Урок "Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови"

Про матеріал
Урок української мови для учнів 4 класу з використанням інтерактивних методів навчання
Перегляд файлу

Урок української мови в 4 класі

Тема: Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину

             мови.

Мета:

•формування предметних компетентностей: узагальнити і систематизувати знання учнів про іменник, удосконалювати навички визначати  іменники істоти і неістоти,  власні і загальні добирати до іменників  синоніми, антоніми, визначати рід і число іменників, змінювати іменники за числами, визначати відмінки іменника.

•формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати навички раціонально розподіляти час для виконання певної роботи, працювати швидко і зосереджено; розвивати пам’ять, самостійність у роботі;

комунікативної: формувати вміння учнів спілкуватися належним чином під час виконання групових завдань;

громадянської: виховувати любов до рідної мови;

соціальної: формувати здатність працювати в групі.

Обладнання:  кубик Блума, презентація; відео-презентація; кольорові

         наліпки;   картки для групової роботи; кубики «Лего»;

         картинки-  ілюстрації назв і питань відмінків,

         картки- самооцінювання.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

                                             ХІД УРОКУ:

  1. Організація класу                  (слайд1)          (1 хв)

               Ось і дзвоник пролунав

                   До роботи дав сигнал                 

               На уроці підсумковім

               Треба дружно працювати,

               Щоб змогли на всі питання

               Повні відповіді дати.

І. Мотивація навчальної діяльності.    (2 хв)

Ви звернули увагу, що сьогодні до нас на урок завітало багато гостей. Почувайте себе зручно, комфортно і без хвилювань. 

Під час уроку мені хотілося б побачити у вас те, що часом буває непомітним:

* сміливість – у скромних;

* комунікабельність – у мовчазних;

* рішучість – у невпевнених;

* а прагнення до знань я хотіла б побачити у кожному з вас. Бажаю успіху!

Скажіть, будь ласка, до якої частини мови належать ці слова? (слайд 2)

На які питання вони відповідають?

А хто знає що таке комунікабельність? ( слайд 3)

Комунікабельність  здатність людини до спілкування, до плідної взаємодії з іншими людьми.

ІІ. Повідомлення теми уроку (1 хв)

  • Сьогодні ми іменник закінчуємо вивчати.

          Сьогодні нам про нього все треба пригадати. (слайд 4)          

1.Хвилинка-цікавинка     

Іменник - велетенська, могутня, незрівнянна за можливістю поповнення новими словами частина мови. У найбільшому 11- томному словнику української мови нараховано близько 13500 слів! Половина з них припадає на іменник. (слайд 5)          

  - Тому  тема нашого уроку «Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови».  

 

2. Вправа „Кубування”                        ( 3  хв)

      Бліцопитування. Закінчіть фразу:

 1.Іменник - це... (частина мови, що означає предмет і відповідає на

     питання хто? що?)

 2. Слова, які відповідають на питання хто? це назви…?, на питання що? це назви…

     ( істоти і неістоти)

 3. Назвіть 3 власних і  3 загальних іменники …

 4. Іменники мають рід…(чоловічий, жіночий, середній)

 5. Іменники змінюються за числами …(однина та множина)

 6. Іменники мають відмінки…(Н.в. ….  ), в реченні виступають ….

 

 Ми пригадали все що знаємо про іменник.  (слайд 6)

3.Каліграфічна хвилинка  (3 хв)

- Розгорніть зошити. Сьогодні 17 листопада. Яка орфограма у слові сімнадцяте? А листопада? Запишіть дату і вид роботи.  

Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки

- Вимовимо слово «іменник»

- Згадаємо з’єднання букв у цьому слові  (…..)

  ім ен ни ик іменник

- Сядьте  рівно, покладіть правильно зошити і охайно і каліграфічно запишіть.

- Скільки букв і звуків у цьому слові? (7 букв, 6 звуків)

- Чому звуків менше, ніж букв?

ІІІ. Використання практичних завдань на повторення й

закріплення основних умінь і навичок.

1.Інтерактивна вправа   « Рід іменників»  1сторінка ( 2 хв)

2.Малюнковий диктант ( визначення числа іменників), відео-презентація

3. Гра «По порядку шикуйсь!»( Визначення відмінків іменника) (3 хв)

 (Картки і відмінки  на столі)  Діти вибирають картку, на якій позначено слово « школа»  в різних відмінках. Треба вишикуватись відповідно до порядку відмінків, назвати питання відмінка та чому він так називається.

4.Завдання на інтерактивній дошці  «Визначення іменників жіночого роду  в.О.в. однини» (4 хв)

Перед виконанням пригадаємо правило про правопис закінчень іменників жіночого роду в О.в. однини

Іv.Фізкультхвилинка

4. Підняти картку       Робота в групах (з картками)  (4 хв)

Завдання для 1 групи

До поданих іменників підбери і запиши синоніми.

Праця – робота, труд, діло

Друг -товариш, приятель

Дорога –шлях, траса

Дім- будинок, хата, оселя

Завдання для 2 групи

Відшукай пару і з’єднай іменники - антоніми

 Бідність                доброта

 холод                    багатство

 хвороба                 юність

 старість                 тепло                  

  злість                    здоров’я

  Завдання для 3 групи

 Розділіть і запишіть  іменники на 2 групи.

Слова: Київ, місто,  Шевченко, країна, Сергійко

 Власні: Київ,  Шевченко, Сергійко

 Загальні:  місто, країна, ім’я

З якої букви ви написали власні іменники? А загальні?

5. Робота в парах ( використання цеглинок «Лего»)     (слайд 7)   (5 хв)

 Перевір себе ( слайд 8)

V. Підсумок уроку  (5 хв)

 Рефлексія «Загадкові листи»  (слайд 9)

А тепер заповніть картку «квітка самооцінювання»  (слайд 10)  

Візьміть прищіпку, прикріпіть до однієї пелюстки як ви працювали на уроці і підніміть вгору.

Молодці! А зараз послухайте моє оцінювання.

 

 Оцінювання з коментуванням:

 VІ. Домашнє завдання    ( слайд 11 )

Диференційоване ( різнокольорові наліпки на парті)

Подивіться якого кольору наліпка на парті таке і запишіть завдання в щоденник

1.с.79, виконати впр.150

2.Виписати з читанки 5 прислів’їв і підкреслити іменники.

3.Виконати завдання на картках

Вчитель: Наш урок підійшов до завершення.

Дуже ви були старанні,

Отже, всі ви учні гарні.

І за працю на уроці.

Вам подякувати хочу.

docx
Додано
18 лютого 2021
Переглядів
439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку