Тема. Закріплення звукових значень букви Д, д («де»). Велика буква Д. Удосконалення уміння читати вивчені букви в словах, реченнях і текстах.
Мета: узагальнити та закріпити знання учнів про звуки [д], [д′] та позначення їх буквою д («де»); закріпити вміння виділяти у словах звуки [д], [д′]; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; збагачувати словниковий запас учнів, виробляти навички читання зв'язного тексту; розвивати навички виразного читання, фонематичний слух, зв'язне мовлення учнів; виховувати естетичні смаки, любов та дбайливе ставлення до природи, бажання працювати, стимулювати бажання пізнавати нове.
Хід уроку
II. Актуалізація опорних знань
1. Чистомовка
Зі сметаною в обід
Дерунів об'ївся дід.
Да-да-да, ді-ді-ді,
Дерунів об'ївся дід.
— Який звук повторювався?
— Дайте йому характеристику.
— Порівняйте слово дерунів дід. Чим відрізняються перші звуки в словах?
2. Словникова робота
- Що таке деруни?
Деруни — оладки з тертої картоплі
3 Звуковий аналіз слів (з твердим та м'яким звуком)
Зробіть звуковий аналіз слів деруни, дід.
4. Гра “Розсипані слова” З використанням LEGO “Шість цеглинок”
IV. Робота над матеріалом уроку
2 Гра «Хто швидше»
Читання стовпчиків слів з Букваря.
3 Вправи на розвиток навичок читання.
Швидке читання односкладових слів на с.90
Фізкультхвилинка ( руханка)
4 Гра «Впіймай звук» ([д] чи [д′])
— Перед вами дві цеглинки LEGO зелена та червона. Коли ви чуєте в слові м`який звук[д'] – ви піднімаєте зелену цеглинку, а коли твердий [д] – червону.
Будували дім бобри,
Замість дому дві діри.
Видра вдерлася у дім,
Буде жити видра в нім.
VI. Робота за Букварем (с. 92–93)
— Про які ріки прочитали у тексті?
— Який заголовок можна дібрати до тексту? ( Відповіді дітей)
-З якої літери написані всі назви річок? Чому?
Фізкультхвилинка ( руханка)
1) Читання тексту вчителем на с. 93
— Послухайте текст і дайте відповідь на таке запитання: «Де садили молоді дерева діти і дорослі?»
- Доберіть заголовок до тексту?
3) Читання тексту учнями. «Ланцюжком» по одному реченні.
4) Обговорення змісту за питаннями
— Хто садив молоді дерева??
— Що порадила мала Даринка?
— Хто керував усім?
— Які дерева посадили в парку?
— Де Даринка порадила посадити квіти?
— Як звали хлопчиків, які носили воду від ставка?
— Що ще робили діти в парку?
4 Розвиток мовлення. Бесіда за малюнками
Розгляд малюнків. Складання речень за малюнком.
VII. Підсумок уроку
— Що цікавого дізналися?
— Що найбільше сподобалось?
— Що робили на уроці?
Тема. Закріплення звукових значень букви Д, д («де»). Велика буква Д. Удосконалення уміння читати вивчені букви в словах, реченнях і текстах.
Мета: узагальнити та закріпити знання учнів про звуки [д], [д′] та позначення їх буквою д («де»); закріпити вміння виділяти у словах звуки [д], [д′]; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; збагачувати словниковий запас учнів, виробляти навички читання зв’язного тексту; розвивати навички виразного читання, фонематичний слух, зв’язне мовлення учнів; виховувати естетичні смаки, любов та дбайливе ставлення до природи, бажання працювати, стимулювати бажання пізнавати нове.
Хід уроку
II. Актуалізація опорних знань
1. Чистомовка
Зі сметаною в обід
Дерунів об’ївся дід.
Да-да-да, ді-ді-ді,
Дерунів об’ївся дід.
— Який звук повторювався?
— Дайте йому характеристику.
— Порівняйте слово дерунів дід. Чим відрізняються перші звуки в словах?
2. Словникова робота
- Що таке деруни?
Деруни — оладки з тертої картоплі
3 Звуковий аналіз слів (з твердим та м’яким звуком)
Зробіть звуковий аналіз слів деруни, дід.
4. Гра “Розсипані слова” З використанням LEGO “Шість цеглинок”
IV. Робота над матеріалом уроку
2 Гра «Хто швидше»
Читання стовпчиків слів з Букваря.
3 Вправи на розвиток навичок читання.
Швидке читання односкладових слів на с.90
Фізкультхвилинка ( руханка)
4 Гра «Впіймай звук» ([д] чи [д′])
— Перед вами дві цеглинки LEGO зелена та червона. Коли ви чуєте в слові м`який звук[д'] – ви піднімаєте зелену цеглинку, а коли твердий [д] – червону.
Будували дім бобри,
Замість дому дві діри.
Видра вдерлася у дім,
Буде жити видра в нім.
VI. Робота за Букварем (с. 92–93)
— Про які ріки прочитали у тексті?
— Який заголовок можна дібрати до тексту? ( Відповіді дітей)
Фізкультхвилинка ( руханка)
1) Читання тексту вчителем на с. 93
— Послухайте текст і дайте відповідь на таке запитання: «Де садили молоді дерева діти і дорослі?»
- Доберіть заголовок до тексту?
3) Читання тексту учнями. «Ланцюжком» по одному реченні.
4) Обговорення змісту за питаннями
— Хто садив молоді дерева??
— Що порадила мала Даринка?
— Хто керував усім?
— Які дерева посадили в парку?
— Де Даринка порадила посадити квіти?
— Як звали хлопчиків, які носили воду від ставка?
— Що ще робили діти в парку?
4 Розвиток мовлення. Бесіда за малюнками
Розгляд малюнків. Складання речень за малюнком.
VII. Підсумок уроку
— Що цікавого дізналися?
— Що найбільше сподобалось?
— Що робили на уроці?