Урок Закріплення букви а, А, її звукового значення
Мета: закріпити вивчену літеру, ознайомити учнів/учениць із використанням великої букви А для написання імен, прізвищ, назв міст; учити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом, розповідати прослуханий текст за опорою на ілюстрації; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку, складати речення за малюнками та світлинами; виховувати толерантність, бажання навчатися в школі.
Обладнання: набори малюнків із зображенням предметів(кіт, собака)
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.
Хід уроку
-
Вступна частина
Організація класу
Лиш дзвінок на урок продзвенить,
Стане кожний серйозним в цю мить.
Бо роботи багато у нас,
І дружно працює наш клас.
-
Основна частина
-
Повторення вивченого матеріалу
-
Гра «Смачний кошик»
-
Літера А повертається з продуктового магазину з повним кошиком.
-
Що несеш ти, буква А?
-
Все смачне на букву А.
-
Що могла придбати в магазині буква А? Оберіть?(Сметану, картоплю, капусту, кавуна, апельсини, банани, ананаси, ковбасу…)
-
Гра «Дід-буквоїд»
-
На гостині в букви А можна весело погратись. Дуже подобаються дітлахам ігри від Діда-буквоїда.
Жив був Дід-Буквоїд,
Їв він букви на обід…
От доведеться поміркувати, яке ж то слово могло бути…
Рак ,мак, цап, лак, цап, дар,сад.
Мама, рама, лама, хата, ваза.
-
Гра «Впіймай звук»
-
Можна пограти з буквою А у цікаву гру «Впіймай звук». Сплесніть у долоні, якщо почуєте цей звук.
А сидить в автомобілі
І тримає айстри білі.
Дуже любить апельсини,
Абрикоси, ананас.
Ділова, авторитетна –
Академік вона в нас.
-
Мотивація навчальної діяльності
Це місто алфавітом звуть,
Усі там літери живуть.
Щасливо дружно як сім’я,
Їх 33 – від А до Я.
-
Щоуроку ми будемо відвідувати це місто, поки не вивчимо всі літери. Щодня відкриваються нові куточки цього міста. Зазиратимемо до затишних осель жителів Алфавіту.
-
Повідомлення теми та мети уроку
-
Сьогодні найуважніші діти 1го класу повторять вивчену літеру а, навчаться складати речення.
-
Вивчення нового матеріалу
-
Вправа «Квест -дослідження». Спостереження за вимовою звука(підручник с.36)
-
Послухайте розповідь. Запам’ятайте слова зі звуком а.
-
Який за звучанням цей звук6 голосний чи приголосний?
-
Побудуйте звукову схему до слова, коли звук а міститься в середині слова
-
Побудуйте звукову схему до слова, коли звук а міститься в кінці слова
-
Побудуйте звукову схему до слова, коли звук а міститься на початку слова.
-
Побудова розповіді за малюнками.
-
Розкажіть прослухану розповідь за малюнками.
-
Що роблять діти?
-
Що у них вийшло?
-
Що задумав кіт?
-
Читання слів та речень
-
Звук а може утворювати й ціле слово, хоча і коротке.
-
Нумо прочитаємо слова!
-
Діти, а тепер ви прочитайте ці цікаві речення з буквою а.
Фізкультхвилинка
У нас літер повний клас - раз,
Відбуваються дива - два,
Ти, літеру уяви – три,
Подивися навкруги – чотири,
Будем разом танцювать – п’ять,
Руки в боки й присідать – шість,
Плескаєм в долоні – сім,
Буде радісно усім!
Ольга Придаток
-
Розвиток мовлення. Робота за малюнком(с.37)
-
Складіть речення за світлинами.
-
Хто зображений на фотографії?
Залюбки я з ним гуляю,
Граючись вчу, доглядаю.
Кину палицю – і вмить
Він за нею побіжить.
Гризти кісточку щодня
Дуже любить…(цуценя)
-
Що спільного між світлиною і віршем?
-
Придумайте кличку собаці на літеру А.
-
За звуковою схемою впізнайте ім’я дівчинки(Аліна)
-
Придумайте кличку котику на літеру А.
-
За звуковою схемою впізнайте ім’я хлопчика(Антон)
-
Чим займаються Антон з Амуром?
-
З якої літери пишуться клички тварин?
-
А з якої - імена дітей?
-
Отже, клички тварин, імена людей завжди пишуться з великої літери!
-
Закріплення вивченого матеріалу
Вправа «Квест-цікавинка» Чому А перша?
-
Заключна частина. Рефлексія
Я навчився/навчилася Мені сподобалося… Я розповім вдома...