8 клас Зарубіжна література
Урок № Дата:
Тема. Контрольна робота за темою «Середньовіччя».
Мета. Визначити рівень знань учнів за темою «Середньовіччя», виявити недоліки в знаннях учнів. Розвивати навички самостійної роботи, уміння застосовувати набуті знання під час виконання контрольних завдань. Виховувати почуття відповідальності, бажання досягти високих результатів.
Обладнання. Тестові завдання, контрольні зошити.
Тип уроку. Контроль знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми, мети уроку.
ІІІ. Інструктаж щодо виконання завдань контрольної роботи.
ІV. Виконання завдань учнями.
І варіант
І-ІІ рівні (7 б.)
а) V – X ст.; б)IV – XVст.; в) V – XV ст.; г) V – IV ст.
а) Лі Бо; б) Ду Фу ; в) Ду Му; г) Лі Юй.
а) Аліг’єрі Данте; б) Лі Бо; в) Ду Фу; г) Омар Хайям.
а) бейти; б) рубаї; в) касиди; г) газелі.
а) Китаю; б) персько-таджицької літератури; в) Франції; г) Японії.
а) меч Роланда; б) меч Олів'єра; в) ріг зі слонової кістки; г) щит Роланда.
а) жорстокого правителя; б) несправедливого правителя;
в) самозакоханого правителя; г) ідеального правителя.
а) «Божественна комедія»; б) «Пісня про роланда»; в) «Нове життя»; г) «Печаль на яшмовому ганку».
а) рубаї; б) бейт; в) газель; г) сонет.
а) історію кохання ліричного героя; б) політичні події; в) ідеальну жінку; г) власну історію кохання.
а) «Комедія»; б) «Подорож»; в) «Божественна подорож»; г) «Божественна».
а) любов до бога; б) любов до жінки; в) любов до влади; г) неземну любов.
а) божественна; б) незрівнянна; в) благословенна; г) обрана.
а) волосся коханої; б) губи; в) очі; г) вираз обличчя.
ІІІ рівень (2 б.)
Порівняйте героїв «Пісні про Роланда» з давньоруськими билинними богатирями.
ІV рівень (3 б.)
Напишіть есе на тему «Чим вразила мене література доби Середньовіччя».
ІІ варіант
І-ІІ рівні (7 б.)
а) далекосхідному регіоні; б) середньосхідному; в) візантійському; г) західно-європейському.
а) «залізна доба»; б) «мідна доба»; в) «срібна доба»; г) «золота доба».
а) об'єднання китайських земель; б) зростання чисельності населення; в) винайдення книгодрукування; г) розквіт поезії.
а) Ду Фу; б) Данте; в) Лі Бо; г) Омар Хайям.
а) конфуціанство; б)дзен-буддизм; в)даосизм; г) новий солодкий стиль.
а) Рудакі; б) Хайям ; в)Гафіз; г) Данте.
а) аабб; б) абаб; в) аааб; г) ааба.
«Цар філософів Заходу і Сходу», «Найученіший муж століття», «Доказ істини», «Знавець грецької науки»?
а) Рудакі; б) Хайяму ; в)Гафізу; г) Данте.
а) пісня; б) рубаї; в) жеста; г) міміка.
а) меч Роланда; б) меч Олів'єра; в) ріг зі слонової кістки; г) щит Роланда.
а) недалекоглядний лицар; б) самолюбивий лицар; в) ідеальний лицар; г) героїчний.
а) бейти; б) рубаї; в) касиди; г) сонети.
а) 3344; б) 4433; в) 4343; г) 3434.
а) вигадані герої; б) історичні події; в) реальні герої; г) реальні події.
ІІІ рівень (2 б.)
Порівняйте Роланда з «Пісні про Роланда» з Ахіллом з «Іліади» Гомера.
ІV рівень (3 б.)
Напишіть есе на тему «Чим вразила мене література доби Середньовіччя».
V. Підсумок уроку.