«ЗАКРІПЛЕННЯ ДІЛЕННЯ НА ТРИЗНАЧНЕ ЧИСЛО » (4клас)
Мета уроку: закріпити вміння ділити на тризначне число.
Завдання уроку:
1) продовжити роботу над формуванням обчислювальних навичок;
2) систематизувати і повторити уявлення учнів про розподіл багатозначних чисел на тризначні і продовжити формувати міцні навички арифметичних дій з багатозначними числами;
3) розвинути навички самостійної роботи, сприяти розвитку творчої діяльності учнів;
4) виховання почуття колективізму, взаємодопомоги, відповідальності;
5) формувати інтерес до предмета.
Обладнання: мультимедійна установка.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
1) - Діти, сьогодні на уроці у нас присутні гості. Я попрошу вас повернутися і привітати гостей кивком голови.
2) - Я посміхнулася вам, ви посміхніться мені і один одному. Ми спокійні, добрі, привітні. У нас гарний настрій. Ми все встигнемо зробити і покажемо на уроці хороші знання.
II. Актуалізація опорних знань.
1). Вступна бесіда.
2 слайд
- Послухайте вірш.
Тихими зорями небо рясніє,
Мене надихає на спокій і мрії.
Всесвіт бентежить і думку, і око.
Він таємничий, безмежний, глибокий…
Наче безодня, немов оксамит,
Вабить мене в невідому блакить.
Де відшукати чарівне мірило,
Щоб розгадати незвідане диво?
Планети, сузір’я, небесні світила…
Як же до них полетіти хотіла б!
Венера, Меркурій, Юпітер і Марс,
Нептун і Плутон, Сатурн — просто КЛАС!
Сонце та Місяць, між ними — Земля!
А там на Землі — я … й домівка моя.
Між зорями бачу простягнутий Шлях,
Молочним він зветься, далекий від нас.
- Як ви думаєте, чому я запропонувала прослухати цей вірш?
- Яке свято відзначається в квітні? (день космонавтики)
- Якого числа? (12 квітня) -3 слайд (1 клацання)
- Хто був першим космонавтом Землі? (Ю.А.Гагарін?) (2 клацання)
- Назвіть дату першого польоту? (3 клацання)
- Хто знає, скільки часу тривав політ Ю.Гагаріна? (108 хвилин) (4 клацання)
- А скільки це годин і хвилин? (1 година 48 хв)
2). Усний рахунок.
-А ви хотіли б побувати в космосі?
- Якими якостями повинен володіти космонавт? (Мати витримку, бути сміливим, допомагати один одному і т.д.)
- Сьогодні ми з вами, звичайно, зробимо космічний політ.
- Але в космосі вам доведеться працювати, вести спостереження і робити записи в бортовому журналі.
- Я пропоную вам відкрити ваші бортові журнали (зошити) і записати дату сьогоднішнього польоту.
- Яке сьогодні число?
- Перш, ніж ми полетимо в космос, ми повинні пройти курс підготовки на Землі.
- Космічні польоти тісно пов'язані з математичними точними розрахунками.
- І ми закріпимо те, що знаємо.
- Хто у нас сміливий, рішучий і бажає вирішити задачу біля дошки?
На дошці - завдання: Завод приготував до відправки 56 ящиків з деталями для ракет по 252 деталі в кожному. Відправили 4 частина цих деталей. Скільки деталей відправили?
Рішення: 1) 252 • 56 = 14112 (д)
2) 14112: 4 = 3528 (д)
Математичний диктант. 4-6 слайди.
Взаємоперевірка. 7 слайд.
- А тепер обміняйтеся зошитами, візьміть олівець і проведіть взаємоперевірку.
- За яким критерієм ви оцінювали? ( «12, 11, 10» - немає помилок, «9, 8, 7» - 1-3 пом., «6, 5, 4» - 4,5, 6 пом.)
- Отже, математичні знання перевірені.
III. Робота по темі уроку.
1). Введення в тему уроку.
8 слайд.
- Наступний етап підготовки - спуск на парашуті. Космонавти повинні вміти це робити.
- Дізнайтеся, який парашутист приземлиться на лівий берег?
- Виконайте обчислення в зошитах (1323: 189 = 7)
- Назвіть даний вид поділу? (Розподіл багатозначного числа на тризначне)
- Ми цього вже вчилися? (Так)
- Як ви думаєте, яка ж тема сьогоднішнього уроку? (Закріплення поділу багатозначного числа на тризначне)
9 слайд.
2). Робота по закріпленню матеріалу.
- Ну що ж, курс підготовки ми пройшли успішно. Молодці! Пора відправитися в політ.
- Всі встали. Давайте уявимо, що наш клас - це космічний корабель, і ми готуємося до зльоту.
10 слайд Фізкультхвилинка
Видих - вдих! Увага!
Починаємо присідання (1,2,3,4 і 1,2,3,4).
А тепер вперед нагнутися -
І носка рукою торкнутися.
І ще разок нагнутися
І носка ще торкнутися.
Потягнутися, прогнутися.
А зараз ми з вами, діти,
Відлітаємо на ракеті (руки вгорі).
Всі присіли! Підстрибнули - зліт!
І наша ракета помчала вперед!
- Обережно сіли, не зачіпаючи прилади.
11 слайд.
- Увага! Нам назустріч мчить метеорит. Щоб уникнути зіткнення, потрібно взяти картки і розв’язати задачу.
- Прочитайте задачу самостійно. (картки із умовою задачі)
- Прочитайте вголос.
- Про що або про кого йдеться в задачі? (Про літак)
- Що відомо?
- Яке питання задачі?
- Які види записи короткого умови ми можемо використовувати? (Таблиця, креслення)
- Подумайте, як краще записати умову задачі? (Кресленням)
- Хто у нас зараз самий сміливий і рішучий і бажає випробувати свої сили у дошки?
(Діти коротку умову складають разом)
- Рішення виконайте самостійно, а потім звіримо відповідь.
- Оцінку свою роботу.
- Що ви поставите? Чому?
- Молодці! - А ми продовжуємо наш політ.
12 слайд.
- Але що це? (НЛО)
- Інопланетяни хочуть захопити наш корабель. Приготуватися до космічного бою! Для цього відкрийте таємний конверт на парті і прочитайте, що потрібно зробити ? (Читають вголос)
- Виконайте це завдання самостійно.
Фізхвилинка для очей
Приклад на порядок дій
(13479 + 16397): (1276 - 968) = 97
1) 13479 + 16397 = 29876
2) 1276 - 968 = 308
3) 29876: 308 = 97
- Молодці! - Але нам настала пора повертатися.
4) Робота в парах. 13слайд
- Готуємо наш корабель до повернення на Землю. Кожен буде приземлятися на своєму апараті (їх називають капсули). У вас вони лежать на парті. Ви повинні попрацювати в парах і вирішити приклад, щоб нам благополучно приземлитися. Обчислення записуєте на капсулах (63135: 305 = 207).
(Перевірка обчислення кожної пари)
14слайд - Молодці! Ви впоралися з цим завданням. Всіх з благополучним приземленням.
IV. Д / з - А тепер відкрийте щоденники і запишіть д / з: Завдання на картках
-Подивіться д / з.
- Чи є якісь питання?
V. Рефлексія.14 слайд - Наша подорож закінчилося, і я попрошу вас закінчити речення:
На уроці я дізнався (а) ....
Тепер я вмію ...
На уроці мені було важко ....
На уроці мені сподобалося ...
VI. Оцінювання (діти проводять самооцінку)