Мета: створити умови для розуміння того, що справжня краса людини – в гармонії його зовнішності та внутрішнього світу
Задачі:
Освітня:
сприяти розвитку вміння аналізувати художній твір;
створити умови для усвідомлення ідейного змісту казки.
Розвиваючі:
сприяти розвитку мовленнєвої діяльності;
сприяти розвитку емоційно-образного та аналітичного мислення;
сприяти збагаченню мовлення.
Виховні:
сприяти вихованню культури мовлення;
сприяти вихованню добра, уважного ставлення до людей;
створити умови для розуміння того, що справжня краса неможлива без добра, глибини внутрішнього світу людини, без почуття відповідальності за власні вчинки.
Урок за казкою Оскара Уайльда «Хлопчик-Зірка»
Вчитель Гетьман І.Д.
Мета: створити умови для розуміння того, що справжня краса людини – в гармонії його зовнішності та внутрішнього світу
Задачі:
Освітня:
сприяти розвитку вміння аналізувати художній твір;
створити умови для усвідомлення ідейного змісту казки.
Розвиваючі:
сприяти розвитку мовленнєвої діяльності;
сприяти розвитку емоційно-образного та аналітичного мислення;
сприяти збагаченню мовлення.
Виховні:
сприяти вихованню культури мовлення;
сприяти вихованню добра, уважного ставлення до людей;
створити умови для розуміння того, що справжня краса неможлива без добра, глибини внутрішнього світу людини, без почуття відповідальності за власні вчинки.
Обладнання: презентація.
ПЛАН:
1.Що повинна і що може нести людям краса?
2.Що робить людей непривабливими?
3.Яка краса здатна змінити світ у найкращий бік?
Епіграфи:
Книги Уайльда – це енциклопедія стосунків між людьми. За його казками можна вчити людей любові.
Очі без душі сліпі, вуха без серця глухі.
ХІД УРОКУ:
-Сьогодні у нас незвичайний урок – урок-роздум. Чи знаєте, що це означає? Розмірковувати – це означає думати, мислити. Тобто роздуми пов’язані з якимось питаннями, проблемами. І сьогодні ми з вами будемо розмірковувати над змістом казки Оскара Уайльда «Хлопчик-Зірка».
Подивіться. Ви бачите питання, на які ми з вами будемо намагатися дати відповіді, звернувшись до казки О.Уайльда.
- А як ви вважаєте. Яке слово в назві є найбільш загадковим?
Проблемне питання:
Перевірка домашньої роботи
Розмістіть пункти плану у правильному порядку:
У пошуках матері
Винагорода за любов, добро та милосердя.
Зустріч з небогою.
Поява дитини-зірки в родині Дроворуба.
Покарання за жорстокість та егоїзм.
В полоні у чаклуна.
Жорстоке ставлення Хлопчика-Зірки до оточуючих.
- Згадайте, як починається казка?
Перекажіть епізод біля водойми.
Сходинки духовного очищення:
1 – егоїзм
2 – страждання (коли страждав?)
3- терпіння (коли проявляється терпіння?)
4 – милосердя (коли виявив милосердя?)
5 – добро
Казка закінчилася. У цій казці, як завжди: добро перемагає. Але в житті не завжди все так легко. Як ви вважаєте, як можна використати отримані знання?
А якщо у вас зараз в руках з`явилася зірка,яка б уособлювала частинку вашого серця,кому і за що ви її подарували?
А що ми можемо покласти у нашу чарівну скарбничку якостей?
Д/з дібрати прислів’я до казки