Урок "Закріплення таблиці множення числа 2. Розв'язування прикладів і задач на дві дії різних ступенів."

Про матеріал
Конспект уроку з математики 2 клас. Тема. Закріплення таблиці множення числа 2. Розв'язування прикладів і задач на дві дії різних ступенів
Перегляд файлу

 

Тема. Закріплення таблиці множення числа 2. Розв'язування прикладів і задач     на дві дії різних ступенів

 

 Мета: закріплювати знання табличних прийомів множення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; вправляти дітей у розв'язуванні задач вивчених видів;

розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, стійку увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.

Обладнання:  картки,  мультимедійна дошка.

Хід уроку.

Організація класу

Візьмемося за руки

Та станемо у коло.

Радість та усмішки

Хай сяють навколо.

 

У мене гарний настрій, дуже.

Посміхнись і ти, мій друже!

 

.В цьому класі друзі всі:                     (три хлопки)

Я і ти, і ми, і ви.                                  ( три хлопки)

Добрий день, тому, хто зліва.            (поворот наліво)

Добрий день, тому, хто справа.         ( поворот направо)

Ми – одна сім’я.          (розвести руки в сторони, показати на всіх)

 

- Усміхнулися до мене, подаруйте посмішку нашим гостям. За виразом обличчя я бачу, що у вас все гаразд. Я б дуже хотіла аби такий настрій у вас зберігався до завершення уроку.

Повідомлення теми та мети уроку.

– Сьогодні ми відправимося у подорож по країні «Математика», дізнаємося, чи знаєте ви таблицю множення числа 2, чи вмієте розв’язувати задачі та обчислювати приклади.

– А на чому будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, коли обчислимо приклади, а результати замінимо буквами. (Слайд 1)

50

О

7

М

4

Г

78

Л

66

Т

 10

Я

25

К

9

П

39

А

41

И

39 – 30 = ( 9 – П )

57 – 7 = ( 50 – О  )

42 +24 = ( 66 – Т  )

2 * 5 = ( 10 – Я )

2 * 2  = ( 4 – Г )

Але ж ви знаєте що подорожувати без квітка не можна. От і я вам зараз роздам квитки  на нашу математичну подорож. Зберігайте їх до кінця подорожі.

  Отже, вирушаємо. Під час подорожі зробимо зупинки:  «Тренувальна» «Обчислювальна»,  «Каліграфічна», «Оздоровча», «Задачна», «Підсумкова» .

Але спочатку перевіримо як ви впорались з домашнім завданням.

Перевірка домашнього завдання (630)   ( Слайд 3)

 На слайді правильні відповіді вашої домашньої роботи, але прикладів у вас 8, а відповідей тут 9. Давайте перевіримо і знайдемо помилку.

15, 8, 9, 14, 18, 38, 7, 12, 20

Підсумок: Хто правильно виконав домашнє завдання і не допустив жодної помилки? Молодці! Але я ще перевірю ваші зошити як ви ще красиво і правильно написали і виставлю вам оціночки.

Узагальнення та систематизація набутих знань.

1 Зупинка «Тренувальна»

Корекція й закріплення знань

Мозковий штурм

  • Додавання однакових доданків називається…( множенням).
  • Числа, які множать, називають…(множниками).
  • Число, яке дістають при множенні, називають…( добутком).
  • Число 15 є однозначним чи двозначним? (Двозначним).
  • Назвіть найбільше одноцифрове число. ( 9)
  • Назвіть найбільше двоцифрове число.( 99)
  • Яке число порушило закономірність 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12? ( 5)
  • 2 помножити на 8 дорівнює 16.Так чи ні? (Так.)
  • 2 помножити на 5 дорівнює 10. Так чи ні? (Так.)
  • 2 помножити на 7 дорівнює 16.Так чи ні? (Ні.)
  • 2 помножити на 9 дорівнює 19.Так чи ні? (Ні.)

Усний рахунок.

— Йшли 4 віслюки,

Кожен ніс по 2 мішки

Скільки всіх було мішків

В чотирьох цих віслюків. (8)

–В кожну миску 2 котлети

Клала лиска Віолетта,

Мисочок у лиски 6

А котлет? Хто відповість? (12)

–На столі-4 миски,

В кожній з них по 2 сосиски.

Скільки всіх сосисок там

Знати хочеться котам.( 8)

–Кролик вуха нашорошив-

В нього дуже добрий слух.

Хто ж тепер нам скаже точно:

В двох кролів є скільки вух? (4)

–У лісочку на горбочку-

Три тополі,три дубочки,

Три берізки,три кленочки.

Скільки,друзі,на горбочку

Всіх дерев росте в лісочку? (12)

–Дві лисички,дві сестрички,

Заплели по дві косички.

Скільки разом у лисичок

Є заплетених косичок? (4)

–Двоє вулицею йдуть,

По 5 саджанців несуть.

Скільки ямок треба,діти,

Щоб ті саджанці садити? (10)

2 .Зупинка «Каліграфічна»

Подивіться на ряд чисел і знайдіть закономірність побудови. Скажіть, яке число зайве? Чому?  ( слайд)

              2,4,6,7,8,10,12,…

( Зайве число 7, воно  непарне. А всі решта – парні.)

        Продовжте ряд і назвіть ще три наступних числа. (14, 16, 18.)

        Подивіться ще раз на числовий ряд. Отже, яке число зайве?

        Давайте згадаємо, як пишеться цифра 7.

Пальчикова гімнастика.

Олівець в руках тримаю

І між пальчиків кручу,

Неодмінно кожен пальчик

Бути слухняним я навчу.

Записати число, класна робота.

Запишіть її каліграфічно (7)

( Найкращу з усіх цифр позначити красунею,)

Математичний диктант.

щоб гарно його написати давайте пригадаємо назви чисел:

  • при додаванні;
  • при відніманні;
  • при множенні.

Молодці, а тепер пишемо математичний диктант:

  • Знайти добуток чисел 2 і 7. (14)
  • Знайти суму чисел 2 і 8. (10)
  • Знайти різницю чисел 8 і 2. (6)
  • Знайти суму чисел 2 і 4. (6)

Знайти добуток чисел 2 і 4. (8)

Самоперевірка   (Слайд)

        14     10     6     6     8

  • Хто не допустив жодної помилки? Молодці. Хто помилився, не засмучуйтесь. Працюйте старанно, і у вас усе вийде.

3. Зупинка «Задачна».

Зараз ми попрацюємо з підручником с 108

Робота з підручником

Розвязати задачу №  639

-Згадаємо з  чого складається задача?

( Умова, запитання, розв´язання, відповідь)

-Прочитаємо задачу.

- Проаналізуємо:

  • Про що розповідається в задачі?
  •  Що відомо?
  • Що треба знайти? Запитання.
  • Що зайдемо в першій дії?
  • Що знайдемо у 2 дії?

Було - ?                                                                                                                                                                  Відрізали – 4п., по 2 м                                                                                                                                                                  Залишилося – 24м

 

     4. Зупинка  «Оздоровча».

Фізкультхвилинка (арам зам зам)

 

Продовжимо працювати на зупинці « Задачній»

Розвязати задачу №  638 (усно)

Прочитаємо задачу.

Сулія - велика пляшка, бутель.

- Що запитується в задачі? (Ск. всього соку.)

- Чи можемо ми відразу дати відповідь? (Ні).

- Чи знаємо ми скільки л у сулії? ( 6 л)

- Чи знаємо скільки л у банках? (Ні.)

- Як знайти? ( 2*5)

У банках- 5 б. по 2 л у кожній

У сулії – 6 л.

1). 2 * 5 = 10 (л)- у банках;

2). 10 + 6 = 16 (л)

 

5. Зупинка «Обчислювальна».

Гра « Склади приклади»  Робота в парах (Картки)

На партах картки з позначками. Ви повинні розшифрувати позначки, скласти записати  і розв’язати приклади.


+                     2*3 +0 = 6

-                        2 *4 – 1 = 7

+                      2 * 5 +9 = 19

+                  2 *2 +1 = 5

+                 2 *3 +7 = 13

-                   2* 3 – 4 = 2

Позначки:

0 -                 3 -

1 -  4 -

2 -  5 -

6 -  8 -

7 -  9 -

Зупинка «Підсумкова».( Слайд)

– Ось і завершилась наша подорож.

  • Якою країною ми подорожували?
  • На якій зупинці було особливо важко?
  • Що найбільше сподобалося на уроці?
  • Що нового дізналися на уроці?
  • Ви старанно працювали, допомагали один одному, успішно

справилися зі всіма завданнями. Ви були молодці!

Пам’ятаєте я просила зберегти квитки до кінця подорожі? На них ви поставте оціночки за математичну подорож які я озвучу. Потім я перенесу ці оцінки в щоденник. А квитки вам  будуть на згадку про урок и закладинка в щоденник

(виставлення оцінок)

 

 

                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Багатопрофільний комунальний заклад освіти

навчально – реабілітаційний центр №6 ДОР»

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку з математики

 « Закріплення таблиці множення числа 2. Розв'язування прикладів і задач на дві дії різних ступенів».

 

 

 

                                                    Класний керівник:

                                                     Синельникова Н.В

 

 

 

 

 

 

 

м. Дніпро

2020

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Інкл
Додано
2 травня 2020
Переглядів
488
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку