Тема. Розв'язування вправ та задач на засвоєння вивчених таблиць множення та ділення вивчених .Розвязування рівнянь.
Мета
-формування предметних компетентностей:вправляти учнів урозв'язування вправ та задач на засвоєння вивчених таблиць множення та ділення вивчених ,розвязування рівнянь, закріплювати обчислювальні навички додавання і віднімання;
-формування природничих компетентностей та екологічної грамотності: розширити знання про осілих та зимуючих птахів, бажання допомагати птахам взимку;
-формування ключових компетентностей: уміння вчитися, активно відтворювати необхідну інформацію, формулювати висловлювання з використанням необхідних математичних термінів;
-формування соціальної компетентності: вміння працювати в парах;
-формування загальнокультурної компетентності: удосконалювати вміння дотримуватися норм мовленнєвої культури;
-формуванняздоров’язбережувальноїкомпетентності: виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я;
-формування громадянської компетентності: бережливе ставлення до природи.
Обладнання: презентація до уроку, таблиця каліграфічного написання цифр, картки для групової роботи.
Хід уроку
1.Організація класу
Вже дзвінок нам дав сигнал ,
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,всі трудитись починаймо.
Сідайте тихо ,дітвора,для математики пора.
2. Актуалізація опорних знань
А зараз реклама нашому уроку:
На уроці ми будемо повторювати вивчені таблиці множення та ділення ,
А також дізнаємося про щось цікаве про птахів ,які ось вже мають повернутися з вирію.
«Встала весна»
Встала весна, чорну землю
Сонну розбудила,
Уквітчала її рястом,
Барвінком укрила;
І на полі жайворонок,
Соловейко в гаї
Землю, убрану весною,
Вранці зустрічає.
Шевченко Тарас
3. Каліграфічна хвилинка
4. Мозковий штурм
- Наступне завдання від ………………….
- Назвіть компоненти при додаванні
- Назвіть компоненти при множенні
- Назвіть компоненти при відніманні
- Назвіть компоненти при діленні
- Якою дією шукаємо невідомий множник?
- Як знайти периметер фігури?
- Що таке відрізок?
5. Математична розминка.
6. Групова робота.
1 група «Одуд» 2 група «Шпак»
2*5=10 О 3*6=18 Ш
3*4=12 Д 4*5=20 П
4*4=16 У 2*8=16 А
5*5=25 Д 5*3=15 К
3група «Журавель» 4 група «Соловей»
1*5=5 ЖУ 5*9=45 СО
2*7=14 РА 4*4=16 ЛО
3*9=27 ВЕ 3*5=15 ВЕ
5*8=40 ЛЬ 2*6=12 Й
5 група «Жайворонок»
5*6=30 ЖАЙ
4*2=8 ВО
5*5=25 РО
3*9=27 НОК
Жайворонки – повертається на Україну на початку березня. Ці маленькі пташки відомі голосним і мелодійним співом.
Солов’ї – прилітають у квітні. Самці чудово співають.
Одуд – швидко пересувається землею. Його політ схожий на пурхання метелика.
Журавлі – прилітають рано. Ще сніг не зійшов, а вони вже курличуть у височині.
Шпаки – одні з найперших вісників весни. Вони можуть переспівувати інших птахів.
7. Склади пазли.
4+4+4+4 = 4*4
5+5+5+5+5+5+5=5*7
15+15+15=15*3
5+5+5+5+5+5+5+5=5*8
3+3+3+3+3=3*5
8. Робота з підручником.
1) рівняння № 765
9. Рефлексія
10. Гра «Вихваляночка».
11. Закличка.
– Летіть, соловейки, на нашу земельку,
Спішіть, ластівоньки пасти корівоньки.
Просимо ми, просив тато і мати:
Прилітайте, пташки до нашої хати!