Урок з ЯДС. Тема.. ” Світ невідомий ”. Пригода друга. Морські розваги.

Про матеріал
Розробка уроку з ЯДС для 3 класу розроблено за програмою НУШ під керівництвом Р,Б. Шияна та за підручником "Я досліджую світ" О.Волощенко, О.Козак, Г.Остапенко до теми "Світ невідомий" Пригода 2. Морські розваги. Місяць січень
Перегляд файлу

Конспект уроку з ЯДС 3 клас. Місяць січень. ” Світ   невідомий ”. Пригода друга. Морські розваги.

 

 

Мета.

  •             продовжити ознайомлювати дітей із містами та областями України;
  •             поглибити знання про Миколаївську область;
  •             навчити знаходити Миколаївську область на мапі України;
  •             закріпити вміння працювати з адміністративною мапою України та мапою корисних копалин України;
  •             ознайомити із символами Миколаївської області;
  •             активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  •             збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  •             розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  •             виховувати вміння учнів працювати в команді, уважне ставлення до свого здоров’я пізнавальний інтерес, естетичний смак.

 

Очікувані результати навчання

 

  •             дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  •             об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  •             висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  •             підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  •             зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  •             ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  •             систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
  •             наводить аргументи на захист власної думки;
  •             розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
  •             ділить текст на логічно завершені частини, добирає назви частин;
  •             знає розташування Миколаївської області на мапі України;
  •             знає символи Миколаївської області.

 

Обладнання

 

            підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);

 

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань

 

                                                  Хід уроку

I.Емоційне налаштування.

 

 1.Вправа “Банка позитиву” 

 

2. Вправа “Кольоровий настрій”

 

Прислухайтесь до себе. Що ви відчуваєте: радість чи сум, спокій чи тривогу? Чому? Якого кольору ваш настрій?

Покажіть цеглинку “LEGO”, яка відповідає вашому настрою. Із чим у вас асоціюється обраний колір?

ІІ.Підготовка до сприйняття матеріалу

 

1. Вправа “Очікування”
Розкажіть, чого ви чекаєте від нашої сьогоднішньої подорожі.

2. Вправа “Пригадай”

 

Пригадайте наші попередні мандрівки та дайте відповіді на запита

ння.

З ким ми подорожуємо?

У якій області побували?

Назвіть 3 головних слова, пов’язаних зі словом Львів.

 

IIІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Передбачення.

Прочитайте записані на дошці слова.

абир рикга рискня живкиже
рійнаст хідкизна

(РИБА, КРИГА, СКРИНЯ. ЖЕВЖИКИ, НАСТРІЙ, ЗНАХІДКИ)

Як ви думаєте, чому такі слова з’явилися на дошці?

  • З ким ми продовжимо свою подорож? Чому?
  • Як ви дум аєте, куди ми можемо помандрувати із жевжиками

IV.Оголошення теми , мети і завдань уроку 

  • Ми продовжуємо подорожувати разом із жевжиками Україною. А куди і за чим вирушили жевжики, ми дізнаємося, коли прочитаємо про нову пригоду цих кумедних істот.

V.Вивчення нового матеріалу

1. Робота над текстом «Морські розваги» «

 1.Читання тексту в групах (підр. с. 16).

Чи трапилися вам в уривку слова, які були незрозумілими?

Словничок

Лиман — затоплена пригирлова частина річкової долини, що перетворилася на мілку й витягнуту затоку.

Ополонка — отвір, прорубаний у кризі замерзлої водойми.

 VI.Осмислення нових знань і вмінь

 

1

Вправа “Дай відповідь”.

  •             Які людські риси виявив Номул?
  •             Як вплинуло на Номула його нове захоплення?
  •             Які захоплення можуть бути в інших жевжиків?
  •             Які уподобання маєте ви й ваші друзі?
  •             Що краще: мати захоплення чи не мати їх?
  •             Як знахідка жевжиків пов’язана з Україною?
  •             Поміркуйте, що ще можуть зробити жевжики, користуючись винаходом
  •             Номула.

 

2.Вправа “Обери” (зош. с. 9, завд. 1).

Перевірте, чи уважно ви читали уривок. Пригадайте події, про які йдеться у прочитаному уривку, та оберіть правильні варіанти відповідей.

 

3.Математичне завдання

 

До полудня рибалка наловив 2 кг 400 г риби, а додому приніс 5 кг 300 г. 

Яка вага його улову в другій половині дня? (зош. с. 9, завд. 2).

4. Фізкультхвилинка “Матроси

https://youtu.be/61dP4_KAu6Q

 

5.Віртуальна подорож Миколаївщиною

6.Робота з адміністративною мапою України (див. роздруківку “Адміністративна мапа України”).

