Урок захисту групових проектів за книгою Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» (5 клас)
Тема: Улюблені герої книги Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»
Мета: навчати учнів самостійно аналізувати та презентувати навчальний матеріал, готувати творчі проекти на задану тему, формувати навички публічних виступів, розвивати артистичні здібності та вміння працювати в команді, виховувати інтерес до вивчення творчості Марка Твена.
Обладнання: мультимедійне обладнання, кроссенси, лепбуки, ілюстрації до твору та малюнки дітей, книжкова виставка творів Марка Твена, театральний реквізит.
Перебіг уроку.
Вчитель: - Вітаю всіх на нашому уроці захисту групових проектів за книгою Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»!
Сьогодні ми з вами ще раз пройдемо шляхами наших улюблених героїв, знову зустрінемось з цікавими пригодами Тома, Беккі і Гекльберрі Фінна, а допоможуть нам в цьому ваші виступи.
Два тижні тому ваш клас був поділений на чотири групи і кожна група отримала завдання: підготувати кроссенс про свого героя, виготовити лепбук, в якому відобразити найцікавіші події з життя вашого персонажу, продемонструвати «Інтерв’ю з героєм» та інсценізувати улюблений епізод з книги. Кожна група вибрала свого керівника, який відповідав за підготовку виступів і сьогодні ми побачимо результат вашої командної роботи.
Я впевнена, що сьогодні кожен з вас продемонструє нам свої здібності і ми ще раз переконаємось в тому, що книги Марка Твена завжди будуть популярними. Тому що Том Сойєр і його друзі переконливо доводять нам, що світ дитинства може бути прекрасним і захоплюючим, якщо ти не боїшся пригод і маєш щире і благородне серце.
Тож бажаю всім учасникам успішного виступу!
(Хлопчик і дівчинка з класу виконують музичний номер в стилі хіп-хоп)
- Ми вам розкажем про хлопчика Тома,
Він бешкетує у школі і дома.
Тітоньці Поллі завдав він мороки,
Зовсім не хоче робити уроки.
– Він сирота, але має родину,
Тітонька дбає про нього щоднини,
Мері - сестричка його доглядає,
Є ще брат Сід, що завжди підставляє.
– Найголовніше для Тома – свобода,
Любить шукати він нові пригоди,
Разом із друзями в ігри пограти,
Втекти на острів, як справжні пірати.
– Дівчинка Беккі – чарівна і мила
Томове серце умить полонила.
Про Емі Лоренс він зразу забув,
Справжнє кохання уперше відчув.
– Часу даремно Том не втрачав.
Про почуття свої Беккі сказав,
Зміг він не раз її захищати,
Навіть життя їм обом врятувати.
– Дівчинка Беккі усе зрозуміла -
Том без вагань береться за діло,
Хоч і бешкетник, та завжди сміливий,
Том благородний і дуже дбайливий.
– В Тома був друг, його звали Гек Фінн,
Як волоцюга у діжці жив він,
Але Том Сойєр на це не зважав,
Разом із Геком скарби він шукав.
– В хлопців були небезпечні пригоди,
Та все ж здобули вони нагороди,
В рідному місті героями стали
Навіть в газетах про них написали.
– Що було далі – у книзі читайте,
І про героїв цих не забувайте.
Прикладом стали вони для всіх нас,
Тож починайте, настав уже час!
Вчитель: - Я запрошую на нашу імпровізовану сцену учасників першої групи, які підготували свій виступ на тему «Марк Твен».
- Демонстрація та обговорення кроссенсу на тему «Марк Твен»;
- Рольова гра «Інтерв’ю з Марком Твеном»;
- Презентація лепбуку про Марка Твена;
- Інсценізація епізоду «На острові» (Том, Гек і Джо)
Вчитель: - Дякуємо за цікавий виступ першій групі і запрошуємо презентувати свій проект про Тома Сойєра учасників другої групи
- Демонстрація та обговорення кроссенсу на тему «Том Сойєр»;
- Рольова гра «Інтерв’ю з Томом Сойєром»;
- Презентація лепбуку про Тома Сойєра;
- Інсценізація епізоду «Том і тітка Поллі» (перший розділ повісті)
Вчитель: - Дякуємо другій групі за гарну підготовку і неймовірний артистизм і запрошуємо до виступу учасників третьої групи, які розкажуть нам про Гека Фінна.
- Демонстрація та обговорення кроссенсу на тему «Гек Фінн»;
- Рольова гра «Інтерв’ю з Геком Фінном»;
- Презентація лепбуку про Гека Фінна;
- Інсценізація епізоду «Розмова Гека і Тома» (розділ шостий)
Вчитель: - Прекрасний виступ друзів Гека Фінна і нарешті ми познайомимось з проектом четвертої групи, які підготували свій виступ на тему «Беккі Тетчер»
- Демонстрація та обговорення кроссенсу на тему «Беккі Тетчер»;
- Рольова гра «Інтерв’ю з Беккі»;
- Презентація лепбуку про Беккі Тетчер;
- Інсценізація епізоду «Заручини» (розділ сьомий)
(Підведення підсумків виступів учнів, нагородження переможців і найактивніших учасників)
Вчитель: - Діти, сьогодні ми всі переконались, що справжня дружба здатна творити неймовірні чудеса. Я дуже сподіваюсь, що ви візьмете з собою в далеку життєву дорогу своїх улюблених героїв книг Марка Твена і вони допоможуть вам зробити світ навколо себе кращим і цікавішим. Читайте книги великого дитячого письменника, адже вони вчать справедливості, людяності і вірності в дружбі!
(Всі учні виконують разом пісню О.Янушкевич на слова Н.Погребняк «Дитинства світ»)