Урок з української мови та літературного читання для 2 класу "В.Сухомлинський "Зайчик і місяць""

Про матеріал
урок для 2 класу НУШ з української мови та літературного читання. Підручник О.Коваленко
Перегляд файлу

КЗ «Лисичанська ЗОШ І-ІІ ступенів №29»

 

 

 

 

 

Розробка уроку з української мови для 2 класу НУШ

«Зима. Птахи і звірі взимку. В.Сухомлинський «Зайчик і місяць»»

 

Підготувала:

вчитель початкових класів

Світлана МІРОШНИЧЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Привілля 2021 рік

Тема: Зима. Птахи і звірі взимку. В.Сухомлинський «Зайчик і місяць»

Мета: 1. Познайомити з казкою В.Сухомлинського «Зайчик і місяць» ,вчити                                                  працювати із текстом, висловлювати свою думку;

          2. Розвивати зв'язне мовлення, читацькі та мовленеві компетентності;

           3. Виховувати любов до казки, мови, природи.

Обладнання: ноутбук, проектор, зображення птахів, маски, підручник, зошит, сигнальні фішки, стікери.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1) Перевірка настрою

-Покажіть свій настрій (діти показують сигнальну картку)

2) Девіз уроку(слайд №1)

Не лежати, не дрімати,

Лише думати й міркувати, твори виразно читати.

3) Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від уроку? (слайд№2)

4) Вправи для формування навичок читання

- Дихальна гімнастика

  • Свічку задуйте
  •  Метелика здуйте з долоні

- Язичкові вправи

  • Повний рот води
  •  Горішки
  • Конячка
  •  Чашка з чаєм
  •  Годинник
  •  Дудочка
  •  Млинець

-Фонетична зарядка:

  • Пшениця шелестить ш-ш-ш
  • Дзвіночок  дзвенить дзінь-дзінь-дзінь
  • Джміль дж-дж-дж
  • Крила птахів шух-шух-шух
  • В морі вітрила с-с-с

-Чистомовка (слайд №3)

-Скоромовка (слайд№4) сумно, весело, пошепки

-Розчитування (слайд №5) з прискоренням

5) Фізхвилинка

ІІ. Актуалізація знань

1)Гра «Хто зайвий»

Діти зазначують про осілих птахів

2) Робота в зошиті

Доповни речення

У нас зимують сороки, дятли, голуби.

3) Самооцінювання -фішки або лего

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Портрет В.Сухомлинського
  • Що вам відомо про цю людину?
  • Які твори ми з звами вже читали?

2)Знайомство з казкою «Зайчик і місяць»

- Зарядка для очей

-Словарна робота   Мороз тріщить-сильний мороз, дуже холодно.

- Слухання казки

-Обговорення

  • Де відбуваються події?
  • Хто головний герой?
  • Що поросив зайчик у місяця?
  • Як зігрів місяць зайчика?
  • Чому можна повчитися у цій казці?

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Читання дітей (з кочки на кочку, індивідуальне)
  2. Гра «Перевтілення»

V. Підсумок уроку

Бесіда

  • Ваші сподівання виправдилися?
  • Що вам сподобалось?

Самооцінювання

Приклейте стікери з іменами на смайлик

 

docx
Додано
9 січня 2022
Переглядів
404
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку