Урок української мови у 4 класі
Тема уроку: Закріплення й узагальнення мовленнєвих вмінь, пов’язаних з уживанням займенника .
Мета уроку : узагальнити здобуті знання про займенник як частину мови, систематизувати їх, сформувати в учнів поняття про частину мови на основі істотних ознак (питання, значення, роль у реченні), вдосконалювати вміння розпізнавати займенники серед інших частин мови; розвивати логічне мислення; підвищувати культуру мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної мови.
Обладнання уроку: презентація про займенник.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
II. Актуалізація опорних знань
Е е
Я люблю веселий ранок холодної зими.
На уроці ми повторюємо частину мови займенник.
Пригадайте все що ви знаєте про займенник
-Займенник вказує на предмет, але не називає його
- Займенники заміняють частини мови: іменника, числівника,
прикметника
- Займенник може виступати головним і другорядним членом речення.
- Займенники з прийменниками пишуться окремо
- Особові займенники відповідають на питання іменника
- Після прийменників у займенниках 3-ї особи пишеться буква н: після
нього, біля неї, на них.
я у нього
Ти її
Ми зі мною
Ви у тебе
Він над нами
Вона для вас
Робота над прислів’ями
Записати речення, поєднуючи його частини, визначити займенники
Що йому не кажи, а він у свою дудку дме.
4. Робота в групах
1 група |
|
Дай мені (1-ша ос. Д. в.) |
|
Дружу з ним (3-тя ос. О. в) |
|
Весело з тобою (2-га ос.О.в.) |
|
|
|
2 група |
|
Вітаю вас (2-га ос. З. в) |
|
Живе в ньому (3-тя ос. М. в.) |
|
Приніс вам (2-га ос. Д. в.) |
|
|
|
3 група Летить над нами (1-ш.ос.) |
|
Привіт від мене (1-ш.ос.Р. в.) |
|
Дарую їй (3-тя ос. Д. в.)
|
7. Самостійна робота
1) Спишіть текст, замінивши займенники 1-ї особи однини на займенники
3-ї особи однини. Поясніть роль займенників у реченні.
Я люблю відпочивати в селі. Там у мене є багато друзів, з якими я ходжу в ліс. Вечорами я слухаю бабусині казки.
VI. Підсумок уроку.
Рефлексія