 

Знайдіть на мапі Миколаївську область. У якій частині України вона розташована?

Із якими областями України вона межує?

Яке місто є адміністративним обласним центром Миколаївської області?

 

 

 

 

 

 

 

 

 7.Робота з контурною мапою   (  зош. с. 9, завд. 3).         

Знайдіть на контурній мапі (див. роздруківку “Контурна мапа України”) Миколаївську  область і зафарбуйте її. Позначте обласний центр.

 

 

 

 

 

 

 

8.Знайомство з символікою  Миколаївськоїобласті.

 Подивіться на герб і прапор Миколаївської області. Що на них зображено? Як думаєте, що це може символізувати?

Герб Миколаївської області — на синьому полі — золота архієрейська митра (богослужбовий головний убір) на схрещених золотих посохах (палицях). У срібній хвилястій базі — амфора (давньогрецька глиняна посудина). Щит вписується в картуш (прикрасу у вигляді щита) сталевого кольору, увінчаний короною з п’яти золотих колосків. На картуші розташовані якір і виноградна лоза з гроном зеленого кольору.

Прапор Миколаївської області — прямокутне полотнище, що складається з трьох горизонтальних смуг: білої, жовтої та синьої. Нижня смуга хвиляста. Прапор є символом духовності, спрямованості до моральних ідеалів, стабільності й мирного співіснування, символом пшеничних полів, багатств області, її морських і річкових просторів, символом духовного покровителя краю — Святого Миколая Чудотворця.


 

 

9. Подорож Миколаївщиною

Колись на жартівливих мапах українських областей Миколаївщину позначали як “дорогу на Крим” або “тут також смачні кавуни”. Це правда, однак далеко не вся. У Миколаївській області багато мальовничих і справді унікальних місць. Тут і чудова природа, і надзвичайні історичні пам’ятки.

На Миколаївщині є свій Крим. Щоправда, малий, але від того не менш захопливий. Неподалік села Актового Вознесенського району скелястою долиною протікає річка Мертвовід. Тече вона між вивітреними гранітними породами, заглибини яких подекуди досягають 40-50 метрів. Цей комплекс валунів і скель називається Актовський каньйон. Його площа — понад 250 гектарів, а в довжину він сягає 5 кілометрів. Цей один із найдавніших куточків суші на євразійському континенті за геологічно-ландшафтними показниками близький до легендарних каньйонів Північної Америки та Криму. Саме звідси й назва, яка закріпилася серед місцевих мешканців та гостей краю.

Українська Швейцарія

Ще однією напрочуд привабливою для відвідування частиною природного парку “Гранітно-степове Побужжя” є українська Швейцарія, а саме — селище Мигія. Отримавши такий титул за мальовничість пейзажів, цей крихітний населений пункт із року в рік відвідує дедалі більше туристів.

Перегляд відео “Визначні місця Миколаївщини. Мигія”

https://youtu.be/PSyXczFEP14

Радонове озеро

Зовсім поряд із Мигією розташоване рукотворне Радонове озеро. Це — залитий водою гранітний кар’єр. Через високу концентрацію радону вода набула ніжно-блакитного відтінку. Озеро майже прозоре. Однак тут дуже глибоко — до 40-42 метрів.

Ліси у степах

Попри те, що Південь традиційно постає в нашій уяві спекотною та посушливою рівниною, тут є й лісисті ділянки. Серед них мальовничий Трикратський ліс, розташований на річці Арбузинка. У Трикратському лісі є кілька урочищ, які плавно перетікають одне в одне. Тут можна зустрітися з бізонами, козулями, ланями та оленями.

Перегляд відео “Мій путівник. Миколаївщина — Трикратський ліс”

https://youtu.be/Dy36GAxaueQ

 

10.Перегляд відео “Новий день. 4 місця, які варто відвідати на Миколаївщині”

https://youtu.be/odbqQlKp3uE

VII. Закріплення, систематизація та узагальнення

  •             Що нового ви дізналися з відео про цікаві місця Миколаївщини?
  •             Що вас вразило / здивувало?
  •             Чи захотілося вирушити в подорож до Миколаївської області? Куди саме?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIII. Підсумок.

 

1.Рефлексія.

  • З яким настроєм закінчуєте урок?
  • Чи було вам цікаво подорожувати?
  • Які таємниці відкрили сьогодні для себе?

 

2. Вправа “Закінчи речення”.

Сьогодні на уроці я дізнався/дізналася …

Тепер я знаю …

Можу пояснити 

 Було цікаво...

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 січня 2023
Переглядів
1553
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку