Урок "Закріплення вміння читати. Робота над текстом «Ранок на озері.Закріплення вміння вирішувати приклади"

Про матеріал
Мета уроку: закріпити вимову звуків, вміння списувати з друкованого тексту; закріпити обчислювальні навички учнів; відпрацювати вміння виконувати аналітико-синтетичні вправи зі звуками; удосконалювати навички читання слів і тексту; удосконалювати вміння розв’язувати приклади; виховувати інтерес і дбайливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

1

 

Інтегрований урок

(Навчання грамоти. Математика)

Тема: Закріплення вміння читати. Робота над текстом «Ранок на озері».       Закріплення вміння вирішувати приклади

Мета: закріпити вимову звуків, вміння списувати з друкованого тексту; закріпити обчислювальні навички учнів;

відпрацювати вміння виконувати аналітико-синтетичні вправи зі звуками;

удосконалювати навички читання слів і тексту; удосконалювати вміння розв’язувати приклади;

виховувати інтерес і дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

І. Організація класу

- Добрий день! Діти, поверніться і привітайте посмішками наших гостей.

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб нам не було мороки –

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

                     Н. Березіцька

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці я розкрию вам один секрет успіху.

Хто не …,

А … і  …,

Того щастя не минує!

Але в ньому загубилися деякі слова. Вони повернуться після того, як ви виконаєте завдання з навчання грамоти та математики.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування

- Діти, давайте згадаємо, що таке букви? (Це графічні зображення звуків. Ми їх бачимо і пишемо.)

- Що таке звуки? (Звуки ми чуємо і вимовляємо.)

Букви можна друкувати,

Можна бачити, писати,

А почути – аніяк!

Це лише умовний знак.

Чути можна тільки звуки:

Гуркіт грому, дятла стукіт,

Крик звіриний, спів пташиний,

Звуки мовлення людини.

 - На які дві групи поділяються звуки? (На голосні та приголосні)

- Як утворюються голосні звуки? (За допомогою голосу)

- Скільки голосних звуків? (6)

- Назвіть голосні звуки. [а, о, у, е, и, і]

- Скільки букв на позначення голосних звуків? (10)

- Скільки всього букв в українському алфавіті? (33)

   Так, всього в українському алфавіті 33 букви. 10 букв на позначення голосних звуків, 22 букви на позначення приголосних звуків та ь, що не позначає звука. Всього звуків 38: 6 голосних та 32 приголосних.

- На які дві групи поділяються приголосні звуки? (На дзвінкі та глухі.)

- Як утворюються дзвінкі приголосні звуки? (За допомогою голосу і шуму.)

- Як утворюються глухі приголосні звуки? (За допомогою шуму.)

- А якими ще бувають приголосні звуки? (Твердими та м’якими.)

  1. Підготовка до читання тексту «Ранок на озері»

- А зараз, діти, ми уявно помандруємо до красивого озера. Але майте на увазі: дорога буде нелегка. Подорожуючи, нам доведеться пройти різні випробування. Отже, починаймо.

3.  Аналітико-синтетичні вправи. Словникова робота

- Перше наше завдання. Необхідно скласти слова зі складів, пояснити значення цих слів.

 

 

Лоза – народна назва кущів верби,а також довгого тонкого стебла цих кущів, з яких плетуть кошики, корзини тощо.

 

 

Ремез – маленька пташка,подібна до горобця.

 

 

 

Простувати – пересуватися пішки, іти куди-небудь навпростець, скорочуючи шлях.

4. Звуко-буквений аналіз

- Друге завдання. Потрібно зробити звуко-буквений аналіз слова лоза.

5. Гра «Конструктор»

- Третє завдання. З окремих літер потрібно записати слова, ставлячи літери в порядку зростання чисел, щоб дізнатися, які птахи були на озері.

 

3

6

2

1

4

5

 

1

2

3

4

5

6

З

Я

О

З

У

Л

 

З

О

З

У

Л

Я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

2

1

4

3

 

 

1

2

3

4

5

 

З

Е

Р

Е

М

 

 

Р

Е

М

Е

З

 

 

- А яка ще пташка  була на озері? (Дика качка.)

