички відносити до іменників слова з абстрактним значенням, які відповідають на питання що?, добирати до поданого іменника 2 -3 синоніми, антоніми, визначати рід і число іменників, змінювати іменники за числами, визначати відмінок іменника в реченні, вживати правильні відмінкові закінчення, відновлювати зміст деформованого речення, визначати правильні та неправильні судження;
Перегляд файлу

Тема. Повторення вивченого про іменник як частину мови.

Мета:

  • формування предметних компетентностей: узагальнити та систематизувати знання учнів про іменник; удосконалювати навички відносити до іменників слова з абстрактним значенням, які відповідають на питання що?, добирати до поданого іменника 2 -3 синоніми, антоніми, визначати рід і число іменників, змінювати іменники за числами, визначати відмінок іменника в реченні, вживати правильні відмінкові закінчення, відновлювати зміст деформованого речення, визначати правильні та неправильні судження;
  • формування ключових компетентностей:

 уміння вчитися: розвивати навички раціонально розподіляти час для виконання певної роботи, працювати швидко й зосереджено; розвивати самостійність у роботі;

комунікативної: формувати вміння учнів спілкуватися належним чином під час виконання групових завдань;

громадянської: виховувати любов до рідного краю;

соціальної: формувати здатність працювати в групі.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: картки із завданнями, картка самооцінювання, телевізор, ноутбук, нагороди для переможців.

 Хід уроку

I вступна частина.

  1. Організаційний момент.

Наш девіз:

 На уроці підсумковім

Треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

Відповіді повні дати.

Привітання. Створення емоційного настрою.

- Уявіть, що у ваших долоньках – дрібка гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємнішим для всіх, хто зараз поряд з вами. Візьміться за руки, усміхніться, подаруйте кожному теплі промінчики своїх посмішок, відчуйте тепло своїх долонь, міцну підтримку один одного. Я теж сподіваюся на вашу підтримку і гарну співпрацю. Отже будемо працювати й один одному допомагати.

  1. Актуалізація опорних знань.

 

 

 

 

- Розв’язавши кросворд, дізнаєтесь, з якої теми підсумковий урок.

                   1.

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Він буває жіночий, чоловічий, середній.
  2. Їх в українській мові 7.
  3. Він є головним членом речення.
  4. Слова, протилежні за значенням.
  5. Слова, близькі за значенням.
  6. Воно буває в однині та множині.
  7. Частина слова, що стоїть за коренем.  

3.Повідомлення теми і мети уроку.                                   

- То яку частину мови ми будемо сьогодні узагальнювати? А навіщо нам про цю частину мови все треба знати? (Відповіді дітей)

- Так. Іменник взяв собі на плечі

 Велике діло – називати речі.   (За Д. Білоусом)

Іменник - велетенська, могутня, незрівнянна за можливістю поповнення новими словами частина мови. У найбільшому  11- томному словнику  української мови нараховано близько 13500 слів! Половина з них припадає на іменник.

Я запрошую вас у подорож. Відгадавши загадку, дізнаємося, на чому ми будемо подорожувати.

Загадка

По хвилях лебідь пливе,

Людей на собі везе. (Корабель)

- Отже, я запрошую вас на борт корабля. Як ми його назвемо? (Кмітливий, …)

У вас на партах лежить карта із завданнями. Рухаючись у зазначеному напрямку, ми дістанемося фінішу. (на дошці схема руху) .   Ст                                                            Фініш

 

 

 

Напрямок руху

Завдання

1

Старт

Відгадування загадки.

2

Пн.

Гра «Обери каюту»

3

Пн.Сх.

Гра «Злови рибку»

4

Сх.

У бухті Синонімів

5

Пд.Сх.

На острові Антонімів

6

Пд.

Танцювальний острів

7

Пд.Зх.

Завдання від альбатросів

8

Зх.

Течія відмінків

9

Пн.Зх.

Сигнал «SOS»

10

Пн.

Фото напам’ять

11

Фініш

У порту

(На дошці прикріплені аркуші зі складами на зворотному боці. Після виконання завдання по порядку за номерами діти повертають аркуш і з’являється склад. Виконавши всі завдання, діти читають прислів’я: «Всюди добре, а вдома найкраще».

  1. Основна частина.
  1. Робота над загадкою.
  • Один предмет нам заважає вирушити в дорогу…

Коли він потрібен, його викидають,

Коли не потрібен, його піднімають. (Якір).

  • Пропишіть це слово. До якої частини мови належить це слово? Що ви можете сказати про цей іменник? Складіть речення з цим словом і зробіть звуко -буквений аналіз. (біля дошки)
  1. – Щоб подорож  була цікавою, почнемо з гри «Обери каюту». Розподіліть словникові слова  за родами,  вставте пропущені букви: ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.( Перевірка)
  2. Гра «Злови рибку».
  • Прохання від кока- допомогти приготувати обід. Випішить іменники в два стовпчики: в перший – іменники в однині, в другий – у множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.(Перевірка)

  1. У бухті Синонімів.

-Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

  1. На острові Антонімів.

 

 

 

-Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

 Ґ)відлига

5

 

 

  1. Острів відпочинку(фізкультхвилинка)
  2. Завдання від альбатросів

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

-Прочитай те вірш. Скільки в ньому речень? Які є речення за метою висловлювання? Визначте відмінки іменників. Спишіть розповідне речення. Підкресліть головні члени речення, визначте відмінки іменників.

8. Течія відмінків.

-Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

 Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

9.Сигнал SOS.

-Веселий вітер-мандрвник

Дмухнув на речення і зник.

  • Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

1 в.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

 

2в.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

10. Фото на пам'ять.

  • Виконавши завдання, зробимо світлини до класного альбому.

Подані слова пов’яжіть між собою, візначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

  1. Заключна частина.
  1. Рефлексія.

1). Повернення в порт.  «Всюди добре, а вдома найкраще».

2). – Ми повернулись в рідний порт. Нам треба бросити якір і виконати останнє завдання.

1. Позначити вираз, у якому є іменник, ужитий у переносному значенні.

а)книжка на столі;

б)людина-гора;

в)сніжинка за вікном.

2. Іменники, до яких можна підставити слова вона, моя, належать до:

а)чоловічого роду;

б)жіночого роду;

в)середнього роду.

3) Оберіть рядок з іменниками середнього роду.

а)температура, зірочка, держава;

б)аеропорт, корабель, дельфін;

в)життя, поле, сонце.

4. Іменники, що стоять у множині, у формі місцевого відмінка мають закінчення :

а)-ах,-ях;

б)-ам, -ям;

в) –ами, -ями.

2. Підсумок.

-Мабуть всім вам зрозуміло-

Дружно всяке зробиш діло.

-Усі труднощі ви здолали, всі завдання успішно виконали. Який був наш урок?

Самооцінювання.

3.Домашнє завдання.

Дидактичний матеріал с.54-55, підготуватися до к.р.

 

 

 

 

 

                   1.

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Він буває жіночий, чоловічий, середній.
  2. Їх в українській мові 7.
  3. Він є головним членом речення.
  4. Слова, протилежні за значенням.
  5. Слова, близькі за значенням.
  6. Воно буває в однині та множині.
  7. Частина слова, що стоїть за коренем.

 

 

 

 

                   1.

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Він буває жіночий, чоловічий, середній.
  2. Їх в українській мові 7.
  3. Він є головним членом речення.
  4. Слова, протилежні за значенням.
  5. Слова, близькі за значенням.
  6. Воно буває в однині та множині.
  7. Частина слова, що стоїть за коренем.  

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

Ок..ан, д..ржава, м..тро, гор…зонт, ш..ренга, п…ртрет, вогн…ще, пш…ниця, св…ято.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Випішить іменники в два стовпчики: в перший – іменники в однині, в другий – у множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.

Випішить іменники в два стовпчики: в перший – іменники в однині, в другий – у множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.

Випішить іменники в два стовпчики: в перший – іменники в однині, в другий – у множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.

Випішить іменники в два стовпчики: в перший – іменники в однині, в другий – у множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.

Випішить іменники в два стовпчики: в перший – іменники в однині, в другий – у множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.

Випішить іменники в два стовпчики: в перший – іменники в однині, в другий – у множині.

Одяглися люди в шуби,

Натопили тепло груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші в норах у землі.

Сплять ведмеді в теплих лігвах,

Сосни в інею застигли.

І під кригою на дні

Сплять у річці окуні.

 

 

 

 

 

 

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

Вилучте зайве слово.

Дорога, шлях, дорожній, траса, шосе.

Лелека, чорногуз, бусол, пташиний.

Команда, колектив, група, гра, екіпаж.

Щастя, щасливий, доля, фортуна, успіх.

 

 

Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

Ґ)відлига

5

 

Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

Ґ)відлига

5

 

Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

Ґ)відлига

5

 

Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

Ґ)відлига

5

 

Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

Ґ)відлига

5

 

Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

Ґ)відлига

5

 

Встановіть відповідність.

1) земля

а)базікало

1

 

2)заморозки

б) тіснота

2

 

3)мовчун

в)небо

3

 

4)простір

г)старіння

4

 

5)розквіт

Ґ)відлига

5

 

 

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

Бачиш в небі альбатроса?

Привітай його, матросе!

Птах далеко від землі

Зустрічає кораблі.

 

 

 

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

Визначте відмінки іменників.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

 

 

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

1 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

українські, господині, і, славляться, гостинність, привітність.

щирість, доброта, з, гостей, вітають, і.

 

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

2 в.

Складіть з кожної групи слів речення, ставлячи іменники жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку.

стрічаємо, хлібом, і, сіль, гостей, дорогих.

радість, гості, приємність, згадують, землю, українську, і.

 

 

 

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

Подані слова пов’яжіть між собою, визначте відмінок іменника.

Рідним, край; відпочивати, море; повернутися , земля ; дати, чайка; бачити, дельфін.

 

 

1. Позначити вираз, у якому є іменник, ужитий у переносному значенні.

а)книжка на столі;

б)людина-гора;

в)сніжинка за вікном.

2. Іменники, до яких можна підставити слова вона, моя, належать до:

а)чоловічого роду;

б)жіночого роду;

в)середнього роду.

3. Оберіть рядок з іменниками середнього роду.

а)температура, зірочка, держава;

б)аеропорт, корабель, дельфін;

в)життя, поле, сонце.

4. Іменники, що стоять у множині, у формі місцевого відмінка мають закінчення :

а)-ах,-ях;

б)-ам, -ям;

в) –ами, -ями.

 

1. Позначити вираз, у якому є іменник, ужитий у переносному значенні.

а)книжка на столі;

б)людина-гора;

в)сніжинка за вікном.

2. Іменники, до яких можна підставити слова вона, моя, належать до:

а)чоловічого роду;

б)жіночого роду;

в)середнього роду.

3. Оберіть рядок з іменниками середнього роду.

а)температура, зірочка, держава;

б)аеропорт, корабель, дельфін;

в)життя, поле, сонце.

4. Іменники, що стоять у множині, у формі місцевого відмінка мають закінчення :

а)-ах,-ях;

б)-ам, -ям;

в) –ами, -ями.

 

 

 

Картка для самооцінювання роботи                          Прізвище

1-2 бали

Я був на уроці уважним

 

Я працював самостійно

 

Я був активним

 

Я виконав всі завдання вчителя

 

Я навчився визначати відмінки іменників

 

Я зрозумів тему

 

Усього:

 

Картка для самооцінювання роботи                          Прізвище

1-2 бали

Я був на уроці уважним

 

Я працював самостійно

 

Я був активним

 

Я виконав всі завдання вчителя

 

Я навчився визначати відмінки іменників

 

Я зрозумів тему

 

Усього:

 

Картка для самооцінювання роботи                          Прізвище

1-2 бали

Я був на уроці уважним

 

Я працював самостійно

 

Я був активним

 

Я виконав всі завдання вчителя

 

Я навчився визначати відмінки іменників

 

Я зрозумів тему

 

Усього:

 

Картка для самооцінювання роботи                          Прізвище

1-2 бали

Я був на уроці уважним

 

Я працював самостійно

 

Я був активним

 

Я виконав всі завдання вчителя

 

Я навчився визначати відмінки іменників

 

Я зрозумів тему

 

Усього:

 

Картка для самооцінювання роботи                          Прізвище

1-2 бали

Я був на уроці уважним

 

Я працював самостійно

 

Я був активним

 

Я виконав всі завдання вчителя

 

Я навчився визначати відмінки іменників

 

Я зрозумів тему

 

Усього:

 

Картка для самооцінювання роботи                          Прізвище

1-2 бали

Я був на уроці уважним

 

Я працював самостійно

 

Я був активним

 

Я виконав всі завдання вчителя

 

Я навчився визначати відмінки іменників

 

Я зрозумів тему

 

Усього:

 

 

 

 

Напрямок руху

Завдання

1

Старт

Відгадування загадки.

2

Пн.

Гра «Обери каюту»

3

Пн.Сх.

Гра «Злови рибку»

4

Сх.

У бухті Синонімів

5

Пд.Сх.

На острові Антонімів

6

Пд.

Танцювальний острів

7

Пд.Зх.

Завдання від альбатросів

8

Зх.

Течія відмінків

9

Пн.Зх.

Сигнал «SOS»

10

Пн.

Фото напам’ять

11

Фініш

У порту

 

Напрямок руху

Завдання

1

Старт

Відгадування загадки.

2

Пн.

Гра «Обери каюту»

3

Пн.Сх.

Гра «Злови рибку»

4

Сх.

У бухті Синонімів

5

Пд.Сх.

На острові Антонімів

6

Пд.

Танцювальний острів

7

Пд.Зх.

Завдання від альбатросів

8

Зх.

Течія відмінків

9

Пн.Зх.

Сигнал «SOS»

10

Пн.

Фото напам’ять

11

Фініш

У порту

 

Напрямок руху

Завдання

1

Старт

Відгадування загадки.

2

Пн.

Гра «Обери каюту»

3

Пн.Сх.

Гра «Злови рибку»

4

Сх.

У бухті Синонімів

5

Пд.Сх.

На острові Антонімів

6

Пд.

Танцювальний острів

7

Пд.Зх.

Завдання від альбатросів

8

Зх.

Течія відмінків

9

Пн.Зх.

Сигнал «SOS»

10

Пн.

Фото напам’ять

11

Фініш

У порту

 

docx
Додав(-ла)
Скоп Валентина
Додано
5 січня 2020
Переглядів
1009
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку