Урок покликаний ознайомити учнів з історією відкриття перших шкіл, їх значенням у житті людини; ознайомити з датою народження рідної школи та з її традиціями; розвивати інтерес до пізнання і збереження традицій школи; виховувати почуття гордості за свій навчальний заклад.
Тема: Школа. Традиції рідної школи.
Мета: ознайомити учнів з історією відкриття перших шкіл, їх значенням у житті людини; ознайомити з датою народження рідної школи та з її традиціями; розвивати інтерес до пізнання і збереження традицій колегіуму; виховувати почуття гордості за свій навчальний заклад.
Обладнання: комп΄ютер, телевізор, картки з завданнями, підручник, презентація.
Тип уроку – Засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація до навчання.(1хв)
У нас здавна є традиція славна:
Воду брати з чистої криниці,
Борошно з ярої пшениці,
Руками добрими замісити
І гостей на свято запросити.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності(1хв)
Великий будинок у місті стоїть,
Та завжди, як вулик бджолиний, гудить.
Як чаша, він повен знаннями.
Ласкавий будинок цей з нами. (Школа)
ІІІ. Оголошення, представлення теми уроку та очікуваних результатів(1хв)
ІІІ. Актуалізація знань. (2 хв)
Вправа «Асоціативний кущ»
ІV. Усвідомлення. Інтерактивна вправа.
Вправа «Дешифрувальник» (Слайд 4)
Здо |
ро |
бу |
не |
деш |
хто |
ос |
ні |
ві |
дрим |
ту |
му |
|
по |
ся |
ба |
вчив |
чиш |
на |
біль |
а |
ше |
ся |
сві |
див |
ту |
Здобудеш освіту, побачиш більше світу
Му |
ту |
дрим |
ві |
ні |
деш |
хто |
біль |
не |
бу |
ро |
здо |
див |
по |
ся |
ту |
а |
ві |
на |
ос |
вчив |
деш |
ся |
бу |
|
|
Мудрим ніхто не родився, а навчився.
І група.
Прочитати перший абзац тексту на с. 53 підручника.
Дати відповіді на питання.
1. Коли людина починає вчитися? (З народження)
2. Скільки триває навчання людей? ( все життя)
3. Чому навчають в школі?(читати, писати, лічити)
ІІ група.
Прочитати текст від слів «Багато років тому…» до
«…її академією.». Дати відповіді на питання:
1.Чому навчалися діти, коли не було шкіл? (хлопчики – ремеслам батьків, а дівчатка – господарювати вдома)
2. Де виникли перші школи? (в Давній Греції і Давньому Єгипті)
3. Хто відкрив першу школу і як вона називалася? (Платон, академія)
ІІІ група.
Прочитати текст від слів «Пізніше Арістотель…» до слів «…кількість шкіл». Дати відповіді на питання:
1. Що створив Арістотель? (школу, яку назвав ліцей)
2. Чим відрізнялися давні школи від нашої? ( учитель міг просто говорити з учнями, гуляючи по саду чи парку)
3. На чому писали діти у школах Давнього Риму? (на воскових табличках)
ІV група.
Прочитайте текст від слів «У Київській Русі…» до слів «…державними діячами. Дайте відповіді на питання
1. Хто відкрив перші школи у Київській Русі? (Володимир Мономах)
2. Кого приймали до цих шкіл? (хлопчиків)
3. Чому навчали учнів у Київській Русі? (граматики, математики, астрономії, музики, риторики)
V група.
Прочитайте текст на с. 54 підручника від слів «У наш час…» до слів «…першого дзвоника». Дайте відповіді на питання:
1. Скільки років навчаються діти в сучасних школах?
(декілька років)
2. Чи можуть випускники шкіл продовжувати своє навчання? Де?
- Діти, хто має право на навчання? (всі)
VІ група.
Розгляньте таблицю на с. 54. Дайте відповіді на питання.
1. Скільки років навчаються школярі Англії, Франції, Німеччини. (11,13, 12)
2. Коли в цих країнах починається навчальний рік? (у вересні)
3. Коли завершується навчальний рік? (в Англії і Франції – у червні, у Німеччині – у липні)
- Діти, а скільки ж триває навчання в українських школах? (11 років)
- Коли розпочинається навчальний рік в Україні?
- Діти, виступ якої групи Вам сподобався найбільше.
- А що нового дізналися з виступів своїх товаришів?
І команда «Історія моєї школи».
ІІ команда «Традиції мого колегіуму».
А ще одне повідомлення приготувала для вас я «Традиції колегіуму у фотографіях». (Слайди 14, 15)
V. Підбиття підсумків. Оцінювання результатів.
1. Робота за підручником. С 55(2 хв)
-Для того, щоб виконати наступне завдання, вам необхідно звернутися за допомогою до підручника. На с. 55 ознайомтеся з думками учнів про школу. Читаємо мовчки.
2.Вправа «Мікрофон»(1 хв) (Слайд 16)
«Я люблю свій колегіум за…»
«У школі я вчуся …».
Рефлексія (1 хв)
- Чи цікаво було на уроці?
- Які види завдань Вам сподобалися?
Хто з Вас розширив свої знання про рідну школу? Чи справдились ваші очікування на уроці?
Оцінка роботи на уроці(1хв)