Тема: Італійський дитячий письменник Дж.Родарі. Вірш "Листівки з видами міст"
Мета: ознайомити учнів із біографією і творчістю Дж.Родарі; поглибити знання учнів про ліричний твір та його особливості, розвивати в учнів навички аналізу поетичного тексту, уміння характеризувати образ ліричного героя; сприяти розвиткові читацького кругозору у школярів
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу та первинного закріплення знань, умінь, навичок
Вид уроку: бінарний ( література, географія)
Хід уроку
І. Організаційний процес
ІІ. АОЗ. Вчитель української літератури.
1. Нарізка кадрів із мультиплікаційних і кінофільмів за творами Дж. Родарі
( демонстрація з використанням інтерактивної дошки)
2. Бесіда :
- Які твори Дж. Родарі ви вже знаєте?
- Екранізація яких творів представлена в презентації? ( "Пригоди Цибулино", "Чарівний голос Джельсоміно", "Подорож Блакитної Стріли", "Чим пахнуть ремесла?")
- Що таке "літературна казка"? ( Створена письменником казка)
ІІІ. МНД.
1. Учнівська презентація " Життя і творчість Джанні Родарі"
2. Оголошення теми. Формулювання разом з учнями мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Виразне читання вірша "Листівки з видами міст"
2. Бесіда:
- Якою є тема вірша?
- А яка країна згадана у вірші?
3. Презентація вчителя географії "Італія"
Завдання для учнів: назвіть італійські міста, відомі місця, історичні пам*ятки, які згадуються у вірші?
- Якими зображено італійські міста?
4. Бесіда. (Вчитель літератури)
- Який художній прийом використовує автор у вірші? ( прийом антитези) Визначення записати у робочий зошит.
- А яким побачив ліричний герой світ "без глянцю"?
- Чому автор використав саме листівки? Символом чого вони є?
5. Робота з текстом вірша.
- Які художні засоби використані у вірші? (епітети, порівняння, повтори, протиставлення, анафора)
- В чому особливість синтаксису вірша? (прості речення, незакінчені речення, окличні речення, риторичні речення)
V. Підсумок уроку.
1. Складання "хмари слів" до поезії.
2. Чого очікували і чого досягли на уроці? ( метод "відкритий мікрофон")
VІ. Домашнє завдання: створити лепбук до уроку.
Клас заздалегідь поділено на групи.
Тема: Італійський дитячий письменник Дж.Родарі. Вірш "Листівки з видами міст"
Мета: ознайомити учнів із біографією і творчістю Дж.Родарі; поглибити знання учнів про ліричний твір та його особливості, розвивати в учнів навички аналізу поетичного тексту, уміння характеризувати образ ліричного героя; сприяти розвиткові читацького кругозору у школярів
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу та первинного закріплення знань, умінь, навичок
Вид уроку: бінарний ( література, географія)
Хід уроку
І. Організаційний процес
ІІ. АОЗ. Вчитель української літератури.
1. Нарізка кадрів із мультиплікаційних і кінофільмів за творами Дж. Родарі
( демонстрація з використанням інтерактивної дошки)
2. Бесіда :
- Які твори Дж. Родарі ви вже знаєте?
- Екранізація яких творів представлена в презентації? ( "Пригоди Цибулино", "Чарівний голос Джельсоміно", "Подорож Блакитної Стріли", "Чим пахнуть ремесла?")
- Що таке "літературна казка"? ( Створена письменником казка)
ІІІ. МНД.
1. Учнівська презентація " Життя і творчість Джанні Родарі"
2. Оголошення теми. Формулювання разом з учнями мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Виразне читання вірша "Листівки з видами міст"
2. Бесіда:
- Якою є тема вірша?
- А яка країна згадана у вірші?
3. Презентація вчителя географії "Італія"
Завдання для учнів: назвіть італійські міста, відомі місця, історичні пам*ятки, які згадуються у вірші?
- Якими зображено італійські міста?
4. Бесіда. (Вчитель літератури)
- Який художній прийом використовує автор у вірші? ( прийом антитези) Визначення записати у робочий зошит.
- А яким побачив ліричний герой світ "без глянцю"?
- Чому автор використав саме листівки? Символом чого вони є?
5. Робота з текстом вірша.
- Які художні засоби використані у вірші? (епітети, порівняння, повтори, протиставлення, анафора)
- В чому особливість синтаксису вірша? (прості речення, незакінчені речення, окличні речення, риторичні речення)
V. Підсумок уроку.
1. Складання "хмари слів" до поезії.
2. Чого очікували і чого досягли на уроці? ( метод "відкритий мікрофон")
VІ. Домашнє завдання: створити лепбук до уроку.
Клас заздалегідь поділено на групи.