Тема: Навіщо людині зуби.
Чому в нас часом болять зуби?
Мета:
Вправа “Супер”
Приготуйте праву долоньку.
Загніть мізинчик, якщо ви гарно виспались.
Загніть наступний пальчик, якщо вас розбудила рідна людина (мама, тато, братик, сестричка…).
Наступний пальчик загинає той / та, хто сьогодні хоч раз побачив / побачила усмішку.
Ще один пальчик загинає той / та, хто сьогодні зустрів / зустріла хоча б одного друга / подругу.
А тепер скажіть: що у вас вийшло? (Уподобайка.)
Супер! Це значить, що ваш ранок удався! У вас є щонайменше 4 причини, які свідчать про чудовий ранок.
Відгадайте загадку і перевірте свої здогадки.
Без насіння виростає
І міцне коріння має.
Ним їмо і хліб, і суп.
Що це буде, діти?
Повідомлення теми уроку
|
Отже, сьогодні ми продовжимо ознайомлюватися з органами, які допомагають процесу травлення, а саме із зубами. На цеглинках “Лего” написані запитання, на які нам потрібно знайти відповіді і скласти башточку.
1. Зу́би — орган у ротовій порожнині хребетних тварин, використовуються для розкушування і пережовування їжі, а також із метою нападу і захисту. Зуб кріпиться до нижньої або верхньої щелепи. Вони розміщені в комірках щелеп і сполучені із ними зв'язками, що є своєрідними амортизаторами при жуванні. |
Хмара слів “Зуби”
|
Створіть хмару слів. Запишіть слова, які спадають вам на думку, коли ви чуєте слово “зуби”. За бажання презентуйте свої записи |
Зуби — тверді кісткові утворення в порожнині рота. Вони потрібні, щоб подрібнювати та перемелювати їжу. Що краще подрібнюється їжа, то швидше і краще вона перетравлюється та засвоюється організмом. Якщо ж їжа погано пережована, то в шлунок потрапляють великі її шматки, які довго перетравлюються, викликають важкість і неприємні відчуття.
Фізкультхвилинка “Раз, два, три”
Читання з другом
|
Прочитайте текст у парах. Знайдіть відповіді на запитання, які ще залишились |
ЗУБИ
Чи знаєш ти, скільки в тебе зубів? Можеш перевірити — їх тридцять два. Шістнадцять — у верхній щелепі, і стільки ж — у нижній. А чи всі зуби однакові? Ні. У роті три види зубів. Для одних потреб одні, для інших — інші. Спереду в тебе вісім гострих красенів-різців. Ними ти легко перегризаєш моркву чи яблуко. За ними — чотири міцних ікла. Вони допомагають тобі відкушувати тверду чи в’язку їжу. А далі — вісім малих і дванадцять великих кутніх зубів. Їх завдання — перетирати їжу. Зуби — найтвердіші частини твого організму. Шар білої емалі, якими їх вкрито, не поступається твердістю слоновій кістці... Під шаром емалі лежить не такий твердий, але також дуже міцний шар дентину. Усередині зуба захована м’яка пульпа. У ній прокладено кровоносні судини, які живлять зуб так само, як живлять інші частини тіла. Раз у житті кожна людина змінює всі свої зуби на нові. Ти, звичайно, не пам’ятаєш, як у тебе з’явилися перші маленькі молочні зуби. Але ти напевно пам’ятаєш, як вони раптом почали випадати один за одним, а на їхньому місці прорізалися із ясен нові, уже постійні зуби. Лишилося тільки чотири великих кутніх зуби. Вони виростуть тільки тоді, коли ти станеш дорослим / дорослою. Тому вони й називаються зубами мудрості.
Вправа “Будова зуба”
|
Розгляньте схему і підпишіть елементи будови зуба |