УРОК ХІМІЇ з інтерактивної дошкою Padlet
"Вуглеводи. Глюкоза як представник моносахаридів. "
Тема уроку: урок з інтерактивної дошкою Padlet "Вуглеводи. Глюкоза як представник моносахаридів. "
Мета уроку:
навчаюча: сформувати поняття про вуглеводні, їх склад, класифікацію; вивчити молекулярну та структурну формули глюкози, ії фізико-хімічні властивості, поширеність в природі, біологічну роль; на прикладі фруктози повторити концепцію ізомерії;
розвиваюча: розвивати кругогляд учнів на основі розуміння взаємозв'язку органічних і неорганічних речовин; розвинути здатність школярів проводити дослідницький експеримент і, виходячи з результатів, передбачити структуру речовини і її властивості; продовжувати формувати здатність учнів працювати з додатковими джерелами інформації, інтерактивною дошкою;
воспітательна: сформувати базові компетенції на уроках хімії; показати важливість хімічних і біологічних процесів в природі; сформувати дбайливе ставлення до довкілля; продовжуйте формувати здатність працювати в групах; за допомогою інтерактивної дошки проводити аналіз уроку і рефлексію власної діяльності на уроці.
Завдання уроку:
вчитель:
створити умови для власної навчальної діяльності кожного учня на уроці; формувати відповідальність за результати своєї роботи; формувати вміння роботи в групах; формувати вміння проводити аналіз і синтез навчального матеріалу; створювати власний продукт, проводити його презентацію; проводити рефлексію власної діяльності.
учні:
вивчити поняття "вуглеводи", їх класифікацію; дослідити хімічні властивості глюкози і зробити висновки про його структуру, властивості, застосування. Зрозуміти взаємозв'язок між структурою і властивостями речовин, біологічну роль глюкози, взаємозв'язок між органічними і неорганічних речовин в природі, їх значення для навколишнього середовища. Застосовати свої знання на практиці, самостійно працювати з інформацією. Навчіться працювати в групах.
Тип уроку: вивчення нових знань.
Форма уроку: урок-пошук, урок-дослідження.
Методи: пошукові, експериментальні.
Обладнання: інтерактивна дошка padlet, планшети, смарт-дошка, мультимедійний проектор, Інтернет, підручник, картки навчання, лабораторний посуд, реагенти: глюкоза розчини, гліцерин, гідроксид натрію, купрум (II) гідроксид.
Інтеграція: біологія.
Структура уроку.
Етап І. |
Мотиваційний. |
Мета |
Сфокусувати увагу учнів на темі уроку , формах його проведення, виконанні завдань, організувати співпрацю і ситуацію успіху |
Форми та методи |
Фронтальна бесіда |
Діяльність учителя |
Пояснює, організує учнів до співпраці, створює ситуацію успіху, проводить інструктаж, вручає картки- інструкції |
Діяльність учнів |
Зрозуміти інформацію вчителя, підготуватися до уроку |
Методичний супровід |
Інтерактивна дошка Padlet, картки- інструкції з груповими завданнями |
Час |
1 – 2 хв. |
Етап ІІ. |
Визначення теми, цілі, завдань уроку. |
Мета |
Разом з учнями зрозуміти зміст уроку, їхню діяльність на уроці, очікувані результати, пояснюють роботу в групах і на інтерактивній дошці Падlet |
Форми и методи |
Фронтальна бесіда |
Діяльность учителя |
Поясніє хід уроку, створює ситуацію успіху |
Діяльність учнів |
Зрозуміти інформацію, сформулювати цілі та очікувані результати уроку |
Методичний супровід |
Бесіда учителя, інтерактивна дошка |
Час |
1-2 хв. |
Етап III. |
Актуалізація опорних знань
|
Мета: |
Підготувати учнів до сприйняття нового матеріалу |
Форми и методи |
Евристична бесіда, створення ситуації успіху |
Діяльність учителя |
Організовує роботу учнів, перевіряє знання, навички, коригує, організовує самоконтроль , рефлексію цього етапу уроку |
Діяльність учнів |
Відповідають на питання вчителя, розв'язують завдання індивідуально та групами, проводять рефлексію |
Методичний супровід |
Дошка Padlet |
Час |
2-3 хв. |
Етап IV |
Вивчення нових знань |
Мета |
Вивчити склад вуглеводів та їх класифікацію, склад і будову глюкози, ії фізико-хімічні властивості, поширення в природі, біологічне значення для життя людини і природи |
Форми и методи |
Пошуковий, лабораторний практикум, группова діяльність учнів |
Діяльність учителя |
Створює умови для вирішення проблемної ситуації, організовує лабораторний практикум |
Діяльність учнів |
Проводять пошукову діяльність, вчаться аналізувати, узагальнювати, робити висновки, проводять лабораторний експеримент, представляють результати роботи на інтерактивну дошку |
Методичний супровід |
Інтерактивна дошка, картка- інструкція для лабораторних робіт, завдання для груп |
Час |
17-20 хв. |
Етап V |
Закріплення нових знань |
Мета |
Провести контроль и корекцію нових знань |
Форми и методи |
Фронтальна, індивідуальна, групова робота, розв’язування інтерактивних вправ, самоперевірка і корекція знань |
Діяльність учителя |
Організовує учнів, перевіряє і коригує нові знання, організовує самоконтроль і рефлексію в учнів |
Діяльність учнів |
Відповідають на запитання, вирішають тести, виправляють помилки, проводять самоконтроль |
Методичний супровід |
Презентація, аркуш самоконтроля |
Час |
10 хв. |
Етап VI |
Підсумки уроку |
Форми и методи |
Фронтальна, індивідуальна бесіда |
Діяльність учителя |
Аналізує, як виконана мета уроку |
Діяльність учнів |
Аналізують, як виконана мета уроку, роблять пости на інтерактивній дошці Padlet, на аркуші самоконтролю |
Методичний супровід |
Інтерактивна дошка Padlet , аркуш самоконтролю |
Час |
1-2 хв. |
Етап VII |
Рефлексія |
Форми и методи |
Я-висловлювання |
Діяльність учителя |
Аналізує настрій учнів |
Діяльність учнів |
Створюють пост на інтерактивної дошке Padlet |
Методичний супровід |
Інтерактивна дошка Padlet «Підсумки», «Рефлексія» |
Час |
3 хв. |
Етап VIII |
Домашнє завдання |
Мета |
Закріпити знання, навички, здобуті на уроці |
Форми и методи |
Фронтальна бесіда |
Діяльність учителя |
Пояснює домашнє завдання |
Хід уроку:
І. Мотиваційна стадія.
Привітання, перевірка мотивації готовності:
-Весна, цвітуть дерева -абрикоси, вишні, яблунь, вишні... Там будуть фрукти найближчим часом. Які фрукти вам подобаються? (Прислухається до відповідей). Ви знаєте, чому плоди так смачно і солодко? (Відповідь.) Хочете знати? (Відповідь.)
-Сьогодні ви повинні з'ясувати, чому плоди солодкі. Для цього вам доведеться об'єднатися, виконати завдання і представити нам результати. Чи готові ви з'ясувати, чому плід солодкий?
II. Визначення мети, завдань уроку.
-Будь ласка, скажіть те, що ви хочете дізнатися в класі сьогодні? Зробити пост. (Формулюють і роблять пости на інтерактивній дошці).
III. Актуалізація опорних знаннь.
- Пам'ятаєте, що є джерелом кисню? (Зелени рослини).
- А як образується кисень? (Від вуглекислого газу і води в результаті реакції фотосинтезу).
- Є дивовижні трансформації в природі весь час. Від вуглекислого газу і води в результаті реакції фотосинтезу утворюється не тільки кисень, але і глюкоза, що робить смачними і солодкими плоди. А з глюкози утворюються інші поживні речовини-цукор, крохмаль, целюлоза. Всі ці речовини відносяться до вуглеводів. Що таке вуглеводи?
-Запишіть тему уроку у зошиті. Відкрийте підручник на с. 202, знайти інформацію про те, які речовини належать до вуглеводів? (Учні знаходят відповідь: органічні речовини, с загальної формулою Сn(H2O)m (m,n >3). )
- Зробить схему «Класифікація вуглеводнів».
IV. Вивчення нового матеріалу.
- Об’єднаємось у групи. Кожна група отримує завдання. Зробіть це завдання і розмістіть матеріал на інтерактивній дошці https://padlet.com/natali610102/9jklnvwgivq7
- Дослідницька команда підходить до лабораторного столу для виконання лабораторних робіт.
- Після завершення роботи кожна група надсилає звіт (говорить спікер). (Виконання завдань, груповий звіт).
V. Закріплення нових знань.
- Ви набули нови знання. Застосуємо їх на практиці - виконуємо інтерактивні вправи. На інтерактивній дошці ви знайдете завдання. А хтось з класу виконає ці завдання на смарт-дошці. Для закріплення знань виконуємо інтерактивні завдання, які створени на сайті LearningApps.org
1. Класифікація вуглеводів-
а)http://LearningApps.org/watch?v=pxw5rnid517,
б)http://LearningApps.org/view887290
2. Фрукт, в якому глюкози найбільш http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=1756b884a08d
3. Прочитай текст, заповні пропуски -
https://learningapps.org/watch?v=pzv5kaz0c17
VI. Підсумки уроку. https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx
- Чи є у вас висновок про те, чи була досягнута мета уроку ? Що ви дізналися сьогодні? Чому плоди солодкі? Зробіть свій пост. https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx
VII. Рефлексія. https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx
-Запишите ,яким на вашу думку був урок? Що вам було найцікавішим на уроці?
https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx
VIII. Домашне завдання.
Параграф 36 (автор підручника О.В. Григорович, 9 клас), с. 209 № 437 – 442 – відповесті на запитання, с.209 № 443-449, III рівень - № 450,451.
Цей урок апробовано. Итоги уроку: https://padlet.com/natali610102/9jklnvwgivq7
Урок «Вуглеводи. Глюкоза - представник моносахаридів.»
Група No 1.
Фотосинтез. Як це відбувається? Як утворюється глюкоза? Знайдіть відео і скажіть , з яких речовин утворюється глюкоза? Запишіть рівняння реакції, як вона називається?
Група No 2.
Фізичні властивості глюкози. Знайти інформацію про фізичні властивості глюкози. Про які фізичні властивості ви дізналися ? Де глюкоза існує в природі?
Група №3.
Структурна формула глюкози. Знайти інформацію: к якому класу речовин відноситься глюкоза. У чому особливість будови молекули глюкози? Яки органічні сполуки подібні по будові до глюкози ?
Група №4.
Як можна визначити глюкозу між іншими речовинами? На це є якісна реакція. За допомогою якої речовини можна визначити глюкозу? Як можна ії здобути?
Група №5.
Які висновки можна зробити з приводу будови і властивостей глюкози? Її біологічної ролі.
Картка самоконтролю до уроку «Вуглеводи. глюкоза »
Тема |
Знаю |
Так/Ні |
Вмію |
Так/Ні |
Домашнє завдання |
Вуглеводы
Глюкоза
|
Що таке вуглеводи, загальну формулу, представників класу вуглеводів;
класифікацію вуглеводів
Молекулярну формулу і будову глюкози;
функціональні групи;
знаходження в природі;
фізичні властивості;
хімічні властивості:
окислення
бродіння
біологічну роль |
|
Класифікувати вуглеводи
Складаю молекулярну и структурну формули;
Складати рівняння реакції фотосинтезу;
Знаю, де глюкоза знаходиться в природі;
Знаю фізичні властивості глюкозы;
Складаю рівняння реакцій Окиснення, Бродіння;
Знаю біологічну роль глюкозы, ії значення для життєдіяльності живих організмів |
|
Конспект http://learningapps.org/watch?v=pxw5rnid517
http://learningapps.org/view887290
http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=1756b884a08d
http://learningapps.org/view3404816
|
Картка-інструкція до лабораторної роботи.
Тема роботи: взаємодія глюкози і гліцерола з купрум(ІІ) гідроксидом.
Мета роботи: провесті експеримент, зробить висновок про будову и властивості глюкози.
Правила безпеки:
1. Працюйте в халаті.
2. Обережно працюйте з реактивами. Пам’ятайте правила техніки безпеки.
3. По завершенні роботи, вберіть реактиви, навидить порядок на робочому місце.
4. Запишіть дані експериментів у таблицю. Зробить висновки.
№ |
Що робив |
Що спостерігав |
Рівняння реакції |
1 |
К розчину купрум(ІІ) сульфата добавить натрій гидроксид |
|
|
2 |
До розчину глицеролу добавить добутий купрум(ІІ) гідроксид |
|
|
3 |
До розчину глюкози добавить добутий купрум(ІІ) гідроксид |
|
|
Висновки:_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________