Урок з ЯДС 2 клас (О.Волощенко, О.Козак,
Г.Остапенко). Чому піклування про власне здоров'я є відповідальною справою кожного?
Тема 9. Все пов'язано з усім, урок № 10
ALINA YABLONSKA 29 КВІТНЯ 2020, 19:23
Крок 1. Розпочнемо з невеличкої руханки, зарядімося енергією!
Kygo & Zak Abel - Freedom | Фітнес для дітей| Аеробіка | Комплекс вправ | Розминка | Руханка за авторством Fresh Motion |
Коли тато-кабан вагався, чи залишати кволе вовченя у своїй родині, мама Рохля переконала, що, піклуючись про здоров’я вовченяти, можна допомогти йому одужати. Свою думку Рохля підтвердила даними медичних досліджень у вигляді діаграми.
Використовуючи їх, інсценізуй можливу розмову між кабанами.
Поміркуй, до яких джерел звернеться Рохля, щоб відшукати аргументи: до порад лікарів щодо кволих дітей; до інформації про загартовування дітей; до відомостей про стан екології місцини, у якій мешкає родина;
до розповідей тих, хто були в подібних ситуаціях.
У новій родині Криволапка всі дуже любили смачно попоїсти, мама Рохля навчала дітей правил етикету (культури харчування). Доповни репліки мами - свинки власними правилами.
Крок 4. Подивись відео "Етикет. Правила поведінки за столом".
Слово "етикет" походить з французької мови і означає правила гідної поведінки людей. Його почали вживати при дворі короля Франції
Людовика XIV. Гостям навіть роздавали спеціальні картки з правилами поведінки.
Приходьте в гості лише за запрошенням господарів. Якщо ви прийняли запрошення, нетактовно без поважних причин не прийти.
Не спізнюйтеся на гостину, але не приходьте й завчасно.
Обов'язково привітайтеся з господарями і гостями. Якщо хочете побавитися іграшками господарів, спитайте дозволу.
Коли збиратиметеся додому, допоможіть прибрати іграшки та посуд і не забудьте подякувати за гостинність!
Підготуйтеся до зустрічі гостей: приберіть у квартирі, подбайте про цікаві розваги та частування. Зустріньте і привітайте гостей, покажіть їм, де ванна і туалет.
Покажіть іграшки, якими можна гратися, а також речі, яких краще не торкатися (як-от бабусина улюблена ваза).
Під час візиту гостей не відволікайтеся на сторонні справи, приділяйте увагу запрошеним.
Етикет, правила поведінки за столом. Проект/презентація за авторством НУШ Сіра T.A. |
Хто з нас не любить ходити на гостини? Бути чемним гостем, як і уважним господарем, — справжнє мистецтво. Джмелик і Пензлик вже добре його опанували й готові поділитися з вами секретами етикету. Вчора вони отримали запрошення від Сашка та Юрка, тож сьогодні завітаємо до них усі разом!
У призначений час Джмелик і Пензлик з гостинцями для господарів подзвонили у двері. Відчинив розгублений Юрко: — Привіт... Проходьте, тільки не дивуйтеся... Ми тут... — і, не знайшовши слів, розвів руками.
За мить Джмелик та Пензлик і самі зрозуміли, що він мав на увазі. Скрізь був гармидер: у вітальні розкидані іграшки, на кухні — гора брудного посуду.
Що ж трапилося, як ви гадаєте?
Виявилося, хлопці разом з татом зробили матусі сюрприз — подарували їй квиток на виставку, а самі в цей час планували прибрати у квартирі, приготувати смаколики та поспілкуватися з гостями. Але не знаючи, з чого почати, вхопилися за все відразу — і влаштували справжню катастрофу.
Як бути в такій ситуації?
— Не хвилюйтеся, ми вам допоможемо! І пограти встигнемо, — заспокоїв розгублених хлопців Джмелик. — Треба розподілити завдання. Тоді кожен знатиме, що має робити, і справи швидко підуть на лад, — порадив Пензлик.
Крок 8. Веселі посиденьки |
Прибирання закінчили на диво швидко і почали складати меню. Сашко взявся записувати, але, поспішаючи, пропустив деякі літери у словах.
Вставте пропущені букви у назви страв.
Юрко.
— Добре, тоді я робитиму торт, — сказав Пензлик.
— А мені лишився салат, — засміявся Джмелик.
— А я допоможу впоратися з плитою, — відгукнувся тато.
Дуже швидко кухня сповнилася ароматами смачних страв. Усе було готово: скрізь чисто прибрано, у вітальні накритий стіл, — а мама ще не повернулася.
— Гарні ж ми господарі, — зітхнув тато, — запросили Пензлика і Джмелика на гостину, а змусили працювати.
Щиро дякуємо, без вас ми б не впоралися! — Не переймайтеся! Адже справжні друзі не лише разом граються і насолоджуються приємностями, а й допомагають одне одному, коли це потрібно, — відказав Джмелик. Як ви гадаєте, чи Джмелик має рацію? Розкажіть про своїх друзів. Що вам подобається робити разом з ними? Чи допомагаєте їм у чомусь?
Незабаром пролунав дзвінок у двері — це повернулася мама. Вона дуже здивувалася, побачивши накритий стіл та цікавих гостей. Усі весело провели час за смакуванням, іграми, теревенями. Мама була дуже втішена приємною несподіванкою.
Чи варто робити мамі такі сюрпризи? Як ви допомагаєте своїм матусям?
Батьки насолоджувалися приємним спілкуванням. Хлопці були горді, що навчилися куховарити, а Джмелик із Пензликом раділи, що змогли стати у пригоді друзям.
Дочекайтеся, поки за столом зберуться всі присутні, а тоді починайте їсти.
Не розмовляйте з повним ротом.
Не бавтеся їжею.
Якщо якась страва вам не до вподоби, не висловлюйте своє невдоволення вголос — це може образити того, хто її готував. Не кладіть лікті на стіл.
Якщо страва, яку вам хочеться скуштувати, стоїть на іншому краю столу, не тягніться за нею, а зверніться по допомогу до когось, хто сидить поруч.
Подякуйте господарям.
Корисні підказки. Смачні та корисні за авторством Телеканал ПЛЮСПЛЮС |
10 предметів з категорії "посуд".
Усі фрукти й овочі.
Усі прилади, які вмикають у розетку.
Прилад, який не пов'язаний з приготуванням їжі. Нагрівальні прилади і ті, які охолоджують. Яких на картині більше?
Речі, що можуть бути небезпечними.
Предмети, яких на картині зображено по два.
Як ви гадаєте, де на цій кухні розташовані ложки, виделки, чашки, смітник?
Уявіть, що ви принесли сумку з магазину. Куди б ви
кулінарних експериментів? А для малювання?
Прочитай.
Досліди, у яких продуктах міститься найбільше цих вітамінів.
Чи правильно вчинили діти в кожній із ситуацій? Хто з них відповідально ставиться до свого здоров’я? Обґрунтуй відповідь. Як дієш ти в таких випадках?
※※※※※※