Урок з української мови "Закріплення знань про розповідне, питальне, спонукальне речення".

Про матеріал
Розширити знання учнів про речення: систематизувати і узагальнити знання учнів про види речень за метою висловлювання, закріпити навички правильного інтонування речень; розвивати вміння узагальнювати, виховувати почуття доброти.
Перегляд файлу

Урок з української мови

 (2 клас)

Тема: Закріплення знань про розповідне, питальне, спонукальне речення.

Мета: Розширити знання учнів про речення: систематизувати і узагальнити знання учнів про види речень за метою висловлювання, закріпити навички правильного інтонування речень; розвивати вміння узагальнювати, виховувати почуття доброти.

Обладнання: таблиця «Речення», загадки, вірші.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Самоперевірка.

Девіз: «Всі за парти ми сідаємо, до роботи приступаємо»

Дзвенить струмочком рідна мова.

Усі слова знайомі в ній

Ти написати кожне слово,

У мові правильно зумій!

ІІ. Каліграфічна хвилинка

Написання букви «Д», «д»; «дід, дя, де, ід, дуб»;

роз'єднати слова «Дятелвзимкуїстьнасіннязшишок».

Мовна розминка. Словниковий диктант.

Запишіть слова , вставте пропущену букву:

П – нал, вул – ця, в – рба, к – лим, з – лений, д – ван.

Складіть звукову модель слів:

І варіант – колодязь; ІІ варіант - дерев'яний

Запишіть відгадки:

  1. Мию , мию без жалю,

Мию там, де брудно,

Цю роботу я люблю

Та від неї худну

  1. Наче скло прозоре,

В'ється синя стрічка,

То біжить у море безупинна …

  1. Йде слідом за тобою.

Утікай – не утечеш

Доганяй – не доженеш

Що це?

  1. Міцний дзьоб він має

Комах з-під кори добуває.

  1. Хто на своїй голові ліс носить?
  2. На дереві грається,

Угору підіймається.

На хвостику гойдається

І зветься це малятко

Веселе…

  1. Літом наїдається

А зимою відсипається.

( Мило, річка, тінь, дятел, олень, мавпенятко, ведмідь)

Творче завдання: «Я так думаю»

Виписати тільки речення і довести, що це речення.

Надворі стояла спека. Давно тне було дощу. Раптом насунула хмара. Великі краплини.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми закріпимо знання про види речень за метою висловлювання.

ІІІ. Закріплення, узагальнення знань.

Робота з таблицею «Речення»

Діти ще раз повторюють правила про речення користуючись таблицею.

Завдання для кмітливих:

Скласти речення із слів кожного рядка.

А) Живий, у нашій, куточок, школі, є.

Б) У лісі, грибів, багато, нашому.

В) Озера, навколо, верби, розрослися.

ІV. Завдання на картках.

Поставити розділові знаки в кінці речення і вказати яке це речення за метою висловлювання.

  1. Діти бігали коло річки
  2. Яка річка протікає біля твого міста
  3. Прилітайте, журавлі, до рідної землі

Фізхвилинка під музику. Діти виконують довільні рухи.

Виконання вправи 251 (с. 97) Текст «Учіться добра»

  • Прочитайте текст.
  • Які речення ви побачили в тексті?
  • Назвіть їх.
  • Прочитайте кінцівку тексту
  • Як ви її розумієте?
  • З основної частини випишіть одне речення (на вибір).

Робота з прислів'ями, вправа 252

  • Як ви розумієте ці прислів'я?
  • Які ще прислів'я про добро ви знаєте?
  • Спишіть спонукальне речення.

Роби добро, буде добре й тобі.

Добро буде тоді добро, коли людину похвалять.

Зроби добро і кинь його у воду.

  • Звуко - буквений аналіз  виділених слів: його, має.

Завдання для «Чомусиків».

Робота з тестовими завданнями (ІІ варіант). Тест 4 Речення.

 Завдання 1, 2,4,5,7.

Гра «Мікрофон»

  • Що виражає речення?
  • Які речення називаються розповідними?
  • Які речення називаються питальними?
  • Який знак ставиться в кінці питального речення?

V. Підсумок уроку.

Робота в групах: діаграма Вена.

 

 

 

 

 

Порівняйте види речень, виділіть в них спільне і відмінне. Презентація роботи в групах.

Домашнє завдання: Вправа 255. Замінити розповідні речення на спонукальні.

docx
Додано
14 березня 2019
Переглядів
1166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку