Урок з української мови вчить учнів аналізувати вчинки дійових осіб, відпрацьовуються навички правильного і свідомого читання, учні вчаться інтонаційно правильно відтворювати діалог героїв; збагачується словниковий запас учнів, розвивається вміння визначати головну думку, логічне мислення; виховується наполегливість.
Тема. Ми — сильні і спритні
Мета: навчити учнів аналізувати вчинки дійовихосіб, відпрацьовувати навички правильного і свідомого читання, вчити інтонаційно правильно відтворювати діалог героїв; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати вміння визначати головну думку, логічне мислення; виховувати наполегливість.
Слова для засвоєння: харчування, долати труднощі, міцний, наполегливість, вантаж, лінощі.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Сіли, діти, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали!
Девіз нашого уроку :
Думати швидко.
Виконувати чітко.
Творчо працювати.
Уважно читати.
Інтерактивна вправа « Очікування»
•• Робота над чистомовкою.
Ай-ай-ай – Україна – рідний край.
Іль-іль-іль - Україна - хліб і сіль.
На-на-на - люба рідна сторона.
Би-би-би - Україну ти люби.
ІІ. Актуалізація опорних знань
••Перевірка домашнього завдання
•• Читання складових таблиць
ЧИТАЄМО СКЛАДИ
|
А |
О |
У |
І |
И |
М |
МА |
МО |
МУ |
МІ |
МИ |
Л |
ЛА |
ЛО |
ЛУ |
ЛІ |
ЛИ |
С |
СА |
СО |
СУ |
СІ |
СИ |
Н |
НА |
НО |
НУ |
НІ |
НИ |
Р |
РА |
РО |
РУ |
РІ |
РИ |
Г |
ГА |
ГО |
ГУ |
ГІ |
ГИ |
П |
ПА |
ПО |
ПУ |
ПІ |
ПИ |
К |
КА |
КО |
КУ |
КІ |
КИ |
Д |
ДА |
ДО |
ДУ |
ДІ |
ДИ |
Таблиця 2
|
А |
О |
У |
И |
І |
Е |
Я |
Ю |
Є |
КВ |
ква |
кво |
кву |
кви |
кві |
кве |
квя |
квю |
квє |
КЛ |
кла |
кло |
клу |
кли |
клі |
кле |
кля |
клю |
клє |
КМ |
кма |
кмо |
кму |
кми |
кмі |
кме |
кмя |
кмю |
кмє |
КН |
кна |
кно |
кни |
кні |
кне |
кне |
кня |
кню |
кнє |
КР |
кра |
кро |
кру |
кри |
крі |
кре |
кря |
крю |
крє |
РВ |
рва |
рво |
рву |
рви |
рві |
рве |
рвя |
рвю |
рвє |
ТК |
тка |
тко |
тку |
тки |
ткі |
тке |
ткя |
ткю |
ткє |
•• Робота над скоромовкою
Чапля в чорних черевичках
Чапля чапа до водички
•• Музична фізкультхвилинка
ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку
•• Вступна бесіда
Ви ростете. Щороку стаєте вищими і важчими, стаєте витривалішими, тому можете довше працювати, швидше бігати. Щоб і надалі зростати і розвиватись, досягати успіхів, вам необхідно загартовувати свій організм, виконувати фізичні вправи, займатися спортом,активно відпочивати на свіжому повітрі, правильно харчуватись.
Не менш важливо розвивати силу духу.
Що таке сила духу? Що це і з чим її їдять?
Сила духу — це здатність людини змусити себе щось робити через «не можу». Саме вона є основним рушійним фактором у досягненні поставленої мети. Саме вона часто стає причиною останнього зусилля для досягнення перемоги, коли вже стандартні фізичні можливості повністю вичерпані.Найголовніше при вихованні сили волі і сили духу — починати з малого. Примусьте себе встати рано вранці і пробігтися 500 метрів. Завтра — 600, післязавтра — 700 і т. д. З часом у вас зміцнюють воля і м’язи, і ви будете це робити без особливої
напруги. Пам’ятайте, будь-яке тренування починається з малих навантажень. Якщо ви почнете з великих, ви можете не тільки назавжди втратити бажання цим заняттям, але і істотно зашкодити своєму здоров’ю. Долайте труднощі, відкиньте лінощі, наполегливо працюйте — успіх буде за вами!
ІV. Робота над новим матеріалом.
•• Робота за підручником (с. 88, 89)
- Перед читанням тексту, ми з вами попрацюємо над словами в завданні «Вимовляй правильно»
- Давайте всі разом прочитаємо ці слова
Сила, силач, сильний, богатир.
1. Читання тексту «Помилка» вчителем
2. Словникова робота за підручником.
— Я гадаю, що в казці вам були незрозумілі деякі слова .
Ікла – клыки жах - страх
Прохання – просьба захеканий -
Затремтів – задрожал хутчіше – швидше, быстрее
3. Самостійне читання тексту «Помилка» (за С. Михалковим)
напівголосно.
4. Бесіда за змістом прочитаного.
— Чому зайцю не допомогли левові ікла?
—Скільки дійових осіб в казці?
— А хто бере участь в діалозі?
— Знайдіть розмову Зайця та Журавля.
— Давайте прочитаємо розмову за дійовими особами для всіх.
— Слова Зайця буде читати….
— Слова Журавля буде читати….
5. Читання казки за особами.
Фізкультхвилинка для очей
V. Закріплення та осмислення знань
- Я пропоную вам пограти в гру «Єдналочка».
- Візьміть на парті картки.
- На них написані слова у два стовпчики.
- Дівчата прочитають перший стовпчик слів.
- Хлопці читають другий стовпчик слів.
•• Гра «Єдналочка»
(Робота на картках).
Поєднайте слова, протилежні за значенням.
слабий млявий
спритний хоробрий
боягузливий сильний
•• Мовна вправа «Закінчи речення».
• Міцний, як ... .
• Спритний, як ... .
• Швидкий, як ... .
• Сильний, як ... .
• Здоровий, як ... .
••Оцінювання учнів
VІ. Рефлексія
Інтерактивна гра «Мікрофон»
- Сьогодні я на уроці дізнався…
- Сьогодні я на уроці навчився…
- Сьогодні я на уроці намагався…
- Найкраще мені вдалося…
- Хто хоче поділитися своїми враженнями?
VІІ. Домашнє завдання
Стор.88-89, читати казку за особами , повторити вивчені слова.
Виконати письмове завдання, за бажанням скласти речення з одним із поданих слів
1