 6. Гра «Дешифрувальник»

- Четверте завдання. Вам необхідно розв’язати приклади, щоб дізнатися, яка була вода в озері.


8-6=2 (р)

8-7=1 (п)

4+3=7 (о)

5+3=8 (р)

10-1=9 (а)

10-7=3 (о)

1+3=4 (з)


1

2

3

4

7

8

9

п

р

о

з

о

р

а

 

7. Фізкультхвилинка

Виринай-но, рибко, близько,

Розсипай-но срібні бризки,

Щоб зловив я карася,

Карася – як порося!

8. Гра «Пройди відстань»

- П’яте завдання. А зараз необхідно виконати дії з числовим відрізком, щоб дізнатися, яке було озеро.

  В          К          Е           Л           И           Е

  1. Запишіть букву, яка передує букві  к (в)
  2. Напишіть букву наступну букві к (е)
  3. Запишіть букву, яка дорівнює к+2 (л)
  4. Напишіть букву наступну букві л (и)
  5. Запишіть букву, яка дорівнює л-2 (к)
  6. Напишіть букву наступну букві и (е)

(ВЕЛИКЕ)

  Р          А          К           В           Е            И          С

  1. Напишіть букву наступну букві а (к)
  2. Запишіть букву, яка передує букві  а (р)
  3. Напишіть букву, яка дорівнює р+1 (а)
  4. Запишіть букву, яка дорівнює р+6 (с)
  5. Напишіть букву, яка дорівнює с-1 (и)
  6. Запишіть букву наступну букві к (в)
  7. Напишіть букву, яка передує букві  и (е)

(КРАСИВЕ)

9.  Вибіркове читання тексту «Ранок на озері»

- Шосте завдання. Вам необхідно знайти і прочитати відповіді на запитання в тексті.

1. Де знаходиться озеро? Яке воно?

2. Що росте коло озера?

3. Коли зазирнуло сонце у вікно?

4. Знайдіть і зачитайте речення,у яких описується озеро.

5. Хто злетів над озером? Кого помітив тато у лозі?

6. Про що співалось у пісні Назарка?

10. Робота над орфограмою «Вживання великої літери у словах»

- Сьоме завдання. Поясніть, чому слово Назарко пишеться з великої букви?

- А які ще слова пишуться з великої букви? (Імена людей,по батькові, клички тварин, назви сіл, міст, назви річок)

11. «Ґронування»

- Восьме завдання. Давайте спробуємо скласти ґроно щодо слова озеро.

в сизому тумані

 дрімало          велике

     лоза                     ОЗЕРО               красиве

           ремез                  дика качка

                   прозоре      за містом

                                 зозуля

12. «Сенкан»

- Дев’яте завдання. А ще я, діти, хочу, щоб ви спробували себе в ролі поетів. Ми складемо з вами сенкан – вірш, який складається з п’яти рядків.

1. Про що ми говорили на уроці? (Озеро)

2. Яке озеро? (Велике, красиве)

3. Що робить озеро? (Милує, захоплює, веселить)

4. Як ми повинні ставитися до озера? Які ваші почуття стосовно нього? (Бережемо, доглядаємо, захоплюємося)

5. Як по-іншому можна назвати озеро? (Водоймище)

ІV. Підсумок уроку

- Діти,ви на уроці добре працювали. Ось і настав час дізнатися секрет успіху.

Хто не ледарює,

А вчиться і працює,

Того щастя не минує.

 

 

 

 

Література

  1. Бутрім В.Л. Граматична веселочка. Збірник нестандартних дидактичних матеріалів. 1-4 класи. – Харків: Вид.група «Основа», 2006. – 128 с.
  2. Інтерактивні технології навчання у початкових класах./Авт.-упор. І.І.Дівакова – Тернопіль: Мандрівець, 2012. – 180 с.
  3. Нестандартні уроки в початковій школі./Упор. О.Кондратюк. – К.: Вид.дім «Шкільний світ», 2006. – 128 с.

 

Романовська Галина Володимирівна, вчитель початкових класів

Мирненська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Волноваського району, Донецької області

 

 

docx
Додано
28 жовтня 2020
Переглядів
779
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку