Урок з Я досліджую світ"Тварини взимку"

Про матеріал
Мета:допомогти учням сформувати уявлення про те, як зимують тварини;показати як змінюється життя тварин взимку,ознайомити з середовищем, способом життя тварин,виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин,викликати бажання допомагати та піклуватися про них,сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів.
Перегляд файлу

Я досліджую світ.

Тема:  Тварини взимку.

Мета:допомогти учням сформувати уявлення про те, як зимують тварини;показати як змінюється життя тварин взимку,ознайомити з середовищем, способом життя тварин,виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин,викликати бажання допомагати та піклуватися про них,сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів.

Обладнання: роздатковий матеріал (зображення тварин); «Асоціативний кущ» - предметні малюнки; малюнки зимового лісу; ноутбук; мультфільм «Маша і Ведмідь: сліди небачених тварин».

Хід уроку

І Організаційний момент .

Створення позитивного психологічного клімату класу

  • Доброго ранку! Доброго дня всім!

Наш урок залюбки

Поведе вас у світи.

І на «Як?», «Чому ?»і «Де?»

Завжди відповідь знайде.

2. Складання завдань уроку.

Завдання наші такі:

  • не просто слухати, а чути;
  • не просто дивитися, а бачити;
  • не просто відповідати, а міркувати;
  • дружно і плідно працювати.

На сьогоднішньому уроці ми будемо повторювати вивчене,дізнаємось багато нового,будемо малювати,творчо працювати і,звичайно,відпочивати. Тож починаємо урок, щоб зробити ще один крок-до нових знань про тваринок.

3. Робота за календарем природи

  • Назвіть сьогоднішню дату
  • Яка пора року?
  • Який стан неба?
  • Чи були опади?
  • Чи є вітер?
  • Яка температура повітря?

ІІ.Зупинка «Повторення»

Яку тему вивчали на минулому уроці?

1.Інтерактивна вправа «Закінчіть речення»

1.Узимку рослини перебувають у стані…

2.Дерева і кущі стоять без …

3.На гілочках є ще….,… .

4.Ялини і сосни залишаються взимку …     .

5.Зеленими залишаються й деякі трави. Це...

Довідка:спокою,листя,зеленими,бруньки й плоди,суниці,барвінок.жито,пшениця.

2.Гра «Виправ помилку»( на встановлення відповідності)

 

На березі                На ясені та клені              На липі             На калині і горобині

         крилатки                     сережки             кетяги ягід                     горішки з крильцями

 

ІІІ Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

 

https://fs01.vseosvita.ua/01000oxh-fcf1/003.jpg                  

1.Відгадайте,що за гостя до нас прийшла

Дорога біла стелиться,

і краю їй нема.

Сніжок мете. Метелиця.

Прийшла до нас .

Так ,прийшла зима.

 

2. Групове заняття. Вправа «Асоціативний кущ»

- З чим асоціюється слово зима? (На дошці слово зима, до нього добрати потрібні малюнки)

 

 

https://fs01.vseosvita.ua/01000oxh-fcf1/001.png

3.Гра  «Зайві слова»

 

 Птахи білки вовки лисиці ведмідь їжак зайчик лось кабан хата гриби

  • Як можна назвати одним словом групу слів: птахи, білки, вовки, лисиці, ведмідь, їжак. зайчик лось ,кабан?

Так, це тварини.

ІV Повідомлення теми уроку

- Сьогодні поговоримо про тварин, як вони зимують і як ми можемо допомогти їм перезимувати.

1.Вправа «Інтелектуальна хвилинка»(відгадування загадок)

1. Сірий, зубастий,                                       

по полю блукає,

ягнят шукає. (Вовк)

2. Літом наїдається,

А зимою висипається. (Ведмідь)

3. Хутряна руденька шуба

Із сосни стриба на дуба,

Хвіст у неї, як мітла,

А сама на зріст мала. (Білка)

4. В мене шубка з колючок,

В мене сіра спинка.

Ніс, як чорний п’ятачок,

Очі – намистинки. (Їжак)

5. В лісі темному блукає,

Довгий хвіст пухнастий має.

До села як завітає –

Курочку собі шукає.

Їй на місці не сидиться.

Як же звуть її…(Лисиця)

6. Влітку – сіренький,

Взимку – біленький,

Довгі вуха має,

Швидко в ліс стрибає (Заєць)

2.Вправа «Мікрофон»

- Чиїх слідів не побачиш узимку?Чому?

Як зимують підводні мешканці?

Що для пташок страшніше:холод чи голод?

Про все ми дізнаємося на сьогоднішньому уроці.

V Вивчення нового матеріалу

1. Бесіда «Тварини взимку»

Багато лісових мешканців нічого не знають про зиму. В норах і барлогах сплять ведмеді, їжаки, кроти, миші. Сховалися на зиму комахи. Відлетіли у вирій шпаки, лелеки, журавлі, зозулі, дикі гуси та качки. Проте в лісі навіть узимку не порожньо. На снігу можна побачити сліди звірів та птахів.

2. Перегляд мультфільму «Маша і Ведмідь. Сліди небачених тварин»

https://fs01.vseosvita.ua/01000oxh-fcf1/00c.jpg

3. Запитання для обговорення:

- Чиї сліди ви бачили у мультфільмі? (зайця, вовка, ведмедя)

- А можемо ми побачити взимку сліди ведмедя? Чому?

 

 

4https://fs01.vseosvita.ua/01000oxh-fcf1/00d.jpg. Руханка  під слова пісні «Зайці в лісі танцювали»

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Робота над темою уроку

1)Робота з підручником.Читання  й обговорення статті «Тварини взимку».

Відповіді на запитання (с.46)

  • Пригадай.Як змінюється життя тварин взимку?
  • Які тварини впадають у сплячку?
  • Які птахи відлітають у теплі краї?
  • Як зимують підводні мешканці?
  • Які тварини залишаються на зиму і шукають самі собі корм?
  • Що роблять шишкарі взимку?
  • Чому їм не страшний холод і голод?
  • Кого рятує ялинка?
  • Як птахи рятуються від холоду?

2)Робота у групах .

І група (готує розповідь про пташок )

ІІ група (готує розповідь про звірів)

VІ Закріплення вивченого

1.Завдання «Поміркуй і поєднай частини речень»

Зайці,косулі і лосі                викопують з-під снігу жолуді і корені рослин.

 

Дикі свині                              полюють на лосів та косуль.

 

Лисиці                                   об'їдають кору дерев і кущів

 

Вовки                                    полюють на мишей та зайців.

2.Гра «За І проти» (за плещемо в долоньки,проти-тупаємо ніжками)

  • З настанням холодів всі звірі готуються до зими?
  • Їжачок впадає у зимову сплячку?
  • Чи робить білочка запаси на зиму?
  • Чи всі тварини впадають у  сплячку?
  • Зайчик їсть взимку моркву і капусту?
  • Дикі свині шукають взимку собі корм?
  • Лисичка пасеться біля осель в пошуках їжі?

3.Творча майстерня. Виготовлення леп бука «Тварини взимку»

-Діти,запам’ятайте! Не можна підгодовувати птахів чорним свіжим хлібом,солоною їжею,пшоном,апельсинами,лимонами,шкіркою бананів.

VІ Підсумок уроку

Вправа «Інтерв'ю»

  • Сьогодні на уроці я дізнався…
  • Було цікаво дізнатися..
  • Я зрозумів,що…
  • Я навчився…
  • Мене здивувало…
  • Мені захотілося…
  • Більш за все мені сподобалося…

Вчитель.

Мені сподобалося,як ви працювали на уроці. Я гадаю,що урок пройшов не марно,працювали всі старанно,від душі. Отже 2 клас-ви молодці!

Покажіть свій настрій смайликом.

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Литвинець Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
21 квітня 2020
Переглядів
9130
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку