Тема уроку: Залежність різниці від збільшення або зменшення зменшуваного на кілька одиниць. Розв’язування рівнянь . Складання і розв’язування задач за таблицею
Мета уроку: ознайомити учнів з відніманням та додання на кілька одиниць. формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати інтерес до математики, старанність, охайність
Тип уроку: комбінований
Обладнання:таблиці,індивідуальні картки.
Хід уроку
Привітання
II. Актуалізація опорних знань
4567 4567 4567
(записати суму чисел з дошки)
Назвіть числа від 20201 до 20209, 14351 до 14 357, від 7890до 7895
Індивідуальні картки роздати деяким учням (8 стовпців- 8учнів).
Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися залежність різниці від збільшення або зменшення зменшуваного на кілька одиниць
IV. Вивчення нового матеріалу
Зверніть увагу на дошку. Як називаються числа при відніманні? Як знайти різницю?(треба зменшуване відняти від’ємник)
Завдання 654
— якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць, то різниця збільшиться на стільки само одиниць.
Якщо зменшуване зменшити на кілька одиниць то , різниця зменшиться на стільки само одиниць
(запис на дошці)
340 – 60 = 280
(340 + 20) – 60 = 360 – 60 = 300 Якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць, то різниця збільшиться на стільки само одиниць.
2) (340 – 20) – 60 = 320 – 60 = 260 Якщо зменшуване зменшити на кілька одиниць, то різниця зменшиться на стільки само одиниць.
Завдання 655
Отже , підведемо підсумки :
Якщо зменшуване збільшити на 1 тоді різниця збільшиться на 1
Якщо зменшуване зменшити на 1 тоді різниця зменшиться на 1
Якщо зменшуване збільшити на 100 тоді різниця збільшиться на 100
Якщо зменшуване зменшити на 100 тоді різниця зменшиться на 100
Завдання 656
Знайшли значення виразів, скориставшись значенням першого виразу
569 – 245 = 324
(569 + 100) – 245 = (569 – 245) + 100 = 324 + 100 = 424
(569 – 69) – 245 = (569 – 245) – 69 = 324 – 69 = 224 + (100 – 69) = 224 + 31 = 255
984 – 672 = 312
(984 – 200) – 672 = (984 – 672) – 200 = 312 – 200 = 112
(984 + 6) – 672 = (984 – 672) + 6 = 312 + 6 = 318
Завдання 659
х + 3478 = 78452 x = 78452 – 3478 x = 74 974 |
b : 7 = 1037 – 988 b : 7 = 49 b = 49 • 7 b = 343 |
с – 4300 = 5700 с = 5700 + 4300 с = 10000 |
a • 5 = 1550 – 1000 a • 5 = 550 a = 550 : 5 a = 110 |
Робота над складанням задачі
Завдання 660
Було |
Продали |
Залишилося |
Склали задачі |
46 кг |
38 кг |
? |
Було 46 кг моркви. Скільки кілограмів моркви залишилося, якщо продали 38 кілограмів? 46 – 38 = 8 (кг) |
46 кг і 24 кг |
38 кг |
? |
Було 46 кг моркви і докупили ще 24 кг. Скільки кілограмів моркви залишилося, якщо продали 38 кілограмів? (46 + 24) – 38 = 32 (кг) |
2 мішки по 46 кг |
38 кг |
? |
Моркви було 2 мішки, по 46 кілограмів в кожному. Скільки кілограмів моркви залишилося, якщо продали 38 кілограмів? 46 • 2 – 38 = 54 (кг) |
Завдання 661
Периметр прямокутника дорівнює 26 см, а його довжина — 7 см. Накресли цей прямокутник і знайди його площу.
Короткий запис
Р = 26 см
Довжина — 7 см
Ширина — ?
Розв'язання
1) 26 : 2 = 13 (см) – ширина і довжина прямокутника
2) 13 – 7 = 6 (см) – ширина прямокутника.
S = 7 • 6 = 42 (см2)
Відповідь: площа прямокутника 42 см2.
Розв’яжіть рівняння
Завдання 657 Знайшли значення невідомого в рівняннях, скориставшись рівністю
762 – 58 = 704 |
649 – 237 = 412 |
(762 + х) – 58 = 708 (762 – 58) + х = 708 704 + х = 708 х = 708 – 704 х = 4 |
(649 + х) – 237 = 512 (649 – 237) + х = 512 412 + х = 512 х = 512 – 412 х = 100 |
(762 – х) – 58 = 700 (762 – 58) – х = 700 704 – х = 700 х = 704 – 700 х = 4 |
(649 – х) – 237 = 312 (649 – 237) – х = 312 412 – х = 312 х = 412 – 312 х = 100 |
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
ст. 125 завдання 662,663