Комунальний заклад освіти
«Середня загальноосвітня школа № 98»
Дніпропетровської міської ради
Запрошуємо до математичного цирку
Вчитель початкових класів
Винничук Лілія Костянтинівна
Дніпро
2017
Тема. Повторення нумерації трицифрових чисел. Задачі на
збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
Порівняння іменованих чисел, поданих в одиницях довжини.
Мета: повторити нумерацію трицифрових чисел; розв»язувати задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць; порівнювати іменовані числа; розвивати логічне мислення, пам»ять, уяву; виховувати інтерес до уроків математики.
Обладнання: малюнки артистів цирку, мультимедійна презентація «Запрошуємо до математичного цирку», телевізор.
Структура уроку:
І. Організація класу (2 хв )
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку ( 3 хв )
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. (5 хв)
ІV. Повторення знань, закріплення умінь і навичок. (30 хв)
V. Підсумок уроку. Домашнє завдання. (3 хв)
Хід уроку
I. Організація класу (2 хв)
Стали, дітки, підтягнулись.
Один одному всі щиро посміхнулись,
На урок увагу не забудьте взяти .
Сядьте всі рівненько, почнемо працювати.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – вірно!
Пишемо – гарно!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (3 хв)
– Діти, а скажіть, будь ласка, чи здогадалися ви хто ще завітав до нас у гості? Так, це артисти цирку.
Цирк прийшов сьогодні в клас,
Щоб послухати всіх нас,
Як умієм рахувати,
Віднімати й додавати.
Тільки цирк у нас не звичний,
Цирк у нас – математичний!
Ось прийшов до нас казковий
Клоун в шапці кольоровій.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. (5 хв)
– Перше завдання Клоуна «Відкритий мікрофон»
1. Що таке периметр? ( Сума довжин сторін многокутника )
2. Як називається результат дії ділення? ( Частка )
3. Назвіть найменшу одиницю довжини. ( Міліметр )
4. Що таке прямокутник? ( Чотирикутник, у якого всі кути прямі, називають прямокутником)
5. Найбільша міра довжини. ( Кілометр )
6. Як називається геометрична фігура, у якої всі сторони рівні? (Квадрат)
7. Яку дію позначає риска дробу? ( Ділення )
8. Що означає знаменник дробу? ( На скільки рівних частин поділено ціле )
9. Як знайти ціле за його частиною? ( Потрібно величину заданої частини помножити на знаменник дробу )
ІV. Повторення знань, закріплення умінь і навичок. (30 хв)
— Нам потрібно виконати ще кілька завдань Клоуна (робота в зошиті).
Каліграфічна хвилинка.
Гусінь листячко жувала
І знічев'я рахувала:
- 33 листки кленових,
26 листків дубових,
Ще з вільхи 15 з'їм
І наїмся вже зовсім…
Полічити цей обід
Нам швиденько, друзі, слід. (74)
Ви так добре працювали, всі завдання розв′язали.
І щоб всі ви відпочили, завітали в цирк наш звірі.
Першим на арену
завітав Ведмедик.
Прикотився він до нас
на велосипеді.
Завітала другою
Лисичка рудохвоста.
З цукерками прийшла
Вона до нас у гості.
(діти читають задачу).
Довжина – 10 см
Ширина - ?, на 1 см <
Периметр - ?см
1) 10 – 1 = 9 (см) – ширина
2) 10 + 9 = 19 (см)
Відповідь: периметр прямокутника дорівнює 19 сантиметрів.
Трішки ми попрацювали.
Сили наші підупали.
Треба нам би відпочити,
Свої сили відновити.
Фізкультхвилинка (2 хв)
А найстаршим в цирку нашім
Мудрий Слон є, просто красень.
наступне завдання, задачу про бабусю Одарку (Діти читають умову задачі).
Червоні т. – 45 ц.
Білі т. – ?, на 20 ц. <
Жовті т. – ?, на 30 ц. >
!) 45 – 20 = 25 ( ц. ) – білі тюльпани
2) 25 + 30 = 55 ( ц.)
Відповідь: 55 цибулин жовтих тюльпанів висадила бабуся.
Що за лемент на арені?
Мавпи вже біжать на сцену.
—Ви знаєте, що мавпи є великими бешкетницями. Люблять веселощі, ігри, швидкість. Тому і задача, яку вони нам принесли, стосується руху, швидкості, тобто про автомобіль (Діти читають умову задачі №7).
– Яку відстань подолав автомобіль першого дня? (120 км)
– Що сказано про другий день? ( На 10 км більше)
– Про що запитує задача? ( Скільки кілометрів проїхав автомобіль за два дні?)
І д. – 120 км
? км
ІІ д. - ?, на 10 км >
1) 120 + 10 = 130 (км) – другого дня
2) 120 + 130 = 250 ( км)
Відповідь: 250 кілометрів проїхав автомобіль за два дні.
V. Підсумок уроку. Домашнє завдання. (3 хв)